Barcelona może ściągnąć Pablo Torre z wypożyczenia do Girony?

Dariusz Maruszczak

20 listopada 2023, 13:45

Sport

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Potwierdziło się, że Barcelona będzie musiała do końca sezonu radzić sobie bez Gaviego. W mediach pojawiają się już różne koncepcje dotyczące pozyskania nowego pomocnika w ramach zastępstwa 19-latka, a inną drogą byłoby postawienie na jednego z wychowanków. Sport wskazuje na kolejną możliwość związaną ze ściągnięciem Pablo Torre z wypożyczenia do Girony.

Pomocnik odszedł w lecie do klubu z Montilivi, ponieważ u Xaviego nie mógł liczyć na regularne występy. W poprzednim sezonie spędził na boisku raptem 338 minut w pierwszym zespole. Wypożyczenie do Girony miało otworzyć przed nim szansę na częstszą grę i po niezłym presezonie wydawało się, że tak właśnie będzie. Okazało się jednak, że kataloński klub znakomicie rozpoczął sezon bez Torre w wyjściowej jedenastce. Míchel znalazł sposób na sukces i wciąż się go trzyma, co jest naturalne. Początkowo 20-latek wchodził z ławki, ale w ostatnich trzech kolejkach ligowych nie pojawił się na murawie nawet na moment. Łącznie ma na koncie raptem 119 rozegranych minut.

Barcelona nie jest zadowolona z sytuacji Torre na wypożyczeniu, a kontuzja Gaviego może przyspieszyć decyzję o ściągnięciu pomocnika z Girony. Mimo kiepskiej sytuacji w klubie 20-latek nadal potrafi pokazywać swój talent w reprezentacji do lat 21. Torre wziął udział w ostatnich czterech spotkaniach Hiszpanii i strzelił w nich dwa gole oraz zaliczył dwie asysty.

Oczywiście Gavi jest piłkarzem, którego nie da się zastąpić jeden do jednego. Tym bardziej, że Torre ma nieco inny profil. Dziennikarze Catalunya Radio wymienili ostatnio powody, dla których trener Míchel nie stawia na wychowanka Racingu Santander. Torre ma bowiem braki w zakresie gry w defensywie i odpowiedzialności z piłką przy nodze. Zawodnik w niektórych sytuacjach podejmuje zbyt duże ryzyko i naraża drużynę na straty. Zarówno w Gironie, jak i w Barcelonie panuje jednak jednomyślność co do talentu Torre, zwłaszcza w zakresie posiadania dobrze ułożonej nogi, ale podkreśla się, że musi on dopracować pewne elementy swojej gry, aby występować regularnie w elicie. Zobaczymy, na jaki wariant zastąpienia Gaviego zdecyduje się Barca.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie zauważyłem by odbiegał ilością strat, od gacie go czy Gundogana. Na pewno Torre może dać więcej w ataku pozycyjnym niż Gavi. W obronieda mniej bo to inny typ pomocnika, inna pozycja.

'Torre ma bowiem braki w zakresie gry w defensywie i odpowiedzialności z piłką przy nodze.' Bardziej sensowny problem jaki mial Xavi i teraz Michel... watpie aby powrocil do Barcy w styczniu.

Łysy wraca tam a Tore tu.

Riqui Puig v2 wynika z opisu jego gry.

Może to by była opcja gdyby grał, ale w Gironie nie gra. Jego trzeba ściągnąć i wypożyczyć ponownie tam gdzie będzie grał, niech to nawet będzie Racing.

Po co, przecież za jakiś czas wyzdrowieje El Capitano Roberto...

Już widzę jak Xavi daje szansę Torre jak cały poprzedni sezon przesiedział na ławce i teraz w Gironie też nie gra, nagle miałby zastępować Gaviego?

O, bardzo dobry pomysł z Torre, może jakby w końcu dać mu szansę byłaby też wcześniej większa rotacja, ale dobry może być i teraz.

Oczywistym zmiennikiem jest Oriol Romeu. Szybki, zwrotny i dynamiczny.