• 27' Luis Suárez
  • Niedziela, 14 maja 20:00
  • Gran Canaria
  • Eleven

Barcelona pewnie pokonała Las Palmas 4:1, podtrzymując nadzieje kibiców na tytuł mistrzowski.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola miał już w 5. minucie Messi, gdy uderzał głową po rzucie rożnym, ale Argentyńczyk nieznacznie się pomylił. Chwilę później sporo emocji było na połowie Barçy, gdy oko w oko z ter Stegenem mógł znaleźć się Jesé, ale faulem zatrzymał do Digne. Mimo protestów gospodarzy, którzy domagali się wyklucznia  Francuza, arbiter zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

W 25. minucie Barcelona otworzyła wynik spotkania. Wspaniałą sztuczką techniczną popisał się Busquets, zagrywając do Iniesty, ten podał w uliczkę do Suáreza, a Urugwajczyk wyłożył jak na tacy piłkę Neymarowi, który skierował ją do pustej bramki. Dwie minuty później goście prowadzili już 2:0. Ney odwdzięczył się asystą Suárezowi, zagrywając mu idealną piłkę między obrońcami, a w sytuacji sam na sam z Varasem El Pistolero nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Po zmianie stron Barcelona spuściła z tonu. Dwubramkowe prowadzenie zadowoliło podopiecznych Luisa Enrique, którzy nie forsowali tempa gry, starając się wymieniać jak najwięcej podań.

Taka gra zemściła się w 62. minucie, gdy kontrę Las Palmas i dokładne dośrodkowanie Boatenga w pole karne mocnym, płaskim strzałem wykończył Bigas. Na szczęście ta sytuacja ożywiła ofensywne poczynania Barcelony, która nie potrzebowała wiele czasu na odpowiedź. Dośrodkowanie Rakiticia w pole karne strzałem głową na bramkę zamienił Neymar. Chwilę później Brazylijczyk ustrzelił hat-trick, wykorzystując podanie od Jordiego Alby i sprytnym strzałem pokonując z bliskiej odległości Varasa.

Barça pewnie wygrała swoje spotkanie, trzy punkty zdobył również Real, wygrywając w takim samym stosunku bramkowym. Losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygną się zatem za tydzień.

Ale wydawać osądy po jednym meczu chyba też nie ma sensu. Ja liczę że dołączy do pierwszej drużyny i będzie się systematycznie rozwijał

Asensio leży Sevilla czeka aż wstanie, Nacho strzela no zajebiscie po prostu, to sie nazywa fair play

Mecz rozegrany przez Barcelonę momentami przypominał trening. Widać zmęczenie; jedyna pociecha to wygrana zgodna i z moimi przewidywaniami. Gratulacje.

Valverde zostanie trenerem Barcelony. Podpisze 2-letni kontrakt (rac1)

Nadzieja umiera ostatnia, ale niestety wyjazdowe porażki w Maladze i La Coruni odbiją się nam czkawką. Pomimo zwycięstwo w Madrycie i tak podejrzewałem, że Real nie odda nam mistrzostwa. Dwie wpadki lub jedna porażka na tym etapie sezonu, z taką presją, ale przede wszystkim z taką formą, są prawie niemożliwe. Prawie, dlatego liczę na cud, ale głowa podpowiada co innego. Real grał równiej od nas w tym sezonie. Olewanie transferowe i własnej szkółki w ostatnich latach w formacjach obrony i pomocy, dało się we znaki.

Trzeba było się przyłożyć do meczów z Malagą, czy Betisem to teraz nie liczylibyśmy na cud. Poprzez rotacje przegraliśmy mistrzostwo. W tym sezonie mistrza zdobędzie drużyna, która miała lepszą ławkę rezerwowych. Ile pkt dała ławka Realu, a ile Barcy. Nie do porównania. Pamiętamy niechlubne rekordy z Gomesem w pierwszym składzie.

Problem jest taki ze zarowno Celta jak i Malaga sa juz po sezonie i beda pewnie grali rezerwami ale nawet jak i nie to niezbyt zmotywowani...

Raczej tytuł się już rozstrzygnął,ale trzeba wierzyć do końca

I teraz pomyśleć że gdyby nie zostały nam zabrane prawidłowo pkt dokładnie 6 (Malaga u siebie i Betis) mielibyśmy już mistrza.

Wydaje mi się ze w meczu Malaga - Real trener nie wystawi Sandro :-( żeby czasem bramki realowi nie strzelił :-) jak wiadomo Malaga się podłoży białym bo wola Madryt od nas. Publicznie to mówią

Szkoda, że finał LM nie jest w maju czyli zaraz po ostatnich meczach Laliga. W takim wypadku real miałby duży problem czy grać na 100% w meczach laliga, czy moze wyjsc rezerwami, aby mieć najlepszy skład na LM.

Jak oceniacie występ Marlona?

Ehh, szkoda. Piłka wciąż grze, no ale kurde... Wystarczyło wygrać z Depor

w środe jeszcze Celta, może akurat im się uda

Zdecydowanie nic z tego nie będzie.. Real ma ostatnio ogromny ciąg na bramkę i taki mistrzowski nastrój. Zizou genialne rotuje składem, wypuszcza zawodników w formie i tych głodnych minut i sukcesów. Wszystko pracuje tam wręcz genialnie! Dali nam kilka prezentów,których nie wykorzystaliśmy. Mecz z Malagą to będzie farsa,a Celta im wcale nie zagrozi,no bo o co oni walczą? Zmotywować tych z Vigo może jedynie chęć tego,żeby to Barcelona zdobyła majstra,ale Real jest teraz za mocny..

Tak z innej beczki. Co Coutinho zrobił w meczu z West Ham to nie mam pytań

Dopóki piłka w grze.

Ale bym się śmiał gdyby w ostatnim meczu realu na la rosaleda, biali zagrali na remis,a w ostatniej minucie Sandro na pełnej pizdzie odstawil rajd i posłał ich na drugie miejsce w tabeli. Ten szejki by z nim chyba kontrakt rozwiazal

Jeśli chodzi o tytuł La Liga to dzięki systemowi VAR dziś byśmy byli mistrzami (patrz pierwszy mecz z Malagą i Betisem na wyjeździe). Nie ma co gadać że trzeba było grać bo porażki się zdarzają

Cieszę się z wygranej Barcy, jednak lekki niedosyt gdy Sevilla mogła zgarnąć 3 pkt. Poza tym fajnie, że New strzelił hat tricka, Szkoda że Messi nie strzelił gola, jednak ciszą trzy punkty. Vamos!

Jaw tym sezonie, odnoszę, że rywalizacja się toczy w kategorii "największej ilości błędów" W stawce równo idzie Real, Barca i Sędziowie.
Problem jest taki, że sędziowie więcej mylą się na korzyść Realu.
Ile było meczy przez Barcę przeczłapanych, ile było meczów, przez Real wymęczonych. To się nie ma prawa zdarzyć w tak dużych klubach na przestrzeni sezonu tyle razy.
Dlatego sędziowskie pomyłki, właśnie miały wpływ - nie przykryły ich zwycięstwa odnoszone tak czy siak przez faworytów pewnie i bez dyskusji.
W ogóle to chyba jeden ze słabszych sezonów Hiszpańskiej piłki - przeciętne Atletico (ani tak dobrze nie broni, ani jeszcze tak dobrze nie atakuje, by te braki zrównoważyć), Sevilli skończyło się paliwo w połowie sezonu, Valencia utonęła. Sporo kandydatów do miana króla kategorii "gra poniżej możliwości".
Widać to było w europejskich pucharach i łatwości, z jaką Hiszpańskie drużyny odpadały na niezbyt wielkich przeszkodach.
Może te wakacje, mimo tournee pozwolą odzyskać świeżość. Barcelona jest w najgorszym położeniu, bo nie ma kasy a musi łatać dziury.

Nawet jak Real wygra ligę, to i tak to będzie och pierwsze mistrzostwo od kilku lat (7?8?), co będzie potwierdzalo dominację Barcy ;)

Nie ma sie co łudzić.. Barcelona sama pkt oddawała rywalom i teraz nic nie pomoże. Moze wygraja chociaz CDR

Gdzie są przeciwnicy Brazylijczyka co go sprzedawali za srebrniki ,jak piłkarz może być przywiązany do barw mając takich kibicow ,ja mu życzę jak najlepiej gdziekolwiek będzie grał

Marlon wypadł przyzwoicie, ale też przeciwnik nie był zdyt moncy,. Dopiero po kilku meczach z silniejszymi będzie można coś wywnioskować.

Wynik meczu napewno cieszy jednak jest niedosyt w postaci zwycięstwa Realu . Trzeba liczyć na Celte to będzie ostatnia szansa na porażkę Realu bo w meczu z Malaga już chyba przed pierwszym gwizdkiem wszystko wiadome .