Herb RCD Espanyol

0:3

• 49', 88' Luis Suárez
  • 76' Ivan Rakitić

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

90

• 6.5
  • 6

W pierwszej połowie praktycznie nie musiał interweniować, choć drobny plus za skrócenie kąta przy akcji Jurado. Po przerwie zespół bardziej dominował, ale paradoksalnie Marc musiał wykazać się trzema interwencjami (67., 70. oraz 88. minuta), z których najlepsza była ta druga. Minus za podanie poprzedzające akcję Espanyolu. Poza tym wszystko w porządku.

0 0 0 0 1 4
33 70% 0 11 0 1

90

• 7
  • 6.5

Utrzymuje stabilną, wysoką formę. W defensywie bez większych błędów. Plus za interwencje z 27. oraz 74. minuty. W kreacji kilka wejść - w 29. minucie drybling w środku pola, a w 40. dobry atak na piłkę i groźne uderzenie głową - zabrakło niestety precyzji. Po wejściu Mascherano przeszedł do linii pomocy, gdzie grał jeszcze lepiej - tam jest jego miejsce w przyszłym sezonie.

2 1 1 0 1 4
52 96% 0 4 0 4

90

• 6.5
  • 7

Cały mecz niemal bezbłędny. Jedyny minus za zachowanie przy akcji Jurado - najpierw zbyt daleko krył Caicedo, a potem w złym momencie zdecydował się na wyjście do niego, czym ułatwił mu odegranie do strzelca. Poza tym plus za dobre interwencje (40. oraz 75. minuta).

0 0 1 0 0 3
70 96% 0 7 1 9

Samuel Umtiti

90

• 7
  • 6.5

Poziom Pique, ale bez większych błędów. Zawsze blisko przy rywalu, w zdecydowany sposób atakował napastników Espanyolu, nie dając im miejsca na odwrócenie się. Najlepszą interwencję zaliczył w 62. minucie. Bardzo dobrze.

0 0 1 0 1 3
69 88% 0 4 2 5

90

• 6
  • 6.5

Na pierwszy ogień musimy mu wypomnieć akcję Jurado, kiedy nie zdążył za rywalem, a potem z niezrozumiałych przyczyn zaczął atakować Caicedo zamiast nadal przeszkadzać Hiszpanowi. Poza tym nie pamiętamy jego większych błędów - ogólnie cała defensywa rozegrała dobre zawody. W ofensywie plus za podania z 16. oraz 81. minuty.

0 0 0 0 2 5
73 82% 1 2 1 4

90

• 7
  • 6.5

Nie zauważyliśmy u niego żadnych poważnych błędów. Chwilami grał na dużym ryzyku, żeby sprowokować rywali do pressingu i szybko przekazać piłkę w ostatniej chwili, jednak całość się opłaciła. Brawa za postawę w defensywie - kilka naprawdę dobrych interwencji, jak choćby w 45. oraz 64. minucie - pięć bezpośrednio wygranych pojedynków. Plus za grę w powietrzu.

0 0 0 0 4 7
79 89% 0 3 3 7

90

• 7
  • 7

Oby grał tak zawsze i nikt nie będzie miał do niego pretensji o brak kreatywności, przyspieszenia, czy kosmicznego dryblingu. Solidność w środku pola i skuteczność przy okazji jednej lub dwóch sytuacji w polu karnym. Brawa za wykończenie podania Messiego - strzał dość trudny technicznie, wykonany z dużym wyczuciem i stylem. Minus za stratę w 9. minucie. W defensywie jeden ze skuteczniejszych piłkarzy na murawie (74. oraz 81. minuta). Bardzo dobrze.

3 1 0 0 2 10
46 74% 0 3 0 6

André Gomes

78

• 6
  • 6.5

Pierwsza połowa to był jego czas. Przez pół godziny prezentował solidną grę zespołową w ofensywie - kilka błyskotliwych rozegrań. Plus również za interwencje (8. minuta). W ostatnim kwadransie spuścił z tonu, czego efektem były straty (32., 35. oraz 36. minuta). Po przerwie mniej aktywny, jednak bynajmniej bezużyteczny - król powietrza - najwięcej wygranych główek (5) w tym meczu. Na pewno widać w jego grze progres, co może cieszyć.

0 0 0 0 0 8
47 81% 0 2 3 4

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90

• 8
  • 7.5

Pan Cornella - El Prat. Suarez wykorzystał błędy rywali, Neymar nieszablonowością gnębił przeciwników, zaś Messi w swoim stylu przyjmował piłkę, analizował sytuację na murawie i wybierał najlepsze rozwiązania. Efekt? Pięć kluczowych podań (11., 15., 60x2), z których jedna to asysta przy golu Rakiticia - dogranie idealne. Do tego sporo udanych dryblingów, wszystkie strzały celne - architekt tego zwycięstwa i Zawodnik Meczu.

3 3 6 0 4 17
55 71% 5 1 2 0

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

90

• 8
  • 7.5

Nie ma co się rozwodzić nad jego grą. Suarez jako snajper w meczu derbowym na wyjeździe miał obowiązek wykorzystać swoje okazje - bezbłędnie i z morderczą precyzją wykorzystał błędy rywali. Do tego trzy kluczowe podania (45., 88. oraz 91. minuta) i bieganie za piłką niczym pies gończy. Skarb.

2 2 1 1 1 6
36 86% 3 3 4 2

Neymar Jr

90

• 7.5
  • 6.5

Cały Neymar. Patrzymy na straty i bije nas po oczach liczba powyżej dwudziestu. Chwilę później przeskakujemy na udane dryblingi i tym razem cios z innej strony - więcej niż dziesięć. Samba i nieprzewidywalność w najczystszej postaci. Plus za rozpoczęcie akcji zakończonej golem Rakiticia, a także za kluczowe podania z 39., 61. oraz 82. minuty. W 60. minucie powinien strzelić gola, jednak Lopez kapitalnie interweniował końcówkami palców. Brał odpowiedzialność na swoje barki i chwała mu za to.