0:3

• 17' (sam.) Aday Benitez
  • 48' (sam.) Gorka Iraizoz
  • 69' Luis Suárez

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Gaspar

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

90

• 7
  • 7

Kolejny udany występ naszego portero. Bezbłędny na linii - zaliczył dwie kluczowe interwencje, odpowiednio w 12. i 55. minucie. Z drugiej strony, Marc gorzej niż zwykle spisywał się w grze nogami. Stosunkowo niska (76%) celność podań, a dodatkowo, w końcówce spotkania zanotował dwa wybicia wprost pod nogi rywala ustawionego w środkowej strefie - na szczęście bez konsekwencji. Zawodnik Meczu według kibiców.

0 0 0 0 0 11
41 76% 0 8 0 4

90

• 7
  • 7

Dobry mecz w wykonaniu naszego wychowanka, choć nie ustrzegł się jednego, dość poważnego błędu, gdy w 78. minucie stracił piłkę w środkowej strefie, co rozpoczęło groźną kontrę Girony. Oprócz tego imponował spokojem, pewnością poczynań oraz zaliczył świetną asystą poprzedzoną rajdem "w swoim stylu". W defensywie nie pozwolił rywalom na zbyt wiele; przecinał lub blokował ich dośrodkowania, wychodził obronną ręką z pojedynków jeden na jednego, asekurował partnerów (21').

• 7

Od samego początku bardzo aktywny w rozegraniu. Z niespotykaną częstotliwością decydował się na długie zagrania za linię obrony, co z pewnością było planem Valverde na to spotkanie. Kilka z nich bez cienia wątpliwości zasługuje na wyróżnienie (4' - płaska piłka do Vidala, 26' - podanie do Leo (spalony), 46' - po raz kolejny do Leo). W obronie zaliczył cztery kluczowe interwencje (22', 61', 78' i 85' minuta). Minus za sytuację z 50. minuty, kiedy do spółki z Umtitim, Albą i Iniestą dopuścili do groźnej sytuacji po dośrodkowaniu rywala - w tej sytuacji Mascherano pogubił się z kryciem. Podsumowując, naszym zdaniem gracz najrówniej prezentujący się na przestrzeni całego spotkania, a w konsekwencji jego najbardziej wartościowy uczestnik.

0 0 0 0 1 14
90 88% 1 9 0 9

Samuel Umtiti

90

• 6
  • 6

Bardziej precyzyjny przy wyprowadzaniu piłki niż Mascherano, lepszy w pojedynkach główkowych, ale ogólnie Francuz zanotował gorszy występ od swojego bardziej doświadczonego kolegi. Na plus należy zapisać świetne uruchomienie Alby w 15. minucie oraz kluczową interwencję w 44. minucie, gdy zablokował dośrodkowanie w naszym polu karnym. Po stronie negatywów musimy zapisać kiks z 22' na własnej połowie, który mógł doprowadzić do straty bramki, gdyby nie interwencja Mascherano. Również w 50. minucie Big Sam nie zachował się odpowiednio - opuścił swoją pozycję by zblokować dośrodkowanie piłkarza Girony, co też mu się nie udało. W takich sytuacjach obrońca musi być pewny skutecznej interwencji, inaczej naraża swój zespół na niebezpieczeństwo. Umtiti grał już w tym sezonie lepiej.

0 0 0 0 1 6
69 93% 0 3 0 2

90

• 7
  • 7

Najwięcej odbiorów w Barcelonie (niektóre wyjątkowej urody, jak ten z 23. minuty, kiedy to odebrał piłkę przewrotką), zagrał na dużym procencie celnych podań i to po jego strzale kapitan Girony wbił piłkę do własnej bramki. Mógł mieć również asystę, gdy w 15. minucie świetnym podaniem obsłużył Suareza, ale El Pistolero nie wykorzystał swojej szansy. Na przeciwległym biegunie znajduje się zmarnowana "setka" po podaniu Leo w 34' oraz momenty dekoncentracji skutkujące groźnymi dośrodkowaniami gospodarzy (44', ostatni kwadrans). Mimo tego, jeden z najlepszych aktorów tego widowiska.

2 1 0 2 1 3
34 94% 0 2 0 10

90

• 5
  • 6

Mocno przeciętny występ Chorwata. W 21. minucie odpuścił piłkarza Girony i gdyby nie asekuracja Roberto, to rywal mógłby wyjść "sam na sam" z Ter Stegenem. Zanotował sporo strat (m. in. w 19', 59' i 64'), w tym niektóre w newralgicznych miejscach, co jest grzechem kardynalnym pivota. W 55. minucie dopuścił do groźnej główki przeciwnika po rzucie rożnym i tylko interwencja Ter Stegena uratowała drużynę od straty gola. Jego ocenę "podbija" groźny strzał w 36. minucie, dobre dośrodkowanie na głowę Paulinho chwilę później oraz ogólna aktywność w rozegraniu - 71 podań to drugi wynik w zespole. Ten mecz mimo wszystko pokazał, jak ciężka jest pozycja Busiego i jak problematyczne jest zastąpienie go, nawet dla będącego ostatnio w dobrej formie Rakiticia.

1 1 0 0 1 15
71 89% 1 4 1 2

Paulinho

67

• 6
  • 6

Rozpoczął w takim stylu, w jakim prezentował się przeciwko Eibar - z charakterem i ciągiem na bramkę. W 13' świetnie poszedł za akcją, ale jego dogranie okazało się słabe. Chwilę później znakomicie wypuścił Vidala w pole karne, ale koniec końców obaj panowie się nie zrozumieli i akcja "spaliła na panewce". W końcówce pierwszej połowy dobrze odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym, jednak tym razem zabrakło precyzji. W defensywie "wykręcił" pięć odbiorów, co jest trzecim wynikiem w drużynie. W ataku pozycyjnym jego rola jest raczej marginalna, jednak poprzez jego ustawienie na boisku widać, że ma inne zadania - niemal bez przerwy wchodzi z drugiej linii do ataku i dopiero tam daje opcje do rozegrania - czy to "na ścianę", czy "na klepkę" czy też górą. Na razie Brazylijczyk pokazuje się z dobrej strony, gracza o takiej charakterystyce nie posiadaliśmy.

1 0 1 1 2 8
33 82% 1 0 2 5

Andrés Iniesta

80

• 6
  • 6

Spotkanie, w którym bardziej możemy Iniestę podchwalić za pracę w destrukcji (4 odbiory) niż za stwarzanie zagrożenia pod bramką rywala. Nie pierwszy raz brakuje przysłowiowej kropki nad "i", jak choćby w sytuacji z pierwszej połowy, gdy uruchomił Albę górnym podaniem, jednak o tempo za późno. Inne próby okazały się albo niedokładne, albo kończyły się na naszym napastniku, który nieskutecznie wykańczał akcję (Messi w 6', Suarez w 9').

0 0 2 0 2 11
46 85% 1 4 0 4

Aleix Vidal

81

• 5
  • 7

Ciało obce w formacji ofensywnej. Przewidywalny, chaotyczny, nieskuteczny. W grze kombinacyjnej nie potrafi znaleźć nici porozumienia z partnerami - aby rozwinąć żagle potrzebuje przestrzeni. Doceniamy akcję bramkową, pamiętamy o udanych zagraniach (podania w 32' i 67'), ale jednocześnie stwierdzamy, że to za mało. Ponadto, zdecydowanie za mało angażował się w pomoc Roberto. Mecz bez historii, gra do poprawki.

1 1 1 0 3 19
32 62% 0 1 2 0

90

• 6
  • 7

Król spalonego w pierwszej połowie oraz właściciel peleryny-niewidki w drugiej części spotkania. "Plaster" w postaci Maffeo momentami dawał mu się we znaki. Mimo tego, już w 6. minucie mógł wyjść 1 na 1 z Iraizozem, ale, co rzadko spotykane, Leo nie zdołał opanować futbolówki po podaniu Iniesty. W 12. minucie zapoczątkował jedną z wielu groźnie wyglądających kontr Girony, niecelnie podając w środku pola do Rakiticia. Na plus świetne dogranie do Alby w 34. minucie (100% sytuacja) i strzał z rzutu wolnego, po którym zmusił baskijskiego bramkarza do interwencji. W drugiej połowie błysnął jedynie szybkim wznowieniem rzutu wolnego poprzedzającym akcję na 2:0, następnie ograniczył się do bezpiecznego wymieniania futbolówki z partnerami. Mocno przeciętnie. Czekamy na fajerwerki podczas spotkania Ligi Mistrzów.

2 1 1 4 4 16
41 83% 2 3 0 1

90

• 6
  • 7

Notorycznie łapany na spalonym, niekiedy na wręcz milimetrowym. Będący w lepszej formie El Pistolero skończyłby ten mecz nie z jednym golem, a z co najmniej hat-trickiem. W 9', 15' i w 30' minucie powinien zachować się o wiele lepiej w polu karnym przeciwnika, ale zawsze czegoś brakowało - jak nie wyjścia na pozycję, to lepszego ułożenia nogi. W 48. minucie swoim ruchem zmylił Iraizoza, co skończyło się bramką dla Barcelony. Suarez nie jest w formie, zdarzają mu się katastrofalne zagrania, ale być może strzelony gol pomoże mu się odblokować. Głęboko w to wierzymy i czekamy na lepszą grę już  w środę.

2 1 2 7 3 11
21 71% 0 1 0 3

23

• 6
  • 6

Jego wejście pozytywnie wpłynęło na płynność akcji zespołu. Zanotował dwie interwencje w 76. i 86 minucie, a zagrania takie, jak to z 82' są przysłowiową "wisienką na torcie" - chyba nie ma DM-a z takim wyczuciem sytuacji boiskowej i ogólnym czuciem gry. Unikat.

Raczej truskawką na torcie;)

Vidal grał tak jak został oceniony. Niektórzy domagają się sie wyższej oceny, bardzo celnie argumentując.
1. ????????
2. no, ale bez jaj
3.Nie był to jego dobry mecz,ale nie zagrał aż tak źle
4. ocena Aleixa to śmiech,
5. redakcja chyba nie ten mecz oglądała
6. Vidal mi się podobał

Redakcja nie zmieni ocen, nawet gdyby się pomyliła z ocenianiem. Jednak chcąc w jakis sposób polemizowac z ocenami redakcji piszmy swoje uwagi co do ocen merytorycznie, wskazując za co komuś podnieść lub obniżyć. Bo argumenty typu, "dobrze sie ruszał", "ładnie wyglądał", "wydawało mi się że grał dobrze" to nie argumenty. Poziom nawet tak subiektywnego cyklu jak oceny możemy podnieść prowadząc dyskusję na temat gry zawodników a nie rzucając hasła - "kpina" czy "chyba ślepi jesteście".

oni maja czolg w srodku w postaci Casemiro,nasza odpowiedzia na ich czolg jest nasz czolg i nazywa sie Paulinho.

Vidal 4.5 ???????

Można twierdzić, że Aleix był zagubiony, no ale bez jaj jakie 4,5. 6 to mu się jak byk należy.

Ocena Vidala to trochę przesada.Nie był to jego dobry mecz,ale nie zagrał aż tak źle wg mnie

Deulofeu w meczu z Eibar - ocena 5.0. Barca grała na Camp Nou, przeciwnik zostawial wiele miejsca na boisku, w słabszej formie niż Girona i Deulo po prawej stronie miał autostradę cały mecz. Co zrobił? Miał jedno fajne podanie i tyle. Bez gola i asysty. Masa strat. Irytował niesamowicie, nie potrafił wygrać pojedynku 1v1, psuł kontry i wysiłek Semedo, który ganiał od bramki do bramki i dostaje ocenę 5.0. Ok

Vidal w meczu z Girona na wyjeździe, gdzie stracili punkty chociażby piłkarze Atletico. Mało miejsca. Świetna gra w obronie Girony. Niektórzy się oszczędzali jak Messi co nie ułatwiło gry choćby Vidalowi. Girona odgryza się a jest tylko 0-1. Świetna akcja Vidala, który wywalczył gola na 0-2 i być może przesadziło o wygranej Barcy w tym meczu. Masa strat, słabiej w defensywie. Kilka dobrych akcji jak klepa z Paulinho czy wcześniej strzał obroniony przez bramkarza, dobre i śmiałe wejścia w pole karne rywala, szybkościowo bardzo dobrze, starał się od początku do końca. Ocena 4.5.

Te same pozycje, więc porównanie ma sens. Niemal wszystko przemawia za Vidalem oprócz gry defensywnej, a ma ocenę gorszą.

Buahhahaha ocena Aleixa to śmiech , chłopak robił najwiecej w ofensywie z całej trójki i najbardziej straszył defensywę wygrywał pojedynki szybkościowe z obrońcami i dawał dużo możliwości w ataku, ciało obce możliwe skoro bezpodstawnie siedzi na trybunach co drugi mecz

Z tymi ocenami redakcyjnymi to jakieś jaja :)

Messi 5.5 a Suarez 6.0 - przecież Suarez gra piach od kontuzji - nawet piłki nie umie oddać celnie wiele razy... Ok - strzlił bramkę, ale co najwyżej można by zmienić mu z 1.0 na 2.0. Niestety wielu się przyzwyczaiło do tego że Leo strzela 2-3 bramiki i każdy inny występ jest słaby. Prawda jest taka wg mnie, że jakby taki występ jak Leo z Gironą zaliczył ktokolwiek inny, to dostałby 8.0 - 9.0.

Vidal - moim zdaniem nie nadaje się do FCB, ale w tym meczu redakcja chyba zapomniała, że to on wyrobił brameczkę uznaną za own goal.

dla według mnie noty są zbyt surowe. Wygraliśmy 3:0 na wyjeździe. Właśnie takimi meczami się wygrywa ligę. Mnie po raz kolejny zaskoczył Paulinho. Chyba nikt nie oczekuje od niego, że będzie on sypał otwierającymi podaniami jak z kapelusza. Podoba mi się, jak podłącza się do przodu. Zyskujemy kolejnego napastnika, czego w poprzednim sezonie nie było. Kilka akcji mi utkwiło w pamięci, jak piłka była ze 20 metrów przed nim, a on na pełnym gazie jechał do przodu za akcją. Kogoś takiego właśnie było trzeba. Kiedyś fajnie to robił Cesc, gdzie nie wiadomo skąd pojawiał się nagle w ataku. Wydaje mi się, że jeszcze trochę zgrania i będzie naprawdę fajnie

Co do Vidala readakcja chyba nie ten mecz oglądała ale użytkownicy docenili jego wkład

Kiedy przegląd prasy hiszpańskiej ?

Zawsze zastanawiam się gdy Redakcja krytykuje Masche za pojedynki główkowe.Facet ma niewiele ponad 170 cm wzrostu,nie jest nominalnym obrońcą ( choć w FCB chyba dorobił się już tego statusu) i moim zdaniem ta krytyka nie ma uzasadnienia.Nie każdy jest jak Isaiah Thomas i może z powodzeniem walczyć z rywalami o głowę większymi w powietrzu.
Big Sam od Masche jest wyższy niemal 10 cm,do tego to piłkarz czarnoskóry ( kwestie anatomii,żeby ktoś mnie o jakiś rasizm nie posądził).
Powinniśmy już przywyknąć,że Jefecito będzie Samuelowi ( i nie tylko ) w tym elemencie ustepował).
Jednocześnie cieszy mnie,że Javier został nalezycie doceniony i Redakcja przyznała mu tytuł zawodnika meczu.Absolutnie zasłużenie.
Wypadałoby jeszcze ocenić sędziego,który popełnił mnóstwo błędów.Zresztą cały skład spisał się poniżej krytyki.Myślę,że gdyby nie spalone ,których nie było ,wynik mógłby byc wyższy ( nie podam z pamięci sytuacji i minuty spotkania).

Moim skromnym zdaniem za niska ocena Vidala ze strony redakcji. Owszem może nie wchodził w gre kombinacyjną ale rwał się do przodu miał udział w bramkach i jak dla mnie występ przynajmniej na 6. Nie odstawał od reszty zespołu, powiem więcej wyróżniał się na tle reszty :)

Tym razem po wielu miesiacach przerwy i ja postanowiłem pobawic się w ocenianie zawodników, oczywiście z argumentacją ;)

Vidal mi się podobał. Dla mnie 4,5 to jakaś kpina.