• Neymar 94'
  • środa, 6 maja 20:45
  • Camp Nou
  • TVP 1

FC Barcelona znów jest wielka! Dwie bramki Messiego i jedna Neymara zadecydowały o fantastycznym zwycięstwie z mistrzem Niemiec 3:0! Cała drużyna zagrała dziś wielkie zawody i zrobiła ogromny krok w stronę berlińskiego finału.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem dominacji Barçy. Sygnał do ataku dał Luis Suárez w 7. minucie, jego strzał bez problemu wybronił jednak Neuer. Pięć minut później Urugwajczyk musiał dać gospodarzom prowadzenie, ale bramkarz Bayernu popisał się fantastyczną interwencją. Po podaniu z głębi pola napastnik Barcelony wyszedł na czystą pozycję, miał przed sobą tylko bramkarza i trafił w jego nogę, marnując, jak się okazało, najlepszą okazję w pierwszej połowie. Ale Barcelona nie zwalniała tempa i już po chwili świetną szansę miał Neymar, który wślizgiem próbował wepchnąć piłkę do bramki po dograniu Suáreza. Bayern odpowiedział trzy minuty później - niepilnowany w polu karnym Barçy Lewndowski nie trafił jednak czysto w piłkę. Była to w zasadzie jedyna dobra szansa gości w pierwszej połowie. Drużyna Luisa Enrique dominowała, choć posiadanie piłki było równo po 50%, spotkanie było otwarte, lecz to gospodarze bardziej chcieli zdobyć gola. Messi, któremu Guardiola przykleił plaster w postaci czterech piłkarzy Bayernu, raz po raz urywał się spod ich opieki, ale brakowało dokładności w ostatnim podaniu. W 27. minucie po rzucie rożnym głową strzelał aktywny Suárez. Jeszcze przed przerwą znakomitą szansę miał Alves, który wbiegł w pole karne, ale przy przyjęciu nieco odskoczyła mu piłka i nie oddał czystego strzału na bramkę Neuera. Po pierwszych 45 minutach bezbramkowy remis i Guardiola mógł odetchnąć.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego faulu Alvesa na Lewandowskim tuż przed polem karnym. Strzał Xabiego Alonso z rzutu wolnego nie stworzył co prawda zagrożenia pod bramką ter Stegena, ale z każdą minutą Bayern zyskiwał pewność siebie. Barça przestała stwarzać groźne sytuacje i coś ruszyło dopiero po 15 minutach, gdy Neymar dwukrotnie w odstępie 5 minut próbował pokonać Neuera, ale najpierw źle przyjął piłkę, a później strzelił nad poprzeczką. Barcelona zaczęła jednak grać chaotycznie i niedokładnie i wydawało się, że zacznie skupiać się raczej na tym, by nie stracić bramki. Ale przyszła 77. minuta. Piłkę stracił Bernat, Alves podał do Messiego, a ten wreszcie miał więcej miejsca i uderzył. Czas zatrzymał się na sekundę, po której piłka zatrzepotała w siatce. 1:0 dla Barçy. 1:0 dla nas! I Barcelona poczuła krew i Messi poczuł krew. Na prawej stronie wreszcie zrobiło się więcej miejsca, w 80. minucie Messi położył w polu karnym Boatenga i magicznie podciął piłkę nad Neuerem. Ta wpadła do bramki po raz drugi, emocje na trybunach sięgnęły zenitu. Bayern próbował zaatakować, ale jedynym tego efektem były groźne kontrataki Barçy, z których ostatni wykończył Neymar. 3:0 w pierwszym spotkaniu z Bayernem to pokaźna zaliczka przed rewanżem. 3:0 to zemsta za porażkę sprzed dwóch lat.

Barcelona była dziś wielka, wielki był Messi, Suárez - mimo zmarnowanej „setki”, wielki był wreszcie Rakitić, a Alves potwierdził, że zasługuje na nowy kontrakt. Luis Enrique dla nikogo nie jest już wuefistą, a Barça urasta do miana wielkiego faworyta do trypletu. Bayern grał bez kilku podstawowych zawodników, ale niech ktoś spróbuje z tego powodu umniejszać sukces Barcelony. Dwa lata temu, gdy przetrzebieni kontuzjami Katalończycy z praktycznie niezdolnym do gry Messim zbierali tęgie lanie od Bayernu, nie żałował ich nikt. Teraz więc nam nie żal Bayernu. Pozostaje pytanie, które dotyczy berlińskiego finału: Are we ready? Odpowiedź nasuwa się sama: Yes, we are ready!

Komentarze (5576)

najlepsze mecze tylko z nimi

taaak, tylko on to potrafi!

Cudowne zwycięstwo, genialny, niesamowity, niewiarygodnie dobry Messi, na uwagę moim zdaniem zasługuje też bardzo dobry mecz w wykonaniu Daniego Alvesa. Wielka Barcelona gromi Bayern, dwumecz teoretycznie jeszcze nie jest rozstrzygnięty ale nie wierzę w to, że nasi piłkarze dadzą sobie wyrwać awans do finału. VeB!!

Pokonaliśmy tak: mistrza Niemiec.mistrza hiszpanii (trzykrotnie:D),mistrza holandii(nieaktualnego,ale co tam....),mistrza cypru,mistrza anglii.mistrz francji i to chyba wszystko nie? :d

Pięknie , pięknie i jeszcze raz pięknie! Taką Barcelonę chce się oglądać, żądną zwycięstwa , strzelania bramek! Faktem było że pierwsza połowa nie była jednostronna dla Barcelony czy dla podopiecznych Pepa ale o to w tym chodzi żeby mecz był ciekawy . Oba zespoły prezentowały się znakomicie ale To Barca grała jakościowo i cierpliwie. Co do pierwszej połowy szkoda że bez bramek ale druga połowa wynagrodziła chyba nam to w 100% . A co do 2 połowy to Barca zagrała to co już powinna , zażarte walki na bokach bądź środku boiska były niesamowite . No i potem to na co wszyscy czekaliśmy czyli geniusz messiego no i 1:0 dla FC Barcelony a 3 minuty .... potem druga bramka nieziemskiej urody ! I na koniec fenomenalne podanie Messiego i świetne zachowanie Neymara i możemy świętować 3 bramkę . Co pozwolilo nam wygrać ? chyba każdy wie ! Geniusz Messiego + zażarte walki obrońców , Rakiticia , oraz Suareza ( który zagrał fenomenalne zawody , tak samo jak Ivan! ) i instynkt strzelecki Neymara . Tak podsumowuje ja ten mecz i według mnie na taką Barce Bayern nie straszny !! Wiem że nie mogę się tak pozytywnie nastawiać ale i tak już niecierpliwie czekam na finał!!!!!

Brawo dla Barcy! Nie wiem czy to źle ale ja się jeszcze nie potrafię cieszyć, bo cholernie przezywam tym meczem na AA, bayern jest zdolny do wszystkiego nie oszukujmy się, ale oczywiście Barca ma też wielkie predyspozycje... Kurde fajnie by było być w tym finale :)

Ciekawostka: Od wczoraj Dani Alves ma więcej asyst w karierze, niż Zinédine Zidane

"Barcelona była dziś wielka, wielki był Messi, Suárez - mimo zmarnowanej „setki" "
Przepraszam, czyli Neymar znowu najsłabszy na boisku ?
Suarez zmarnował 2 sytuacje, w których powinna być bramka i jest ogłoszony wielkim ?
Neymar wiele udanych dryblingów, gol .

Messi to nie mówię, magic player :)

Najlepsze jest to, że w 2 meczach z City, PSG i jednym meczu z Bayernem straciliśmy tylko 2 gole, brawo panowie! :D

Szpaku nie dał zapomnieć nam o tym kto miał wczoraj urodziny :D

Przywilej korzyści

Neymar lubi to ;)

"A co to jest ta barcelona? ok, udało im się wygrać, ale byliśmy od nich lepsi, nejmar powinien czerwoną dostać bo sędzia już sięgał po drugą żółtą, ale się wycofał w ostatniej chwili. Graliśmy od nich lepiej pod względem taktycznym i o wiele mądrzej. Barcelona ogólnie nie pokazała nic wielkiego, mieli tylko messiego, który zrobił różnicę, ale tak to niczym nie zaskoczyli, ogólnie ich zneutralizowaliśmy i już." - Apollo1, bayern.munchen.pl.

Niezłe łepki tam też są... ;)

Ma ktoś skróty po polsku ?

MU zrobił świetny transfer 22mln za Depaya

Nikogo dwa lata temu nie obchodziły nasze kontuzje, więc ja też problemy Bayernu mam głęboko w dup*e. To co zagrał wczoraj pod Messi to jest istna bajka, poezja i piękność w sobie, ta akcja na 2:0 to jest majstersztyk i przejdzie na pewno głęboko do historii z jaką łatwością wkręcił jednego z trzech najlepszych stoperów na świecie.

Oprócz Messiego znakomity mecz Rakitica, najlepszy jego mecz jaki widziałem w Barcelonie. Zdecydowanie na ogromne brawa zasłużył Alves. My chyba nie wiemy co tracimy nie dając mu tego kontraktu.

Komentarz w języku arabskim :D. Przyznam że fajnie to brzmi :P.

Teraz kibicowac realowi!!!!!!!!!!!!! Vamos biali.

Wiem ze nikogo to nie obchodzi ale chce to napisac, a komentarze pisze tu rzadko. 6 maja byl jednym z najpiekniejszych dni w moim zyciu. Napisałem bardzo dobrze dwie matury z angielskiego, ukochana druzyna zmiazdzyla rywala w polfinale LM. Dokonała się zemsta za pamietny półfinał. Dokonała się zemsta za finał MŚ. I butne pyszne szwaby zostaly ukarane! VEB!

Powtórzę się, ale - ja się ośmielę umniejszyć temu sukcesowi (nie chodzi mi o skład Bayerny tylko o grę Barcy jako taką) - Barcelona gra znacznie lepiej niż za Tito czy Taty, ale jeszcze pół roku niemal każdy wieszał psy na Enrique za brak stylu i ogólny brak pomysłu na grę, a teraz niby jest tak super, że będzie tryplet. Owszem - do finału już praktycznie awansowaliśmy (wystarczy jeden gol w Monachium na potwierdzenie), ale też wystarczy jeden remis po rewanżu z Bayernem i mamy po lidze, jeden błąd w finale z żądnym naszej krwi Realem (bo rozpierdzielą Juve w rewanżu u siebie), i mamy po Pucharze Ligi Mistrzów, a wtedy Puchar Króla będzie co najwyżej na otarcie łez, tylko komu będzie chciało się o niego grać.

Niedawno napisaliście na tej stronie, że ten zespół zasługuje na wiarę - OK, ale też nie pompujcie aż tak tego balonika, bo może być tylko wielki huk i jeszcze większy płacz dziecka (oby jednak nie).

gdzie mozna obejrzec powtorke meczu?

Wiele osób mówi, że PSG słabe, City słabe, Bayern też. Ale! Jest jedno "ale" większość mówi o słabości tamtych drużyn. Wg. mnie jest to w pełni zasługa Barcy, że fantastyczny zespół w starciu z Barcą gra jak typowy średniak. To Barca podwyższyła loty, a nie rywal jest słaby.

Tak sobie teraz patrze na ostatnie wyniki Barcy i fajnie to wyglada: D

4:0
6:0
8:0
3:0

A o to jak wierze z Monachium się przewraca przed naszym królem

Nie ma zespołu który jest w stanie powstrzymać Barcę obecnie, czy tego ktoś chce czy nie, ale tryplet jest już praktycznie zdobyty. Wypomnijcie moje słowa w czerwcu....

Ma ktoś link do bramek wczorajszych, ale np. z komentarzem RAC1 czy Raya Hudsona? Bo na youtube na razie są w słabej jakości bardzo. Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś już takie skróty posiada :).

Udało się już komuś z Was znaleźć wczorajszy cały mecz po polsku?

Dzisiaj Liga Europy.
Liczę na zwycięstwo Sevilli.
Jaki mecz będziecie oglądać? Ja wybieram Seville z Fiorentina.

MSN jest coraz bliżej rekordu strzeleckiego. Te 120 bramek na luzie strzeli.

Cieszę się,że Muller już nie ma tego uśmieszku i upokorzony Neuer lob Leo i siatka Neymara przy 3 golu :)

To co rezerwujemy bilety do Berlina bo Bayern w takiej formie to im może. VeB!!!!!!!!

Dla ludzi ktorzy mysla, biora pod uwage ze Bayern odrabia straty i nas eliminuje mam do powiedzenia jedna rzecz, to ze Barca strzeli chociaz jedna bramka jest pewne jak smierc. Nie ma opcji zeby Bayern nam strzelil 5 bramek. Wiadomo teoretycznie wszystko jest mozliwe ale my na pewno bramke zdobedziemy i to zamknie dwumecz. Jestem bardzo spokojny o to ;)

Mistrz Anglii -✔
Mistrz Francji - ✔
Mistrz Niemiec - in progress
Mistrz Włoch? :))

Kto wczoraj komentował mecz na canal +?

żeby osiągnąć poziom Messiego w piłce nożnej to trzeba chociaż 1 raz w całej karierze piłkarskiej przeprowadzić taką akcję jak akcja Messiego, w meczu na CN z Getafe, z połowy boiska, ogrywanie całej obrony i brameczka, z tego co wiem CR7 nigdy czegoś takiego nie dokonał nawet w 50%, więc?

a teraz dorzucam nowe wymagania dla przyszłego najlepszego piłkarza który będzie chciał dorównać do Messiego, musi chociaż 1 raz balansem ciała, bez dotknięcia, położyć 2 metrowego mistrza świata do spania przed własnym bramkarzem, CR7 ma nad czym popracować

Wierzycie w ten cały strajk? Bo dla mnie to jest jakaś totalna abstrakcja.

Neymar strzelił pomiędzy nogami Neuerowi czy obok?

Wie ktoś czt na 100%odbędzie się ten strajka?

BARCA BARCA BARCA

W punkt trafił Aleksandar Vuković w studiu Canalu+:

'Pomyśleć, że istnieją na Ziemi ludzie, dla których Messi nie tylko nie jest najlepszym piłkarzem wszech czasów, ale też spośród obecnie grających. To pokazuje, na jak dziwnym świecie żyjemy.'

zawodnik bajern myniś:

"Strzelając szybko bramkę, jesteśmy w stanie wygrać 4:0. Musimy zagrać perfekcyjnie, ale zagramy o awans. Strzelili nam trzy bramki, więc dlaczego my nie możemy strzelić im czterech?"

zagadka, kto tak powiedział i co bierze

a teraz napisze coś w stylu HD.
jakby wczoraj Bayern zagrał na SB z Realem to wcisnąłby minimum 3-4 bramki na luzie

Swoja droga wydaje sie wam, ze tam byl ewidentny karny na Neymarze?

oby nie było żadnego strajku. nie tylko chodzi o to że finał Pucharu Króla może się nie odbyć ale jak wiemy w tym roku Copa America i jeśli rozgrywki zostaną wznowione w czerwcu to mamy poważne osłabienia. trzeba zrobić wszystko by do strajku nie doszło i tyle

Nowe logo Bundesligi :)

MSN ma 110 bramek ? Brakuje jeszcze chyba 8.

Takimi meczami pokazuję się kto powinien zdobyć złotą piłkę ,teraz jeszcze niech Leo zabłyśnie w półfinale albo finale oraz niech trzyma poziom w lidze i myślę ,że spokojnie zdobędzie 5 raz to trofeum :) choć wiadomo FIFA ma swój świat i każdy wie jak jest./Fan Realu