Sevilla FC

SEV

• Jordi Alba 97'
  • Neymar 122'

FC Barcelona pokonała w finale Pucharu Króla Sevillę, dzięki czemu obroniła krajowy dublet. Zwycięstwo drużynie Luisa Enrique zapewnili Jordi Alba i Neymar, którzy wykorzystali fantastyczne zagrania od Leo Messiego.

Obie jedenastki rozpoczęły spotkanie z dużym respektem. To Barça częściej utrzymywała się przy piłce i wymieniała więcej podań, lecz nie przekładało się to na stwarzanie zagrożenia. Z kolei Sevilla ograniczyła się do doskonałej gry w defensywie i wyprowadzaniu szybkich kontr, w których główną rolę odgrywał Kevin Gameiro.

Do 36. minuty meczu na boisko nie działo się zbyt wiele. Brakowało ostatniego dokładnego podania i klarownych sytuacji. W tym momencie Javier Mascherano dopuścił się faulu na Gameiro, gdy Francuz wychodził na czystą pozycję. Sędzia Del Cerro Grande nie miał wątpliwości i odesłał do szatni argentyńskiego stopera Barçy. Do samego końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic ciekawego. Fakt gry w przewadze sprawił, że to Andaluzyjczycy zeszli na przerwę w lepszych nastrojach.

Po zmianie stron to Sevilla częściej atakowała i zepchnęła Barçę do obrony. Katalończycy nie stworzyli sobie praktycznie żadnej okazji bramkowej. W 90. minucie Ever Banega sfaulował wychodzącego sam na sam Neymara, co spowodowało, że pomocnik Sevilli ujrzał czerwoną kartkę.

W pierwszej części dogrywki mecz ponownie się wyrównał, a w 97. minucie wspaniałym podaniem popisał się Leo Messi. Zagranie Argentyńczyka wykorzystał Jordi Alba, który dał Katalończykom prowadzenie.

W drugiej połowie dogrywki Barça kontrolowała boiskową sytuację. W 121. minucie czerwoną kartkę obejrzał Carriço, a zaledwie minutę później Neymar przesądził o losach rywalizacji.

Barça obroniła krajowy dublet i zdobyła swój 28. Puchar Króla w historii!

Komentarze (2319)

Visca el barca!!!

Wzruszyła mnie sytuacja jak Suarez schodził a po chwili zaczął płakać, aż łezka się kręci w oku.

Mam prośbę może ktoś mi podać link do sytuacji w której zawodnicy Barcy odbierali wczoraj Puchar Hiszpanii ?

Teraz pozostało czekać na mecze Polski na EURO no i trzymać kciuki za piłkarzy Barcy aby się na turniejach żadnej kontuzji nie nałapali.

Iniesta grał magicznie!

ma ktoś linka do całego meczu po polsku?

Raz sie wygrywa. raz się wygrywa: )
Piękne zwycięstwo w ciężkim spotkaniu. Czy może być lepsza satysfakcja z wczorajszego sukcesu? Pomyśleć, że większą część spotkania graliśmy w osłabieniu. Chłopaki jednak dali radę za co wielki ukłon dla nich.Na szczególne pochwały zasłużyli Pique oraz Iniesta. To co wyczyniał w defensywie wczoraj Gerard przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Takiego Pique chciałbym oglądać zawsze. Natomiast kreowanie gry naszego kapitana robiło po prostu robotę. Z dobrej strony zaprezentował się również Alves. Widać w nim było tą zadziorność i ogromną chęć zwycięstwa co bardzo przypadło mi do gustu. Kolejny dobry występ w bramce zaliczył Ter Stegen. Wydaje mi się, że jego pewność siebie znacznie wzrosła po urazie Bravo co przełożyło się na solidny występ. Trochę zabrakło mi w grze Ivana co chyba zauważył również sam Enrique zmieniając go w nieciekawym dla nas momencie po czerwonej kartce dla Javiera. Na szczęście Mathieu wywiązał się naprawdę dobrze ze swoich zadań co na pewno w jakiś sposób ułatwiło nam grę. Przykrym momentem była bez wątpienia kontuzja Luisa. Mam ogromna nadzieję, że to nic poważnego bo jeśli ominie go zbliżający się turniej w Ameryce to będzie katastrofa dla reprezentacji jak i samego gracza. Tym oto sposobem dobiliśmy do końca obecnego sezonu. Mamy dublet więc to był naprawdę udany sezon. Jestem bardzo zadowolony. W pełni zasłużyliśmy na te trofea i znajdują się one w zasłużonym miejscu. Teraz czas na przerwę i przebudowę kadry czyli to na co czekam najbardziej. To mój ulubiony okres. Okienko transferowe. Zobaczymy w jakim stopniu zmieni się nasza drużyna. Jest na co czekać.
VEB!!!

Pomimo sukcesu i naprawdę b.dobrej gry piłkarzy, należy stwierdzic, że Barca potrzebuje w zmocnień. Barca nie ma zmienników dla naszego Tridente oraz w pomocy. Rafinia po wejściu na boisko nic nie wniósł konstruktywnego, a do tego jest zbyt wolny, podobnie jak nieobecny wczoraj Turan, Sandro, Munir to zawodnicy, którzy są zbyt słabi i dla ich dobra należałoby ich co najwyżej wypożyczyć, a w ich miejsce pozyskać kogoś zdecydowanie silniejszego i lepszego technicznie.
Marzeniem byłoby pozyskanie kogoś takiego jak Banega, który ma dopiero 27 lat i mógłby na kilka lat zastąpić Inestę. Co powiedzie na taka pomoc Inesta, Busquets ,Banega; jako zmiennicy S.Roberto, Samper, Rakitić. Do tego w obwodzie Turan i Halilović. Ja osobiście sprzedałbym Turana i próbował pozyskać Banegę. To Argentyńczyk i mysle, że z Messim mu po drodze.

Reasumując finał PK - pomimo trudności/czerwo Mache,Suarez/ pokazaliśmy walkę i charakter Majstra-dominanta LL.Super występ Iniesty,bramy do zwycięstwa/kolejny raz swoim geniuszem/ otworzył Messi.Sevilla/pomimo zmęczenia środowym finałem PE postawiła trudne warunki/śmiem twierdzić,że łatwiej byłoby z Realem-gorzej chyba tylko z Atletico/.Nawet taki zwycięski mecz ukazuje nam konieczność wzmocnień zespołu;LO,SO,napastnik+Suarez .

Gratulacje, Barcelonismo
Ciekawy mecz, gdzie jednak zwycięzcą mogła być tylko Barca. No i macie dublet - a to znaczy coraz więcej w futbolu hiszpańskim. Pozdrowienia!

Ma ktoś już jakieś wstępne info na temat kontuzji Luisito ?

Ten moment gdy królem strzelców jest Munir XD

Ciężko było o ten dublet, ale za to smakuje wyśmienicie :)

Co tu dużo mówić, kapitalne występy Piquenbauera oraz Dona Andresa, bardzo dobrzy Messi, Alves i Alba. Nic tylko się cieszyć. Brawo Barca!

Kolejny piękny mecz do kolekcji :D

Najlepszy prezent na urodziny właśnie od Barcy :D

Wspanialy sezon. Campeones Ole Ole ole!!!!!!!!!!!!!!!!

Kto by pomyślał że w 10 będziemy tak świetnie grali.. Wielkie brawa i pokłony, zostawili dzisiaj serducho na boisku. MVP zdecydowanie Pique
Ma ktoś filmik jak sie Lucho przytula z Messim. :D

Bo dzisiejszym meczu powiem jedno: Gerard,,Monster" Pique
Fantastyczny mecz,niesamowite emocje do ostatniej minuty, el dubletto ;-) w rękach Barcy.

Neymar chyba sobie upodobał aby finały kończyć bramka :D
Mamy wspaniałego trenera i wspaniały zespół. Po prostu unikat na skalę światową! Wygranie ligi znaczy osobiście dla mnie więcej niż LM. Wygrywaliśmy cały sezon z najlepszymi (no bo w końcu to hiszpańskie kluby dominują w Europie). Dziękuję mojej ukochanej Blaugranie za ten sezon i Wam za ciekawe dyskusje :) A redakcji tej strony wielkiego murzyńskiego ch w d za dawanie mi banów za caps locka :)

Jestem Ultra Happy Barca obroniła copa del rey.
Teraz w sierpniu super puchar Hiszpanii no i czekamy na final ligi misttrzów
Buffon powiedział iż jeśli istnieje w piłce sprawiedliwośc Atletico powinno wygrać.

Powód ograli mistrzów PSV Barca Bayern real żadnego

Poza sprawa Higuain najprawdopodobniej idzie do PSG
Celta zagra w pucharach Europejskich mamy Barce Atleti real Seville Villareal Celte i Bilbao no poezja :)

A nie mówiłem że Barcelona będzie miała puchar króla :D

Od czasu gdy Leo został piłkarzem Barcelony, Real przez 11 lat wygrał :
3/11 Mistrzostw Hiszpanii
1/11 Ligi Mistrzów
2/11 Pucharu Króla

Dwa razy musieliśmy wygrać ligę, tak samo było z Pucharem Króla. Świetny Iniesta z Pique i przebłyski geniuszu Messiego. Cieszę się z kolejnego trofeum! Visca el Barca!

Dzisiejszym meczem ter Stegen potwierdził mnie tylko w przekonaniu, że to On powinien być nr 1 w bramce Barcy w przyszłym sezonie. Ta jego pewność w poczynaniach jest niesamowita.

Cieszy mnie ta czerwień w 36 minucie i końcowy wynik. Teraz nasi wszystkim zamknęli jadaczki. Połowa meczu w 10, fatalny sędzia co żółtych kartek nie potrafił pokazywać(do czasu hehe) i kontuzja Suareza ;(( Mimo wszystko Barca wygrała i pokazała, jak się gra w 10. VeB!!

Co za fantastyczny wieczór . Jest trofeum , jest pięknie !!! Jestem pod ogromnym wrażeniem gry naszej drużyny . I tu wcale nie chodzi o jakąś piękną grę a o to , że pokazaliśmy iż potrafimy wygrywać cierpiąc na boisku . Tak było w tym finale . Iniesta i Pique to dziś kosmos zagrali , bezapelacyjnie piłkarze meczu w mojej opinii . Sezon można zaliczyć do bardzo dobrych . VISCAL EL BARCA !!!!

Rzeźnicy + aktorzy = Fc Sevilla

Mecz dramatyczny ale i piękny, Barca z Pucharem, Iniesta jest… brak słów żeby wyrazić jego geniusz, Messi wygrał nam ten finał. Teraz czas na Atleti, a potem już Euro, piękne Euro z nadziejami na sukces Polaków jakim było by wyjście z grupy, a potem całkiem realny ćwierćfinał.
Visca El Barca
Do boju Polacy
Dobranoc

Emocje do samego końca, o mało nie dostałam zawału serca, 38 minuta brak słów, dla takich chwil warto żyć

Szacun dla Sevilli za przygotowanie fizyczne,parę dni temu grali finał z Liverpoolem a mimo to postawili Barcelonie bardzo trudne warunki.
No i czy nie lepiej komentować już po spotkaniu,kiedy jest rozstrzygnięte a nie lamentować i złorzeczyć zamiast oglądać do końca ?
W drużynę trzeba wierzyć od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.Taka jest rola kibica.
Wieczór długi ale piękny.VeB

Pique dziś to byl Messim obrony nie wiem czy na PlayStation by ktoś lepiej zagrał

Następny mecz Barcelona - Celtic 30 Lipca... Jedyny minus wakacji :(

Także tego... :)
Dla mnie to jest naprawdę niepojęte, by stawiać Real wyżej... bo takie głosy czasem słychać.

Copa Del Rey w tym roku:
Messi 5 meczy 5 goli 6 asyst
Najlepszy strzelec i Asystent tej edycji Pucharu. Dziękuje :)

Messi 28lata – 28 tytułów

Visca El Barca!! Dublecik!! Dobranoc Wszystkim! :)))

Chłopaki pokazali jak oszukać przeznaczenie. Wszystko wskazywało na to, że nie mogą wygrać, kartka Masche, kontuzja Luisito, głupie decyzje arbitra i ogromne cierpienie w drugiej połowie. Mats wyciągał wszystko, Piket czyscil jak w transie, Iniesta czarowal, Messi udowodnił dlaczego jest numerem jeden, każdy włożył serce w ten mecz i nawet puchar króla smakuje inaczej. Piękny mecz, emocji tyle, ze można rozdzielić na 3 finały.

Następny mecz: 30 lipca :(

Bez Pique nie byłoby dogrywki, MOTM jest tylko jeden :D

Szkoda LM ale nie można mieć wszystkiego co rok dla siebie :D Brawo dla chłopaków mimo gry w 10 i kontuzji Suareza dowieźliśmy to i w dogrywce zrobilismy swoje! Visca El Barca!