• Lionel Messi 70', 77'
  • Niedziela, 1 października 16:15
  • Camp Nou
  • Eleven

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

Borykamy się obecnie z problemami technicznymi - jak widzicie, nie wyświetla się średnia ocen użytkowników. Przepraszamy za utrudnienia i postaramy się wyeliminować problem możliwie najszybciej.

90

• 7
  • 7

Piłkarze Las Palmas stworzyli sobie zbyt wiele okazji do strzelenia gola, jednak na szczęście dla Marca, niemal wszystkie ich uderzenia były niecelne. Niemiec zaliczył tylko jedną, dość prostą, interwencję na linii w 24. minucie i tyle w kwestii parad. Na plus udane piąstkowanie (74. minuta) oraz dwa skuteczne wyjścia przed pole karne (42. oraz 83. minuta).

0 0 0 0 0 2
20 90% 0 5 0 3

90

• 8
  • 7

Świetny występ Sergiego. W defensywie pewny i skuteczny (22. oraz 70. minuta) - brawa zwłaszcza za kluczową interwencję z 28. minuty - to mógł być gol dla Las Palmas. Ocenę znacząco podwyższa mu postawa w kreacji. Bardzo skrupulatny, dokładny i do tego z dwoma kluczowymi podaniami (10. oraz 33. minuta) - dogranie do Paulinho powinno być asystą i dla nas to dośrodkowanie kwalifikuje się do podwyższenia oceny.. Skarb.

1 1 1 0 2 7
66 95% 2 5 1 8

90

• 5
  • 6

Wygląda na to, że zgubił formę na dobre, co potwierdzają zagrania w stylu tego z 4. minuty. W 43. minucie totalnie odpuścił Calleriego, dodatkowo dość bezczelnie i w ostatniej chwili wskazując palcem Mascherano napastnika gości, mimo że sam od początku miał dużo lepszą pozycję do obserwowania sytuacji. Na szczęście nie zanotowaliśmy więcej poważnych błędów Gerarda. Niestety nie możemy ich zrównoważyć żadną godną uwagi interwencją w defensywie. Plus jedynie za bonusy ofensywne - kluczowe podanie w 5. minucie, a także pośredni udział przy golu na 2:0. Jego gra w tym sezonie to synonim niepewności.

1 0 1 0 0 4
54 94% 1 2 1 2

Javier Mascherano

90

• 7
  • 6

Zdecydowanie lepszy od swojego partnera w defensywie. W 43. minucie spóźnił się z zablokowaniem strzału Calleriego i to by było na tyle w kwestii poważniejszych błędów Argentyńczyka. Nie zaliczamy do nich straty z 26. minuty - Messi wsadził go na prawdziwą minę. Z pozytywów zwracamy uwagę na liczbę interwencji i jakość niektórych (34. oraz 63. minuta). Dał drużynie siłę i twardość. Brawa również za celność przerzutów (choćby 57. minuta).

0 0 0 0 0 4
45 93% 0 10 1 8

90

• 6
  • 6

Nieźle, ale bez szału. W 41. minucie dobrze wypuścił do boju Suareza, ale poza kilkoma nieudanymi próbami dośrodkowań, nie wniósł nic do kreacji. W defensywie raczej w porządku, choć musimy go mocno skrytykować za nieudane przecięcie podania w 28. minucie - gdyby nie ratujący Roberto, to mogłoby być już 0:1 - nota w dół. Plus za ciągłe uczestnictwo w grze, ale tym razem trudno Jordiego wyróżnić za efektywność.

0 0 2 0 0 12
44 84% 1 1 0 4

Aleix Vidal

46

• 3
  • 4

Z Aleixem jest ten problem, że on nawet nie wie jak się ustawić, jak się przemieszczać, więc cała reszta obowiązków w jego wykonaniu wygląda jeszcze gorzej. Jego jedynym rozwiązaniem akcji w tym meczu były próby krótkich podań do kolegów za linię, które i tak udały się jedynie raz (11. minuta). Poza tym ciągle obok gry i nawet jeśli już odważniej wbiegł w pole karne, to zagrywał niecelnie (44. minuta). O stratach z 37. minuty nie ma co nawet rozmawiać. W defensywie jedna godna uwagi interwencja z 11. minuty i błąd w 26. minucie. Dostaje sporo szans, ale zupełnie nie potrafi ich wykorzystać.

0 0 0 0 0 9
18 78% 0 2 0 1

90

• 8
  • 7

Podobnie jak Roberto zaprezentował wachlarz umiejętności na każdym froncie. W defensywie był solidny i nieustępliwy, zaliczając kilka naprawdę dobrych interwencji (2., 26., 38. oraz 39. minuta). Do tego w kreacji wział na siebie odpowiedzialność, prezentując kluczowe podanie w 50. minucie, świetną długą piłkę do Roberto z 33. minuty i co najważniejsze strzelając gola. Takiego Busquetsa chcemy oglądać.

1 1 0 0 4 12
64 86% 1 4 1 7

Paulinho

46

• 5
  • 6

Przeciętnie. Miał momenty zrywów i ciekawszych podań (30. minuta), jednak ogólnie wybierał bezpieczne rozwiązania i nie napędzał wystarczająco zespołu. Największy minus za zmarnowanie okazji z 33. minuty - to powinien być gol otwierający wynik spotkania. Słusznie zmieniony w przerwie.

1 0 0 0 0 2
21 90% 0 2 1 1

Denis Suarez

90

• 7
  • 7

W pierwszej połowie bardzo aktywny i bardzo niedokładny - w jego grze było wiele chaosu i wychodziły mu tylko najprostsze podania. Na szczęście po przerwie wszedł na zupełnie inny poziom - pomogła mu obecność Iniesty i Rakiticia. Trzy kluczowe podania - w tym dobre zagrania do Roberto (51. minuta), a także kapitalna asysta przy golu Messiego - takie "ciasteczka" są godne Xaviego i Iniesty. Powinien częściej ryzykować i poprawić celność dośrodkowań, bo w tym aspekcie wyglądał w niedzielę fatalnie (0/6).

0 0 2 0 0 20
47 81% 3 1 1 1

90

• 8
  • 8

Występ w stylu, który najbardziej podkreśla jego klasę. Bądźmy uczciwi - całą pierwszą połowę "przebimbał". W najważniejszych momentach miał sporo niecelnych podań (2., 6., 7., 38. oraz 43. minuta), a także strat (18., 20. oraz 39. minuta). Po przerwie wskoczył na inny poziom - asysta przy golu Sergio, dwa ładne gole i aż siedem udanych dryblingów - czego chcieć więcej? Dał zwycięstwo i tyle.

10 6 11 0 2 22
45 76% 2 3 0 2

90

• 6
  • 6

Nie może wskoczyć na odpowiedni poziom. W jego poczynaniach jest wciąż zbyt wiele chaosu i niedokładności. Zmarnował dwie świetne okazje do strzelenia gola (51. oraz 92. minuta), grał na fatalnej celności podań i ogólnie irytował cules. Na szczęście z upływem czasu pokazywał również dobre zagrania, co bardzo cieszy - 20. minuta do Vidala, 22. do Denisa, 56. do Leo. Zaczęły mu nawet wychodzić dryblingi (3/5). Najważniejsza była jednak asysta przy golu Messiego. Krok po kroku powinien wrócić na odpowiedni poziom.

5 1 3 3 1 11
27 70% 2 1 2 2

44

• 7
  • 6

Razem z Andresem zrobił różnicę na boisku. Dobrze się ustawiał, gry wyglądała płynnie - był również bardzo precyzyjny w swoich zagraniach. Plus za świetny strzał z dystansu z 48. minuty oraz udział w akcji bramkowej przy drugim golu Messiego.

3 1 0 0 2 2
35 94% 0 0 2 0

Andrés Iniesta

6

• 7
  • 6

Dwa kluczowe podania (65. oraz 69. minuta), a także wprowadzenie płynności i spokoju w grze, to największe zasługi Iniesty w tym meczu.

Poprawcie liczbę minut przy Inieście.

S.Roberto - klasa ! pierwsza bramka to głownie jego zasługa po zastopowaniu piłkarza gości
A.Vidal - dramat !

Jestem ciekaw w czym tkwi problem w grze Vidala . Gość w tamtym sezonie w ciągu 6 spotkań miał 2 bramki i 3 asysty .
Myślę że woli grać na boku obrony i tam powinien być wystawiany na słabsze zespoły a Roberto wyżej .

Na ta chwile wydaje sie, ze Masche i Umtiti powinni tworzyc podstawowa pare stoperow (obaj sa w znacznie lepszej formie niz Pique).

Mascherano 6.5
Znowu lepszy z pary stoperów. Uważny i asekurujący non stop Albę. Były błędy, które niestety nieznacznie ale jednak rzutują na ostateczną ocenę. W 6’ wybiciem skasował kontratak, w 10’ odbiór i dobra długa piłka do Suareza, w 14’ dobrze interweniuje, w 26’ Busi blokuje strzał po stracie Jefecito, w 43’ nie zdołał zablokować i słupek ratuje Barcelonę, w 65’ dobry przerzut do Alby. W drugiej połowie ciągle zmuszony do asekuracji nieobecnego w obronie Alby. Dobre przerzuty, 8 odbiorów, wysoka skuteczność podań. Dobre spotkanie.

Pique 4,5
Mecz lepszy niż poprzednie. Chociaż Las Palmas to nie zespół, który by non stop kłopotał obronę Blaugrany, więc też stoper ma mało możliwości do wykazania się a z drugiej strony do popełnienia błędów. Jednak to był mecz w którym Pique myślami był chyba w lokalu wyborczym, nie żeby grał tragicznie, po prostu przeszedł obok meczu. Dobre interwencje to 34’ i 68’ – dwie interwencje na 90 minut, przy 20 interwencji pozostałych z kolegów z obrony. Do oceny należy dodać jeden strzał i jedno kluczowe podanie. W 4’ przeciął akcję las Palmas na połowie przeciwników świetnym wyjściem, jednak piłka dośc sytuacyjna i dogranie nie było precyzyjnie. Co daje wynik mocno przeciętny.

Vidal pomimo chęci pozostania i walki o skład, które deklarował, okazuje się całkowitym niewypałem.
Cenię pracę każdego z piłkarzy, którzy grają w LaLiga, ponieważ sam nigdy nie miałbym na to szans, ale Barcelona-Vidal mają sobie nie po drodze. Wydaje mi się, że Vidal powinien szybko szukać innego klubu. Może w lidze włoskiej?

Ciekawe co będzie z Deulofeu... Mam nadzieję, że będzie grał w miejsce tego eksperymentu jakim jest Vidal. Chłopak jest bardzo aktywny, szybki, zapiernicza w obronie jak i w ataku i to z nim w pierwszym składzie wygraliśmy gładko 5-0 Espanyol i 6-1 Eibar. Mam nadzieję, że Valverde da mu szanse, bo choć popełnia błędy przy wykańczaniu akcji to nadrabia aktywnością za dwóch. Dla mnie to taki Pedro, który jeszcze potrzebuje czasu i ogrania aby zyskać pewność siebie i uwierzyć że może także sam wykańczać akcje a nie tylko szukać podania do Messiego.