Guardiola: Wierzę w ten zespół

Looky

28 lutego 2009, 20:22

15 komentarzy
"Czujemy się dobrze", powiedział na dzisiejszej, przedmeczowej konferencji prasowej Pep Guardiola. Słowa te były odpowiedzią na pytanie o to, jak czuje się zespół po trzech kolejnych meczach bez zwycięstwa. "Wierzę w tę drużynę i będę w nią wierzył do końca, bo widzę jak ci piłkarzr codziennie trenują... Mimo złych wyników nie przekonacie mnie bym myślał inaczej", dodał.

W niedzielę Barcelona po raz czwarty w tym sezonie zmierzy się z Atletico. "Dobrze się znamy, ale teraz nasz rywal ma nowego trenera, który wprowadził tam nieco świeżości. Zagramy z jednym z najlepszych zespołów w lidze, który ma świetnych zawodników i prezentuje atrakcyjny futbol. Poza tym mecz odbędzie się na cudownym stadionie, pełnym ludzi chcących im pomóc", mówił Guardiola o jutrzejszym pojedynku.

W ostatnich meczach receptą na ofensywny futbol Barçy było przerywanie gry faulami. Pep zdaje sobie sprawę, że dla jego drużyny "nie jest to dobre. Kiedy tak się dzieje, musimy podejść do tego 'na chłodno' i nie dać się złapać w taką pułapkę... Od tego, by nie dopuścić do takich sytuacji jest sędzia".

Guardiola stwierdził, że z ostatniego remisu z Lyonem wyciągnął wiele wniosków: "Kiedy popełniasz więcej błędów niż zwykle, można wyciągnąć odpowiednie wnioski. Futbol nigdy nie zamyka się w umowie na papierze, zawsze są aspekty, które wymagają poprawy".

Szkoleniowiec Barçy nie sądzi, by brak zwycięstw w ostatnich meczach wywierał na jego drużynie dodatkową presję: "Zespół uwielbia to co robi i gra dobrze". Dodał, że w meczu z Lyonem piłkarze na chwilę stracili spokój, ale "generalnie nasza postawa jest zadowalająca i ponownie przekonacie się o tym już jutro".

Guardiola wziął także w obronę Victora Valdésa, który według niego rozegrał we wtorek "świetny mecz", dlatego martwi go krytyka jaka spadła na piłkarza. "Jest tutaj od wielu lat i wiele dla nas zrobił. Jego siłą jest to, że krytyka czyni go jeszcze lepszym", zaznaczył.

[źródło: FCBarcelona.cat]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciut odbiegne od tematu ale dziś również ladna ramka sie pipisał Crosas http://www.youtube.com/watch?v=uO50X35ahBI .Takich strzałów też nam brakuje.
« Powrót do wszystkich komentarzy