Lionel Messi - król futbolu

Krzysztof Majewski

16 marca 2015, 19:53

Sport

617 komentarzy

Z faktami się nie dyskutuje. Czy się to komuś podoba, czy nie, Leo Messi jest prawdziwym królem futbolu. Wszystkie statystyki, tytuły, rekordy, gole, asysty Argentyńczyka jasno potwierdzają, że mamy do czynienia z kimś, kogo w piłkarskim świecie jeszcze do tej pory nie było. Tak dla przypomnienia, mówimy o facecie, który na karku ma zaledwie 27 lat i jeszcze wiele sezonów gry przed sobą.

Crack Barçy jest czterokrotnym zdobywcą Złotej Piłki (2009, 2010, 2011, 2012), trzykrotnym zwycięzcą klasyfikacji Złotego Buta (2010, 2012, 2013) oraz zawodnikiem dwukrotnie uznawanym za najlepszego piłkarza UEFA (2009,2011). To wszystko jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, utworzonej z rozmaitych rekordówi tytułów i osiągnięć indywidualnych Argentyńczyka. Zliczenie wszystkiego, co do tej pory padło łupem cracka Barçy, byłoby nie lada wyzwaniem.

Obecnie Messi przeżywa wspaniałe chwile, prezentując wprost olśniewający poziom swojej gry. Najpiękniejszą myślą dla wszystkich kibiców Barcelony może być to, że ich idol dopiero wchodzi w wiek, który wielu określa jako najlepszy okres w karierze piłkarza. To pewne, że Leo pobije jeszcze wiele wspaniałych rekordów, które niegdyś ustanawiały wielkie futbolowe sławy. Myślisz rekord, mówisz Messi. Proste.

W ostatnim czasie Messi pozostawia w tyle wszystkich swoich konkurentów. Nie jest mu w stanie sprostać największa gwiazda Realu Cristiano Ronaldo. Jeszcze pod koniec zeszłego roku wydawało się, że nie ma szans na to, aby Portugalczyk nie zdobył Trofeo Pichichi oraz Złotego Buta. Wtedy dystans, jaki dzielił obu piłkarzy w tych klasyfikacjach, był ogromny. Jak teraz wygląda cała sytuacja? Messi – Ronaldo 32:30.

Ze wspaniałego okresu w karierze Messiego bardzo cieszy się również jego sponsor, firma Adidas, która chcąc uczcić tak wspaniałe chwile swojej największej gwiazdy, opublikowała spektakularną fotografię, na której Leo prezentuje swoje wyżej wymienione trofea. Jak myślicie, jak bardzo ta gablota zmieni swoje rozmiary w najbliższych latach?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Ograniczenia i limity nie interesują mnie"- Leo Messi :)

@D10S_FCB: Dlatego szukam nowych rekordów i hat trickami biję je :)
« Powrót do wszystkich komentarzy