Jak wybierani są artyści na koszulki Barcelony?

Dawid Lampa

21 kwietnia 2024, 12:00

Sport

22 komentarze

Fot. Getty Images

Mecz z Realem Madryt będzie już czwartym, w którym na koszulkach Barcelony pojawi się logo jakiegoś artysty. To wynik umowy ze Spotify, która pozwala na promocję Barçy w świecie muzyki i na odwrót. Jakie czynniki są ważne, kiedy przychodzi do wyboru artysty, który znajdzie się na bordowo-granatowym trykocie?

Po Drake'u, Rosalíi i The Rolling Stones tym razem na koszulkach Barcelony znajdzie się logo kolumbijskiej piosenkarki Karol G, która na ten moment ma ponad 50 milionów miesięcznych słuchaczy na platformie Spotify. To właśnie jest jedna z rzeczy wpływających na wybór artysty do współpracy z Barçą - musi być topowy i rozpoznawalny.

Spotify ma możliwość zmiany loga na koszulkach Barcelony jedynie dwa razy na sezon i niedziwne, że firma usilnie wybiera mecze przeciwko Realowi Madryt, bo to właśnie one cieszą się największym prestiżem. Tak było w zeszłej kampanii, kiedy na koszulkach znaleźli się Drake, a później Rosalía i tak samo jest teraz z The Rolling Stones, a dziś Karol G.

Propozycja artysty, który ma znaleźć się na koszulkach wychodzi od Spotify, a Barça akceptuje ofertę, zwracając uwagę na pewne czynniki. Musi to być artysta znany w dużej części świata, mający wiele obserwujących w mediach społecznościowych. Ktoś, kto poruszy świat internetu i sprawi, że Barça być może dotrze do nowych osób.

Jak na razie największe zainteresowanie miała mieć koszulka z logiem The Rolling Stones. Zwykle do sprzedaży trafia limit 1899 koszulek z logiem danego artysty i nie inaczej było w przypadku Karol G (cena: 399,99 euro). Do tego dochodzą 22 koszulki z autografami (11 podpisanych przez drużynę męską i 11 przez żeńską) w cenie 2999,99 euro. 

W przypadku The Rolling Stones i teraz Karol G wypuszczono również merch niezwiązany ze sportem, taki jak bluzy, koszulki, czy czapki. Na stronie kolumbijskiej artystki można znaleźć także szalik i butelkę na wodę Barça x Karol G.

Fot. Karol G Official Store

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pezet jest fanem Barcy, ależ bym chciał najlepszego rapera na koszulce najlepszego klubu :)

Czekam na Travisa Scotta albo The Weeknd

Wydaje mi się, że Barca już jest bardzo znana i w Europie i krajach hiszpańskojęzycznych, więc takie akcje chyba i tak trafiają głównie do osób, które już są kibicami Barcy.

Chciałbym zobaczyć podobną akcję, ale skierowaną na rynek azjatycki i wybór jakiejś najpopularniejszej grupy kpopowej. Albo przejrzenie czego się słucha w krajach afrykańskich (np. Nigeria) i wybór artysty popularnego w tamtych regionach. To mogłyby być strzały w dyszkę pod kątem zdobywania nowych kibiców.

Czekam na Young Leosie na koszulkach, idealnie by pasowała tego co się dzieje w tym klubie.

Nie wiem dlaczego jeszcze nikt nie ruszył ws. Coldplay. Przecież to najbardziej ikoniczny zespół tego klubu.

Czekam na Sentino big boss

Jest Spotify jako sponsor , to i są artyści na koszulkach.

Czekam na Ralpha Kamińskiego :P:P

Ciekawe kiedy wpadną na Coldplay

Czekam na belmondo

Ciągle wybieramy jakiś szmaciarzy zamiast kogoś z absolutnego TOP-u to byśmy mieli sprzedaż koszulek na o wiele wyższym poziomie