Jak wygląda sytuacja zdrowotna Roberta Lewandowskiego?

30 marca 2024, 07:00

10 komentarzy

Mecz Polski z Walią był bardzo obciążający dla Roberta Lewandowskiego. 35-latek po tym spotkaniu wyraźnie utykał, a media zastanawiały się nawet, czy będzie gotów na najbliższy pojedynek Barcelony z Las Palmas. Wygląda jednak na to, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do występu napastnika.

Lewandowski podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji spędził na boisku ponad 210 minut, a starcie z Walią mogło być dla niego mocno obciążające fizycznie i mentalnie. Jak podaje jednak Roger Torello z Mundo Deportivo, Barça skontrolowała stan zdrowia zawodnika i wszystko jest w porządku. Lewy po przejściu testów normalnie trenował z zespołem.

Torello pisze wręcz, że Lewandowski ma zapewnioną obecność w wyjściowym składzie Barcelony na dzisiejsze spotkanie. Xavi też potwierdzał podczas konferencji prasowej, że Polak jest w dobrej formie. Trener zasugerował również, że ze względu na odległość do następnego meczu (10 dni) trudno spodziewać się, żeby İlkay Gündoğan miał odpocząć, więc podobnie może stać się z Lewandowskim. Wygląda na to, że koncepcja związana z posłaniem do gry Vitora Roque na wysoko ustawioną linię obrony Las Palmas znów nie zostanie zrealizowana.

"Wygląda na to, że koncepcja związana z posłaniem do gry Vitora Roque na wysoko ustawioną linię obrony Las Palmas znów nie zostanie zrealizowana. "
He He He. Sprowadź fawelarza za 40mln, mów wszystkim od 4 miesięcy, że nie pasuje do koncepcji.
Lewy przed sezonem "chciałbym schodzić w 70-80 minucie, bo ostatnie 15 minut jest najgorsze dla zawodnika"
Szczawi w sezonie "Lewy, pompa! Jakie 3000 minut, jeszcze 1000 pobiegasz"
"Byszczku Vitorku, ty młody jeszcze jesteś masz czas na grę"

W związku z tym, że do następnego meczu jest 10 dni to raczej wyjdzie podstawowy skład z Yamalem, Gundo i Lewym. 10 dni odpoczynku to dużo i nawet lepiej żeby ci zawodnicy zagrali i byli w rytmie.

Mamy Roque, który powinien łapać tych minut i oswajać się z gra w klubie to ze starego lewego trzeba wyciskać wszystkie soki. Mam nadzieje, ze Xavi będzie trochę rotował.

Lewy, Yamal, Gundo powinni odpoczywać.

Tak jest 10 dni do następnego spotkania ale po tylu minutach w reprezentacji powinni odpocząć. Teraz najważniejszy jest mecz z PSG i lepiej żeby nie było kontuzji bo nasz sztab w 10 dni nikogo nie wyleczy .

Później jest 10 dni przerwy do meczu psgz będzie kiedy odpoczywać. Powinien grać, to gwarant zwyciestw