• 27' Luis Suárez
  • Niedziela, 14 maja 20:00
  • Gran Canaria
  • Eleven

Barcelona pewnie pokonała Las Palmas 4:1, podtrzymując nadzieje kibiców na tytuł mistrzowski.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola miał już w 5. minucie Messi, gdy uderzał głową po rzucie rożnym, ale Argentyńczyk nieznacznie się pomylił. Chwilę później sporo emocji było na połowie Barçy, gdy oko w oko z ter Stegenem mógł znaleźć się Jesé, ale faulem zatrzymał do Digne. Mimo protestów gospodarzy, którzy domagali się wyklucznia  Francuza, arbiter zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

W 25. minucie Barcelona otworzyła wynik spotkania. Wspaniałą sztuczką techniczną popisał się Busquets, zagrywając do Iniesty, ten podał w uliczkę do Suáreza, a Urugwajczyk wyłożył jak na tacy piłkę Neymarowi, który skierował ją do pustej bramki. Dwie minuty później goście prowadzili już 2:0. Ney odwdzięczył się asystą Suárezowi, zagrywając mu idealną piłkę między obrońcami, a w sytuacji sam na sam z Varasem El Pistolero nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Po zmianie stron Barcelona spuściła z tonu. Dwubramkowe prowadzenie zadowoliło podopiecznych Luisa Enrique, którzy nie forsowali tempa gry, starając się wymieniać jak najwięcej podań.

Taka gra zemściła się w 62. minucie, gdy kontrę Las Palmas i dokładne dośrodkowanie Boatenga w pole karne mocnym, płaskim strzałem wykończył Bigas. Na szczęście ta sytuacja ożywiła ofensywne poczynania Barcelony, która nie potrzebowała wiele czasu na odpowiedź. Dośrodkowanie Rakiticia w pole karne strzałem głową na bramkę zamienił Neymar. Chwilę później Brazylijczyk ustrzelił hat-trick, wykorzystując podanie od Jordiego Alby i sprytnym strzałem pokonując z bliskiej odległości Varasa.

Barça pewnie wygrała swoje spotkanie, trzy punkty zdobył również Real, wygrywając w takim samym stosunku bramkowym. Losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygną się zatem za tydzień.

I to pytanie: Oglądać Real czy Barcę?

@Pressinho: Nie wiem, czy jakikolwiek kibic Barcy sobie zadał takie pytanie.

@Pressinho: Dla mnie oczywista odpowiedź, że Barcę...

@Pressinho: Odpowiedz prosta jesli jestes kibicem Barcy!!!!!

@LuisSalvano: Pytanie retoryczne

@Pressinho: Czasami tylko kanał wyżej żeby być na bierząco :)

@Pressinho: Kpisz? Barce oglądać, a wynik Realu ewentualnie sprawdzać na FlashScore. :V

@Pressinho: W tv Barce a na iPadzie Real

@Pressinho: Myślę że odpowiedź prosta jeśli kibicujesz Barcy. A po drugie nie wiem na co liczyć z Sevilla B prawie i to u Białych. Ale jak nie na to to na co na Celtę która dziś przegrała 3-1 z Deportivo Alaves ? Czy Malagę która już chyba pokazała jakie będzie miała podejście z ich ciapatym trenerem stojącym za Realem.

@Pressinho: Trolllllll :-)

@Pressinho: powtórki sobie obejrzyj poxniej.

@laliga40: Później to się półfinał NBA ogląda

@autentyklol: Ciapatym trenerem powiadasz...