Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Camp Nou - drugi cud sportowego świata

 29 stycznia 2009, 15:35

 Rozwad

 35 komentarzy

Wśród brytyjskich kibiców odbyło się głosowanie, którego hasło brzmiało "The Seven Wonders of the World Sports", czyli tłumacząc to na język polski "Siedem sportowych cudów świata".

Pierwsze miejsce zajął tor uliczny Formuły 1 w Monaco, gdzie odbywa się co roku GP Monaco. Na ten obiekt głosowało 18 procent uczestników ankiety. Na drugim miejscu z 15 procentami głosów uplasował się stadion Camp Nou w Barcelonie. Na dalszych pozycjach znalazły się Stadion Olimpijski w Pekinie (14%), stadion piłkarski Santiago Bernabeu w Madrycie (5%), San Siro (4%), brazylijska Maracana w Rio de Janeiro (4%) i obiekt do gry w krykieta w Melbourne (4%).

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Barclays. Program Spaces for Sport został utworzony w 2004 roku, a jego celem jest poprawa infrastruktury sportowej poza Wielką Brytanią.

W głosowaniu odnośnie krajów, które będą dominowały w sporcie w następnej dekadzie, na pierwszym miejscu znalazły się Chiny z 43% głosów. Na drugiej pozycji uplasowała się Wielka Brytania (17%), a podium dopełniły Stany Zjednoczone (15%).

[źródło: Sport]

Udostępnij:

Komentarze (35)

Gorące tematy