CD Leganés

LEG

• Lionel Messi 27', 32', 87'
  • 68' Nabil El Zhar

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Gaspar

90

• 5,5
  • 6,0

Bezrobotny - tylko jedna interwencja. Przy golu dla Leganes miał pecha - piłka zmieniła kierunek po "obcierce" od Sergiego Roberto. Plus za stuprocentową celność podań oraz wyjście w 23', choć finalnie sędzia odgwizdał w tej sytuacji pozycję spaloną.

0 0 0 0 0 0
18 100% 0 2 0 1

90

• 6,5
  • 7,0

Drugi z rzędu obiecujący występ, choć z kilkoma wyraźnymi błędami. Zaczynając od pozytywów, trzeba docenić ofensywne wejścia, które wprowadzały sporo zamieszania w szeregach defensywy rywala (13' - tu jeszcze zabrakło bardziej precyzyjnego dogrania, 58', 87'). W 73. minucie Portugalczyk posłał kapitalną piłkę na wolne pole do Leo i tylko rozpaczliwa interwencja golkipera gości przeszkodziła w tym, aby Nelson dopisał sobie do dorobku asystę, a  Argentyńczyk kolejną bramkę. Ponadto, nasz prawy defensor zaliczył kilka udanych interwencji w defensywie (7', 12'). Na minus zgubienie krycia w 49. minucie oraz za mało zdecydowane zachowanie w stosunku do rywala, od którego rozpoczęła się akcja bramkowa na 2:1 - Semedo ani nie przerwał akcji w zarodku, ani nie utrudnił znacząco przeciwnikowi dogrania na skrzydło.

0 0 2 0 0 12
66 88% 1 1 1 5

90

• 4,5
  • 7,0

Niestety, zamiast nawiązać do udanego spotkania przeciwko Romie, Gerard zanotował podobnie niepewny występ jak na Sanchez Pizjuan. Wybaczylibyśmy, gdyby zawalił tylko sytuacje w ofensywie (13', 58' - choc tutaj sędzia ostatecznie odwgizdał spalonego), ale Pique miał także wyraźne problemy w defensywie. Nieporadny wślizg przy straconej bramce, przegrany pojedynek główkowy w 83', złe wyprowadzenie piłki w 85' oraz fatalne zachowanie w końcówce (89'), gdy z łatwością został ograny w polu karnym przez rywala - to wszystko sprawia, że końcowa ocena nie może być wysoka.

1 0 0 0 0 12
83 87% 0 4 0 6

Thomas Vermaelen

90

• 7,5
  • 7,0

Dwa razy uratował drużynę przed stratą bramki - w 52. minucie wykonał kapitalny wślizg, a w 89. zablokował uderzenie rywala. Przy wyprowadzaniu piłki bez zastrzeżeń (80 podań przy 95% celności), cztery wygrane pojedynki główkowe, osiem odbiorów (najwięcej w drużynie). Belg zaprezentował wysoki poziom mimo braku ogrania.

0 0 0 0 0 5
80 95% 0 6 1 8

74'

• 6,0
  • 6,5

Na początku spotkania posłał partnerom kilka otwierających podań (2', 13', 16', 18'), ale im dalej w mecz, tym gorzej, szczególnie w obronie. Sergi dopuścił do trzech dośrodkowań (42', 44', 49'), z czego to ostatnie mogło się skończyć bramką dla gości. W końcu w 67. minucie zachował się zbyt pasywnie przy golu dla Leganes, nie doskakując do bloku.

0 0 2 0 1 6
60 93% 2 2 0 4

90

• 7,0
  • 7,0

Godnie zastąpił Busquetsa. Sto szesnaście podań robi wrażenie - prawdziwy król środka pola. Udanie współpracował z partnerami, zarówno w pressingu, jak również zapewniając płynność w rozegraniu. Niecelne podanie w 23. minucie + momenty przestoju w drugiej połówce (67' - zgubienie krycia) to jedyne sytuacje, w których można mówić o winie Chorwata. Kolejne udane spotkanie.

0 0 0 0 3 18
116 86% 0 8 0 7

André Gomes

90

• 6,5
  • 7,0

Występ jak najbardziej na plus, szczególnie w pierwszej połowie. Bardzo aktywny, potrafił napędzić akcję dobrym podaniem, skuteczny w defensywie (brawo za odbiór w 25. minucie). W drugiej połowie nieco spuścił z tonu. W 52' stracił piłkę w środku pola, a w 77' źle odegrał do Alby, co skutkowało kontrą Leganes. Chcielibyśmy częściej widzieć Andre grającego tak bez kompleksów.

1 0 0 0 1 8
77 95% 1 3 2 5

Philippe Coutinho

81'

• 7,5
  • 7,0

Trudności związane z grą w Barcelonie widać po brylującym w Liverpoolu Coutinho. Mniejsza przestrzeń do gry i krótszy czas na podjęcie decyzji generują straty (53') oraz przegrane pojedynki jeden na jednego (10') , których Brazylijczyk miał całkiem sporo w tym meczu. Mimo tego Coutinho pokazał klasę w 32. minucie notując asystę przy golu Messiego - podanie w stylu najlepszego Andresa Iniesty. Do tego dośrodkowanie na głowę Pique w 13', które mogło zakończyć się bramką, niezły strzał w 16' i ładne wypuszczenie Roberto w 63'. Rezerwy w grze byłego piłkarza The Reds wciąż są i oby z meczu na mecz były one coraz mniejsze.

1 1 2 1 2 15
49 88% 2 0 4 1

88'

• 7,0
  • 7,0

Z każdą upływającą minutą widać, że Francuz czuje się coraz bardziej komfortowo na boisku. Nieoszlifowany diament, który potrafi posłać kapitalną piłkę (13', 19'), a po chwili ją stracić w stosunkowo prostej sytuacji. Po raz kolejny jego dośrodkowania potrafią narobić sporo zamieszania w polu karnym rywala (58' - choć sędzia odgwizdał spalonego, 81', 87' - asysta). Z kolei największa bura należy mu się za pasywność przy bramkowej kontrze Leganes w 69. minucie - zdecydowanie za łatwo odpuścił rywalowi. Z niecierpliwością czekamy na więcej.

0 0 3 0 0 23
41 73% 1 1 2 2

90

• 1,5
  • 6,0

Fatalny występ. Psuł praktycznie wszystko, czego się dotknął. 6(!) celnych podań w pierwszej połowie i 5(!!!) w drugiej połowie - ogółem 46% celności podań, co jest wynikiem skandalicznym. Katastrofalne zagrania (12', 45'), mizerna skuteczność (19', 81' - choć tu jednak obrońca zmienił minimalnie tor lotu piłki). Na plusik niezła próba z trudnej pozycji w 18', dobry ruch i wywalczenie rzutu wolnego w 21' - gdyby nie to, ocena byłaby najniższa z możliwych. Do poprawy w trybie natychmiastowym.

3 1 0 2 1 20
24 46% 0 1 1 5

90

• 9,0
  • 9,0

Tradycyjnie decydujący. Trzy gole i w każdym z nich pokazał swój niebywały kunszt. Jedynie szkoda, że nie udało mu się skierować piłki do siatki po podaniu Semedo oraz że Luis pozbawił go asysty w 19. minucie. Zawodnik Meczu.

6 4 5 0 3 21
61 77% 1 3 2 0

16

• 5,0
  • 5,0

W nieco ponad kwadrans wykręcił podobne liczby w defensywie co Sergi Roberto, który grał zdecydowanie dłużej. Brawa za przecięcie przerzutu w 89. minucie, gdzie wyciągnął się jak struna. Niestety, kilkanaście sekund później został zbyt łatwo ograny na skrzydle, czym doprowadził do groźnego dośrodkowania. Na minus także bardzo niska celność podań. Summa summarum ocena wyjściowa.

2 100% 0 0 0 1

Nota 1,5 dla Suarez przy wygranym meczu..Oczywiscie zagrał słabo, ale czy trochę redakcja nie podeszła do jego oceny zbyt emocjonalnie?

Suarez nagana!! xD

Suarez a Gomes.... redakcja wpisała się w obronę gomesa mimo wszystko. żal....
oxo

Semedo zasłużył na 7.0.Suarez ocena odzwierciedlająca jego boiskowe poczynania

Gdyby nie Messi Vermaelen moglby śmiało zostać graczem meczu...
Andre Gomes chyba najlepszy mecz w jego wykonaniu (jednak każdy wie jaki był rywal)
Luis Suarez słabo ale redakcjo nota 1.5 to trochę przesada z waszej strony

Suarez potrzebuje parę meczy odpoczynku, mam takie wrażenie że on się męczy na boisku

I tak Suarez zagra z Romą...

Ale jesteśmy rozpieszczeni. Messi wali 3 bramy, z czego kokejną z rzutu wolnego - ocena 9.0. Bo to kolejny dzień dla niego w robocie. Niesamowity jest ten piłkarz

Droga redakcjo! Rozumiem 1.5 punkta dla Suareza gdyby facet olal mecz! Był zaangażowany walczył jak zawsze a przede wszystkim pomagał kilka razy w defensywie przy stałych fragmentach gry wygrywając pojedynki glowkowe. Dochodził też do sytuacji strzeleckich a jedno uderzenie zewnętrzną częścią stopy po długim podaniu było doskonałe niestety pilka minęła słupek. Ocena którą wystawiliscie oznacza skandaliczna grę! Luis zagrał słabsze spotkanie ale nie zasłużył na taką notę. Uważam ze nota 4 była by adekwatna do Jego gry.

Był ostatnio artykuł o celności podań Gomesa i było tam też podane, ze Pique i Andre zanotowali najwięcej, bo po 11 odbiorów. Czemu tej pozycji nie ma w statystykach zawodników?

nie wiem dlaczego Paco nie dostał szansy w tym meczu, Luis zagrał katastrofalnie.

Rakitić po Messim był bez dwóch zdań najlepszy na boisku. Nie tylko same bezpośrednie odbiory się liczą, ale to, jak Ivan czytał grę i był dosłownie wszędzie w sobotę robi niesamowite wrażenie! Ile razy jego koledzy odebrali piłkę w sytuacji, gdzie to Chorwat rozpoczynał naciskanie na rywala? Perfekcyjny mecz na tej pozycji.

W Dembele widze ten sam syndrom co w grze Neymara z pierwszego sezonu z Barcelony. I Neymar w Santosie i Dembele w BvB byli przyzwyczajeni ze sobie spokojnie pilke moga przyjac poczekac az rywal podbiegnie a i tak go kiwna. W La lidze niestety trzeba od razu dzialac. Wiele strat Dembele ma wlasnie w sytuacjach gdzie przyjmuje pilke i stoi te 2 sekundy a potem probuje minac rywala. Jakby od razu po przyjeciu pilki biegl w kierunku bramki to by mu latiwej bylo. Mniej czasu mniej przestrzeni trzeba szybko dzialac, dokladnie tak jak wyzej napisane w ocenach:)

Może niech sb teraz Luisito odpocznie albo zejdzie po pierwszej połowie bo jak tak dalej go będą katować i innych to nie wygramy LM z zawodnikami tak eksploatowanymi bo nie bedzie siły. Ivan też niech dychnie sobie bo ma już minut w nogach strasznie dużo, za Ivana mógłby zagrać tam Gomes, Roberto albo Denis.

Kwadrans minut? ;)

Hmm, czy mi się wydaje czy "ocena czytelników" nie jest średnią wszystkich ocen, które użytkownicy wystawili, a najczęściej wskazywaną wartością?

Suarez to musialby chyba 3 samoboje strzelic by Paco za niego wszedl... i to w meczu z mocarnym Leganes...

użytkownikom sie chyba pomyliło 6,0 z 0,6 :D

Cóż za rozbieżność ocen między redakcją a użytkownikami w przypadku Pique i Suareza. Jakby jedni i drudzy oglądali inny mecz

Moim zdaniem Vermaelen to jest nasz najlepszy obrońca, na 5 meczy 4 gra dobrze albo bardzo dobrze, a jeden przeciętnie. Niestety na 3 miesiące on może grać w jednym.

Mam nadzieje za na Rome wyjdzie Paco, po prostu mu sie to nalezy, a Suarezowi przyda sie odpoczynek

Świetny mecz Gomesa a ocena i tak niższa od miernego w tym spotkaniu Rakitica. Co Portugalczyk musi zrobić żeby być sprawiedliwiw oceniany?

Dembele ma olbrzymi potencjał, tylko jest nieregularny. Zgadzam się z wystawiającym oceny. Potrafi popisać się genialnym podaniem, żeby za chwilę zrobić prosty błąd w dryblingu. Brakuje my jeszcze trochę ogrania, zdecydowania i pewności siebie, ale jest dobrze i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.
Ależ mogą stworzyć duet na prawej stronie z Semedo. 2 czarne bestie. Świetnie się rozumieją.

"Gruby" na Romę powinien dostać wolne, żeby się odświeżyć i odkurzyć. Na boisku szansę powinien dostać Paco.
Podobnie linię pomocników, ja bym zestawił Denisa, Rakietę i Roberto. Tradycyjnie z przodu Messi powinien zapewnić tę co najmniej jedną bramkę, która da spokojny awans dalej

Dembele się rozkręca, statystki może nie powalają bo ma chyba 5 asyst i 1 bramkę ale biorąc pod uwagę że zmienił klub, ligę, miał poważna kontuzje i nie rozegrał nawet 10spotkan od pierwszych minut to nie jest źle, mam nadzieję że zagra z Roma

Kurde w punkcik niemal ;) Tylko przy Pique najzwyczajniej zapomniałem o tych sytuacjach z końcówki i mu zawyżyłem ocenę. Widzę, że nie ma pieszczenia się z Suarezem i bardzo dobrze, taki występ to skandal dla zawodnika tego formatu

Ogólnie z Romą powinien wystąpić Paco oraz Denis wg mnie, tutaj każdy odpoczynek dla kluczowych piłkarzy jest ważny a myślę że przewaga jest na tyle duża że tragedia się wydarzyć nie powinna

Luis Suárez: Ocena redakcji (1,5), ocena czytelników 6,0.

Co to, użytkownicy nie oglądali meczu? Gorszą celność podań miał tylko bramkarz Leganes.