• 80' Edin Dzeko
  • środa, 4 kwietnia 20:45
  • Camp Nou
  • TVP 1

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

90

• 6
  • 6

Fatalny błąd w 78. minucie, który ostatecznie naprawił świetną obroną, ale miał sporo szczęścia, że przeciwnik zdecydował się  uderzać właśnie w to miejsce. Kilkadziesiąt sekund później zaliczył widowiskową paradę po strzale Perottiego. Przy straconej bramce bez winy. W grze nogami trzymał poziom, choć precyzja długich piłek mogłaby być lepsza - 7/13 celnych.

0 0 0 0 0 8
39 80% 0 7 0 0

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

90

• 6.5
  • 7

Z pewnością pokazał duże możliwości, jeśli chodzi o grę jeden na jednego w ofensywie - zaliczył aż sześć udanych dryblingów. W 4' i 27' zdecydował się na śmiałe rajdy, które jednak nie miały większego przełożenia na zagrożenie pod bramką gości. Plus za akcję przy bramce na 4:1, a także zachowanie zimnej krwi w dwóch stykowych sytuacjach w naszym polu karnym (9' i 29') oraz za interwencję w 54'. Niestety, nie był to występ bezbłędny. Błędy w 1' (łatwo ograny przez rywala), 46' (zgubienie krycia), 75' (udany drybling, ale następnie prosta strata) oraz 78' (nie udało mu się zablokować groźnego strzału) powodują, że ocena redakcji nie będzie aż tak wysoka jak ocena użytkowników, według których Portugalczyk był najlepszym zawodnikiem środowego pojedynku.

0 0 6 0 0 13
46 83% 0 0 0 3

90

• 7
  • 7

Dużo lepsze spotkanie niż przeciwko Sevilli. Popełnił jeden wyraźny błąd i pech chciał, że był to błąd przy bramce dla gości - nie udało mu się przeciąć podania do Dżeko, który następnie dość łatwo "odkleił się" od Alby i skierował piłkę do bramki obok bezradnego Ter Stegena. Na plus świetne odnalezienie się pod bramka rywala przy akcji na 3:0, sporo skutecznych interwencji (8 - najwięcej w zespole razem z Umtitim) i cztery wygrane pojedynki główkowe.

1 1 0 0 0 7
72 90% 0 7 1 8

Samuel Umtiti

90

• 6.5
  • 6

Przy golu bez winy - poszedł za swoim zawodnikiem. Tak jak zostało wspomniane w opisie Pique, zanotował osiem odbiorów, co jest najlepszym wynikiem w zespole. W 14. minucie kapitalnie uruchomił Albę na skrzydle, a w 55. dobrze odnalazł się w polu karnym i zmusił Manolasa do błędu. Na minus dwa poważne błędy, które mają swoje odzwierciedlenie w końcowej nocie - faul w 40. minucie na linii szesnastego metra (niektórzy sędziowie mogliby wskazać "na wapno") oraz niepotrzebna zabawa w 50. minucie tuż przed bramką Ter Stegena.

0 0 0 0 1 7
68 91% 0 3 3 8

90

• 6
  • 6

Główny winowajca straconej bramki - Dżeko zdecydowanie za łatwo znalazł się w sytuacji strzeleckiej. Całe szczęście, że reakcja drużyny była pozytywna, bo 3:1 to nie byłby wymarzony wynik w perspektywie rewanżu. Na plus cztery kluczowe podania, choć prawdę mówiąc większość z nich jest mocno naciągana i nie były to zagrania kreujące partnerom świetne sytuacje.  W 1. minucie zaliczył skuteczną interwencję we własnym polu karnym, w 47. oddał strzał, który sprawił problemy golkiperowi gości i to by było na tyle. Do poprawy.

1 1 0 0 0 12
67 88% 4 3 0 5

66

• 5.5
  • 6

Zdecydowanie widać było, że nie był w pełni sił i gdyby to nie był ćwierćfinał Ligi Mistrzów, to w środę nie pojawiłby się na placu gry. Na przestrzeni 66. minut nie zanotował ani jednego odbioru, co praktycznie mu się nie zdarza. Paradoksalnie, nie przeszkodziło mu to "wykręcić" chyba najlepszego wyniku w tym sezonie, jeśli chodzi o kluczowe podania - uzbierał trzy, choć tak jak w przypadku Alby, jedynie to z 45. minuty zasługuje na wyróżnienie. Minus za stratę z 46', po której Roma miała groźną sytuację.

0 0 0 0 0 3
50 96% 3 5 0 0

83

• 7.5
  • 5.5

Pomysł Valverde na Roberto w tym spotkaniu był zapewne następujący - ograniczyć maksymalnie lewą flankę Romy i wspomagać partnerów w środku pola. Naszym zdaniem pomysł ten był słuszny, a jego realizacja przez Sergiego na wysokim poziomie.  Taktycznie i w defensywie Hiszpan spisał się wzorowo (pięć bezpośrednich odbiorów - 19', 37', 45', 61', 81' i blok w 59'). Dodatkowo, w 69. minucie zaliczył kluczowe podanie do Leo, które powinno być asystą - Messi w formie znalazłby drogę do siatki w tej sytuacji. Czy Sergi w pomocy to jednorazowy "wybryk" Valverde czy też może będziemy Hiszpana widywać tam coraz częściej?

0 0 1 0 3 9
41 85% 1 0 1 6

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90

• 8
  • 6.5

Bardzo dobre spotkanie. W defensywie uzbierał sześć odbiorów, a do tego także w ofensywie potrafił posłać świetne piłki (do Leo z rożnego, w 69' do Roberto). W 18. minucie naprawdę niewiele mu zabrakło do gola, plus też za strzał z dystansu w 57'. Przy bramce na 1:0 to jego odbiór dał początek całej akcji, a przy 2:0 popisał się mocnym i precyzyjnie bitym dośrodkowaniem, które sprawiło wielkie problemy Manolasowi. Zawodnik Meczu zdaniem Redakcji.

3 1 1 0 1 9
85 91% 1 3 0 6

Andrés Iniesta

87

• 7.5
  • 6

Udane zawody naszej legendy. Potrafił szarpnąć dryblingiem (29', 55', 72', 74'), ale był oszczędny w rozegraniu. Zaliczył jedno kluczowe podanie do Leo w 53', choć warto też wspomnieć o niezłym dograniu do Ivana w 23. minucie czy "asyście" przy bramce De Rossiego. W defensywie zanotował dwa odbiory, przy czym nawet z tak wydawałoby się mało efektownej czynności, Don Andres potrafi stworzyć coś magicznego (vide czyściutki odbiór w 74' i kapitalna kontrola wyłuskanej piłki). Jest w niezłej dyspozycji i wciąż potrafi zrobić różnicę swoimi ruchami, ustawianiem się i grą wzajemną z partnerami.

2 0 4 0 1 14
60 88% 1 3 0 2

90

• 8
  • 6

Nieskuteczny i momentami przesadzał z próbami dryblingu. Miał kilka dobrych sytuacji strzeleckich, lecz w tym spotkaniu opuścił go instynkt "killera". Z drugiej strony znakomicie spisywał się jako kreator gry. Świetne piłki do Luisa w 28. i 78. minucie, ponadto to on klasowo "sklepał" z Ivanem przy bramce na 2:0, a kilku minut później już sam napędził akcję, która zakończyła sie golem Pique na 3:0. Udane zawody, choć widać, że Argentyńczyk nie jest w optymalnej dyspozycji, zwłaszcza fizycznej.

7 3 7 1 2 20
51 86% 3 0 0 1

90

• 7.5
  • 6.5

Przełamanie. Golem w 87. minucie przerwał swoją zaskakująco wstydliwą passę w Lidze Mistrzów. Oprócz tego, wykonał kawał naprawdę dobrej roboty. W 28' uderzał kąśliwie na bramkę Alissona, w 59' oddał trudny strzał, dzięki czemu Pique musiał tylko dołożyć nogę i skierować futbolówkę do siatki. Jako snajper zrobił swoje, a dodatkowo zanotował nawet trzy odbiory. Oby premierowa bramka w tej edycji Ligi Mistrzów nie była jego ostatnią.

5 3 1 2 0 15
26 77% 0 0 0 3

Paulinho

24

• 5
  • 5

W 75. minucie popełnił błąd i poszedł "na raz", zupełnie nie trafił w piłkę, a następnie jeszcze spóźnił się do krycia w polu karnym - zachowanie, które nie przystoi tak doświadczonemu zawodnikowi. Z drugiej strony, przy bramce na 4:1 rozegrał ładną dwójkową akcję z Semedo. Ostatecznie nota wyjściowa, choć z lekkim minusem.

0 0 0 0 0 0
19 100% 0 1 0 0

André Gomes

7

• -
  • 5

Grał za krótko i nie wyróżnił się niczym szczególnym.

0 0 0 0 0 1
2 50% 0 1 1 1

Denis Suarez

3

• 5.5
  • 5.5

Grał krócej niż Portugalczyk, ale zdążył zanotować dwa dryblingi oraz "pół-asystę" przy trafieniu Luisa. Po raz drugi z rzędu naszym zdaniem wykorzystał swoją szansę. Ocena byłaby wyższa, ale nie możemy zapominać o stracie piłki i faulu tuż przed polem karnym w 89. minucie, po którym przed szansą na strzelenie bramki stanął Kolarov.

0 0 2 0 0 5
4 75% 0 0 2 0

Semedo-miota typami z Romy jak Tracz Tulczynem. Nota:6,5.

Suarez-cały mecz kopie się po czole, ale strzelił bramkę. Nota:7,5.

Fajnie. Według mnie redakcja za bardzo patrzy na statystyki. O wiele za bardzo.
A 7,5 dla Roberto to już kompletne nieporozumienie.

@Bartek22: Masz lajka za Tracza :)

@Bartek22: Posiada ktos taki taki Tv Philips 50pus6262 ?

@Bartek22: Jakbyśmy przegrali mecz to Suarez pewnie 1/2 by dostał. Grał kryminał, nie mogłem uwierzyć patrząc na tę ocenę.

@Destiny: Dokładnie. Przecież nawet przy golu Pique zawalił. Snajper na tym poziomie w tej sytuacji powinien zapieprzyć piłkę do bramki z zamkniętymi oczami, a on co? Słaby nieprecyzyjny strzał. Jedyne co było w nim dobre to kierunek(dobrze, że strzelał na długi).

@Bartek22: Zgadzam się! Semedo wyglądał bardzo dobrze. Roberto natomiast to katastrofa. Jego współpraca z Nelsonem w tym meczu, a także z Dembele z Sevillą to istne nieporozumienie. Śmiem wątpić, że to nie jego wina, a brak ogrania u dwóch świetnych zawodników. Suareza ratuj tylko gol. Nawet strzał, po którym Pique zdobył bramkę był tak anemiczny,że tylko Allison wie dlaczego go nie wyłapał.