Xavi ma już zadanie na 2009 rok

Wafel

28 grudnia 2008, 14:29

10 komentarzy
Pomocnik Barcelony jest na dobrej drodze, aby zbliżyć się do Carlesa Rexacha pod względem liczby występów w barwach Barcelony. Jeżeli go prześcignie, będzie drugim zawodnikiem w klasyfikacji wszech czasów, który może poszczycić się największą liczbą meczów w koszulce blaugrana.

Ustanawianie coraz to nowych rekordów przez Xaviego Hernandeza zdaje się nie mieć końca. Rok 2008 zakończy on z tytułem najlepszego zawodnika Mistrzostw Europy. W przyszłym roku czekają na niego kolejne wzywania, również na polu indywidualnym. 12 stycznia poznamy wynik plebiscytu FIFA World Player, w którym najlepszego gracza roku wybierać będą zarówno piłkarze jak i trenerzy. Pięciu finalistów to: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Xavi Hernandez, Fernando Torres i Kaká.

Ale jest jeszcze więcej wydarzeń na początku 2009 roku. Jeżeli Xavi wystąpi w dziewięciu meczach, to wyprzedzi Carlesa Rexacha, który ma na swoim koncie 452 występy. Były trener Barcelony, który od 27 lat zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji zawodników o największej liczbie występów, będzie musiał uznać wyższość Xaviego. Biorąc pod uwagę rozgrywanie dwóch meczów na tydzień, możemy przypuszczać, że w połowie lutego to pomocnik Barcelony będzie już drugi w owym zestawieniu. Pięknie byłoby dożyć tego momentu, w którym Xavi wyśrubuje rekord. Ustanowił go Migueli, który jest absolutnym rekordzistą pod względem występów w bordowo-granatowej koszulce.

Jednakże, Xavi jest bliski pokonania bariery 300 ligowych meczów, ponieważ w rozgrywkach Liga BBVA ma na swoim koncie 298 występów. Jeżeli wszystko potoczy się po jego myśli, w Pampelunie będziemy świadkami rekordu ustanowionego przez gracza, który zapisze się złotymi zgłoskami w historii klubu.

[źródło: Sport]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

noi a co to za klub Barsa?

Poza tym Xavi ma już na koncie 443 mecze w koszulce Barçy, także nie sądze, by NIE pobił tego rekordu Migueliego :):) 106 meczów powinien rozegrać w 2-3 sezony ;) a kontrakt ma na 6 :D

Xavi już na zawsze zostanie ikoną Barsy.Ciekawe do ilu meczy dobije i czy naprawdę bedzie grał do końca kariery w Barsie.

Według mnie to Xavi już sie zapisał złotymi zgłoskami w Barcy a teraz jeszcz emoze potwierdzić że nie przypadkowo...

548 meczów zagrał Migueli

Migueli zagrał coś koło 500 meczów, blisko 550 - nie wiem dokladnie, ale raczej xaviemu nie uda sie pobic tego rekordu, chyba ze bedzie gral jak maldini (patrz wiek)

To jest prawdziwy symbol barcy i nie weim czy nie najlepszy wychwoanek

brawo Xavi :) jak am kontrakt do 2014 to jeszcze zdoła zagarc z 200 mecozw lub wiecej :)

Bardzo ładnie Xavi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brawo Xavi! Życze ci jeszcze 300 meczów w barwach blaugrany :) !

pięknie :>