Oceny za mecz z Getafe [oceniamy również trenera i arbitra]

Adam Krawczyk

15 sierpnia 2023, 16:30

54 komentarze

Getafe CF

GTF

Herb Getafe CF

0:0

Herb Getafe CF

FC Barcelona

FCB

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Adam Krawczyk, Karol Chowański

 

Zgodnie z zapowiedziami do ocen dodajemy noty trenera oraz sędziego. 

Xavi Hernández - 4

Skład, który wystawił Xavi, był dość zrównoważony w linii obrony, Balde-Christensen-Koundé-Araujo łatwo przechodziła na grę trójką z tyłu, przesuwając Balde wyżej i dając Romeu do asekuracji. Pomoc, niestety, została przewartościowana w pierwszej połowie, a Pedri jako fałszywy skrzydłowy niewiele wniósł do kreacji. Zagęszczenie w środku pola nie przynosiło Barcelonie pozytywnych efektów w ofensywie. Raphinha i Lewandowski niewiele mogli pokazać przy zagęszczonej obronie, a należało maksymalnie rozciągnąć skrzydła, by zrobić miejsce na zagrania za linie obrony, co ułatwiał Lewandowski, wyciągając stoperów ze swoich stref. W trakcie spotkania zmiany wprowadzone przez Xaviego należy rozpatrywać pozytywnie, nawet grając w osłabieniu Xavi dążył do zwycięstwa, wprowadzając graczy ofensywnych. Przesunięcie de Jonga w drugiej połowie na rolę fałszywego libero dało możliwość odblokowania zagęszczenia w pomocy i skrzydeł, ale także możliwość ruchu Holendra z głębokiej obrony. Znając styl gry Getafe, Xavi dążył do przejęcia kontroli w środkowej strefie, co nie dało efektów w kreacji sytuacji pod bramką drużyny z Madrytu, a prowadzenie piłki na połowie rywala w trójkącie Ilkay-Frenkie-Pedri niewiele wnosiło.  Nie dowiemy się czy wprowadzenie Ferrana lub Ansu od pierwszej minuty zamiast któregoś z pomocników przyniosłoby efekt, ale mogłoby być lepszym wyborem. Ocena poniżej wyjściowej, głównie za brak pomysłu rozmontowania obrony Getafe, jak i defensywny skład wyjściowy. Czerwona kartka, którą zobaczył przy wejściu na boisku Bordalasa, za co nie dostał nawet żółtego kartonika, mocno kontrowersyjna.

César Soto Grado - 2 

Ur. 17.06.1980 w Candeleda (gm. Ávila), Kastylia-La Mancha

Komitet sędziowski: La Rioja (Comite de Árbitros de la Federación Riojana de Fútbol)

Sędzia RFEF od: 2010, sędzia w Primera División od: 2019.

Przez pierwszy kwadrans arbiter unikał sięgania po kartki. Powinni je otrzymać Damian Suárez i Domingos Duarte za faule bez piłki. Sędzia Soto Grado wręczył pierwszy kartonik Mitroviciowi za faul w 16. minucie na Raphinhi. Ograniczyło to agresję gospodarzy na 10 minut, po czym łokieć Suáreza wylądował na brzuchu Gündoğana. Brak kartki dla Urugwajczyka i wolnego dla gości należy uznać za pierwszy poważny błąd arbitra w meczu. Następnie Raphinha uderzył Álvareza w głowę - czerwona kartka była słuszna. Zdarzenia, jakie ją poprzedziły – stanowią obciążenie jakości pracy sędziego. Mający mniej sił po przerwie gracze gospodarzy mieli też mniej sił na faulowanie. Wykluczenie z gry Maty było decyzją prostą, bo oczywistą. Wyrzucenie Xaviego wyglądało na pochopne. Wobec Damiana Suáreza arbiter był znacznie mniej kategoryczny, a nawet wobec trenera Bordalasa, który domagając się wyrzucenia Raphini z boiska, nie tylko wybiegł poza swoją strefę i ostentacyjne z rękoma uniesionymi w górę podbiegł do sędziego liniowego, ale również wbiegł na boisko. Na plus uznać należy arbitrowi wydłużenie czasu gry zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie. Krytyka Soto Grado za brak karnego w 110. minucie jest uzasadniona. Faul na Araujo był ewidentny, a ręka, którą odgwizdał sędzia albo nie miała miejsca, albo jej dotknięcie nie było celowe, spowodowane nie tylko bardzo bliskim uderzeniem piłki przez przeciwka, a dodatkowo uprzednim odbiciem się piłki od innej części ciała Gaviego, co w myśl przepisów nie stanowi podstawy do odgwizdania zachowania niezgodnego z przepisami.

Długimi fragmentami Soto Grado tracił kontrolę nad przebiegiem meczu. Błędy, jakie popełnił stanowią natomiast odzwierciedlenie niskiego poziomu sędziowania w lidze i brak innego kryterium niż indywidualne widzimisię w ocenie sytuacji dyskusyjnych oraz niekonsekwentne ocenianie tych samych zachowań piłkarzy (i trenerów) podczas jednego meczu.

 

https://archivovar.es/laliga-easports/calificacion-arbitros-de-la-jornada-1-en-laliga-easports/

https://www.bdfutbol.com/es/r/r600751.html

https://rfef.es/es/federacion/arbitros/comites-territoriales

https://es.wikipedia.org/wiki/C%C3%A9sar_Soto_Grado#cite_note-1

 • Gol
 • Asysta
 • Gol sam.
 • Ocena redakcji
 • Ocena czytelników

Marc-André ter Stegen

90

 • 5.5
 • 5.5

Spokojny mecz Niemca. Na uwagę zwraca 100% skuteczność podań, w tym 6 skutecznych przerzutów na 6 wykonanych, w których były takie, które rozpoczynały akcje Barcelony bezpośrednim uruchomieniem skrzydeł. Getafe przez większość spotkania nie stwarzało zagrożenia pod bramką Ter Stegena, na pochwałę zasługuje interwencja z 30’, gdy obronił strzał z pola karnego, który może nie był zbyt mocny, lecz Niemiec był zasłonięty, a piłka przeszła pomiędzy nogami Romeu.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 0 0
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
27 100% 0 6 0 2

Ronald Araújo

90

 • 6
 • 6

Dobry występ Urugwajczyka, choć konkretnych zagrań, za które bilibyśmy brawa było jak na lekarstwo. W pierwszej połowie praktycznie niewidoczny, gdzie po własnym odbiorze zaliczył ofensywne wejście dopiero w doliczonym czasie gry. W drugiej części spotkania grał odważniej na skrzydle, co wynikało ze zmiany ustawienia po czerwonej kartce Raphinhi. W 57’ po ofensywnym wejściu i faulu na nim Mata zostaje odesłany do szatni. W 63’ po jego dośrodkowaniu Lewandowski oddaje dobry strzał głową. W obronie miał najwięcej odbiorów. Trzyma dobry poziom.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 1 0 3 6
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
53 96% 1 4 2 5

Zawodnik meczu wg Redakcji i Czytelników FCBarca.com

Jules Koundé

90

 • 7.5
 • 6.5

Najlepszy zawodnik spotkania. Zaczął nie najlepiej, gdy w 4’ piłkarz Getafe wyszedł z jego strefy i był w sytuacji sam na sam z Ter Stegenem, na szczęście stracił równowagę po umiejętnym naciskaniu Julesa. W dalszej części meczu wykazywał się skutecznymi interwencjami w obronie w 6’, 24’ x2, 45’, 46’,  55’, 85’. W ofensywie jego zagrania dawały Barcelonie największe możliwości i szanse na zdobycie bramki. W 36’ zagrał piłkę za plecy obrońców, dając Raphinhi szansę na sytuację sam na sam z Sorią, wypuszczenie Abde na skrzydle w 47’, 67’, 70’. Indywidualne przejście z obrony w 49’. Do tego dołożył dobre ustawianie się, skuteczną grę głową. Dobrym występem daje Xaviemu argumenty do rotowania składem na pozycji stopera.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
1 0 1 0 2 11
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
132 92% 4 6 0 8

Andreas Christensen

46

 • 5
 • 5

Był zawodnikiem najbardziej zaangażowanym w rozgrywanie piłki w pierwszej połowie, jednak gra wzajemna między stoperem a pomocnikami niewiele przynosiła zespołowi w kreacji akcji ofensywnych. Dobrze się ustawiał i był ważnym ogniwem w destrukcji. Zanotował 2 wykopy i 2 przerzuty. Spokojny występ, bez błędów, ale i bez elementów gry, za które należałyby się pochwały. Ocena wyjściowa.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 0 2
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
87 98% 0 2 0 2

Alejandro Balde

90

 • 5
 • 5.5

Przeciętny występ Hiszpana. Miał stanowić wahadło na lewej stronie, jednak niewiele z tego wychodziło. Można stwierdzić, że w ofensywie nie zaistniał. Dobrze spisywał się w obronie, odnotowując udane interwencje i wspierając głównie pomocników w swoich zadaniach. Ocena wyjściowa.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 0 11
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
59 90% 0 1 1 5

Oriol Romeu

76

 • 5.5
 • 5.5

Debiut u Xaviego należy uznać za pozytywny. Dobrze utrzymał pozycję, był głównym zawodnikiem, który doskakiwał do przeciwników w środkowej strefie. Pokazał się z dobrej strony w akcji indywidualnej w 26’, gdzie po rajdzie oddał groźny strzał. W obronie interwencje zaliczył np. w 40’, 46’. Starał się zagrywać większość piłek do przodu, choć były to raczej bezpieczne dogrania. Mecz na przetarcie.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
2 0 1 0 0 8
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
73 90% 0 0 2 2

Frenkie de Jong

90

 • 6
 • 6

Nie można mu w tym spotkaniu odmówić zaangażowania. W ofensywie próbował coś zdziałać, jednak niewiele mu wychodziło. Złe dogrania i straty w ofensywie w 10’ x2, 17’ 20’, 29’, 46’, 90’+8 x2 - w sumie zaliczył aż 16 strat. Na pochwałę zasługują dwa przejścia z piłką w 45’+5 i 90’, były też inne, po których tracił piłkę. Grę defensywną można ocenić pozytywnie, szczególnie w drugiej połowie, gdy przeszedł z pozycji środkowego pomocnika/drugiego pivota na fałszywego libero, grając często na środku formacji defensywnej i z tej strefy próbował przejść na połowę rywala. Udane interwencje w obronie zaliczył w 8’, 18’, 25’, 51’, 55’, 90’+2, chociaż nie zaliczył ani jednego odbioru czy przechwytu. Mecz jedynie dobry w wykonaniu Holendra, Frenkie był zaangażowany, ale mało efektywny, często spóźniony przy próbie podań.  

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
1 0 2 0 3 16
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
131 92% 1 2 1 4

Raphinha

90

 • 1.5
 • 2

Mecz, który Brazylijczyk zapamięta na długo. Prowokacje zawodników Getafe nie usprawiedliwiają „odcięcia prądu” u Raphinhi - umyślnego ataku łokciem w głowę zawodnika drużyny przeciwnej. Osłabienie zespołu już w pierwszej połowie musi mieć duży wpływ na ocenę końcową. Jednak jego gra w ciągu 42’ minut była bardzo słaba. Na plus akcja indywidualna w 15’, gdzie został sfaulowany przed polem karnym i oddał celny strzał sam wykonując rzut wolny. W 36’ wykazał się nieskutecznością w sytuacji sam na sam z Sorią po zagraniu Kounde, a 3 minuty później dostał dobre podanie w polu karnym od Lewandowskiego, ale niedokładnie dogrywał. Słabe zawody. naznaczone bezsensownym zagraniem osłabiającym zespół. Co niespotykane w ciągu 42 minut gry zaliczył tylko jedno celne podanie.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
2 2 3 1 2 5
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
3 33% 1 0 1 1

Pedri González

79

 • 5
 • 5

Magik. Potrafił zniknąć na wiele minut spotkania i nie brać czynnego udziału w grze, by pojawić się i znów zniknąć. Gdy się pojawiał, miał kilka dobrych kreatywnych zagrań czy wejść. Ustawienie go na skrzydle i zagęszczenie lewej strony przez Frenkiego, Gundogana, Balde i właśnie Pedriego nie dało mu możliwości pokazania swoich umiejętności. W pierwszej połowie dobre zagranie w pole karne do de Jonga w 20’ i nieudana próba rajdu w 45’; w drugiej rajd w 49’ i kreatywne podania do Ez Abde w 53’, 75’. Ocena wyjściowa.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
1 0 3 0 1 9
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
34 82% 3 0 0 1

İlkay Gündoğan

79

 • 3
 • 4.5

Z jednej strony obok Lewandowskiego najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie, choć można się zastanawiać czy debiut w Barcelonie od pierwszej minuty był dobrym pomysłem Xaviego. Niemiec niewiele pokazał w spotkaniu. Był bierny w defensywie, nie zaliczając chociażby jednej udanej interwencji. W ofensywie nie zaliczył udanego przerzutu czy dośrodkowania, a jedyną dobrą akcję, którą odnotowaliśmy, to rozrzucenie piłki do Araujo przy strzale Lewandowskiego. Nie można wątpić w poziom gry Ilkaya, ale nie można oczekiwać, że prawie „z ulicy” wkomponuje się w system gry Barcelony.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 1 1 11
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
66 89% 0 0 0 0

Robert Lewandowski

90

 • 3
 • 3

Dla Roberta to mecz walki, w którym musiał odnaleźć się w walce wręcz. Wielokrotnie uderzany, prowokowany, zatrzymywany nieczysto. Często wychodził ze swojej pozycji, wyciągając stoperów, próbował uwolnić się spod krycia, lecz nie było to proste zadanie. Nie otrzymywał dobrych piłek czy to z powodu spowalniania gry przez pomocników, czy bierności w wychodzeniu na pozycję. Zaliczył kilka prostych strat wynikających ze złego przyjęcia. Dobra akcja przy podaniu do Raphinhi w 39’ i strzał głową z trudnej pozycji w 63’ nie zmazują ogólnego złego wrażenia w tym spotkaniu.  

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
2 2 0 0 3 11
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
19 74% 0 1 2 0

Rezerwowi

Abdessamad Ezzalzouli

44

 • 3
 • 3.5

Widać było, że chciał się pokazać z jak najlepszej strony, ale na chęciach się kończyło. Mimo gry tylko w jednej połowie zanotował największą liczbę strat. Grając szeroko, potrafił znaleźć sobie miejsce i dobrze wyjść do podań. Jednak jego akcje kończyły się stratami, złymi decyzjami boiskowymi, niecelnymi strzałami i spóźnionymi podaniami - zła decyzja boiskowa w 47’, niecelne strzały w 53’, 75’, 83’, złe podania w 67’, 70’, 90’+5. W jego grze nie było efektywności, ani efektowności. Słabiutkie zawody.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
3 0 1 0 2 17
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
18 61% 0 0 0 0

Lamine Yamal

14

 • 5
 • 5

Został wprowadzony na ostatnie 15 minut i jego wejście w umiarkowany sposób aktywowało prawe skrzydło. Zagrał dobrą piłkę do Ansu w pole karne w 80’, niewiele brakowało, aby przejął podanie od Fatiego i znalazł się sam na sam w 90’+2, do tego dołożył odbiór w 76’. Ważne, by łapał minuty, a pewność przyjdzie z czasem, to dopiero 16-latek.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 0 6
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
9 100% 1 0 1 1

Gavi

11

 • 4
 • 5

W dużej mierze poza grą, nie potrafił zorganizować akcji ofensywnych, wyłączony z gry wzajemnej. Nawet w walce w środku pola grał bez przekonania, jeden odbiór to wszystko, co można napisać o jego 12 minutach gry. Słaba zmiana.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 1 1
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
7 86% 0 0 1 1

Anssumane Fati

11

 • 5
 • 4.5

Było widać, że pojawił się na boisku. Aktywny, pokazywał się do rozegrania, sam próbował przejąć inicjatywę. Niestety, zmarnował dobrą sytuację po podaniu od Yamala 80’ i zbyt mocno podał do Lamine w 90’+2. Oddał dwa niecelne strzały. Ocena wyjściowa.  

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
2 0 1 0 1 4
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
11 73% 0 1 0 0
REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi w moim odczuciu popełnił spory błąd z Pedrim. Ustawił go zbyt wysoko, często był między obrońcami Getafe, na wysokości Lewego. On tam zginął przez to, w ogóle jego potencjał kreacyjny nie został wykorzystany, a mógł się przydać w pierwszej połowie, w dodatku nie radził sobie kompletnie (akurat w tym meczu) na tej dziwnej i wymyślonej pozycji dla niego. Żal było patrzeć na nieporadność Pedriego. Uważam, ze lepiej było na taką pozycje wystawić Ferrara. Lewy wydaje się być nadal bez formy.

DeJong to jedyny pomocnik który stanowił zagrożenie i fizycznie przeciwstawił się Gatefe, według mnie ocena za niska.

A jak sędzie będzie "po.naszej stronie" to nie będzie wtedy oceniania? Czy po.kazdym meczu będą wystawaine oceny dla arbitraż?

trza grać a nie płakać zawsze cuś jak by więcej myśleli na boisku nie było by płaczu yhh żenada ciągle użalanie się .

@pax Ty robiłeś oceny?

Moje od najgorszego do najlepszego:
- pierwszy skład:
Raphinha, Gundogan, Pedri, Lewandowski, Araujo, Christensen, Balde, Romeu, Ter Stegen, Kounde, De Jong
- zmiennicy:
Abde, Fati, Gavi, Yamal

Pedri też na 3, zagrał w najlepszym przypadku na poziomie z Lewym i Gundoganem. 19 kontaktów z piłką w pierwszej połowie najlepiej to podsumowuje.

Mimo wszystko widzę promyk nadziei w grze Abde. Bardzo dużo zepsuł, ale trzeba mu oddać, że był często pod grą i prezentował aktywną postawę. Młody musi usprawnić proces podejmowania decyzji i na pewno coś nam w przyszłości da :)

Ja uważam, że Yamal za nisko oceniony. Tekst, że „w umiarkowany sposób” też niezrozumiały. Chwile po wejściu zagrał genialne podanie do Ansu i to powinna być bramka albo przynajmniej strzał celny. Nie wiem czy ktoś zagrał lepszą piłkę całym spotkaniu. Poza tym, wyszedł dobrze w pole karne, tylko Fati zagrał za mocno. Moim zdaniem zasłużył na więcej niż ocena wyjściowa.

W mojej opinii Xavi - ocena 2. Dlaczego? Dlatego, ze znając rywala, sposób gry Getafe uparcie dążył do zagęszczenia środka gdzie było naszych czterech zawodników oraz 4 zawodników z Madrytu. Przepraszam jeszcze Lewandowski schodził do gry jako piaty nasz zawodnik, a przewaga na małej przestrzeni to żadna przewaga. Nie szło, a my dalej przez srodek.Nie wiem ale każdy zespół stara się aby zdobywać wolna przestrzeń, a my po prostu się pchamy przez ten środek. Moim zdaniem po raz kolejny, gdy trzeba być elastycznym Xavi uparcie się trzyma „swojego stylu”, niby barcelońskiego, który ostatnie sukcesy w Europie dał 8 lat temu. Mam nadzieje, ze w końcu ktoś kiedyś pójdzie po rozum do głowy i skończy z tym pseudo romantyzmem .
Plus czerwona kartka. Czy zasłużona czy nie, ale to on powinien być wzorem, a jeśli ponoszą Xaviego emocje, to jak maja zawodnicy wytrzymywać? Moim zdaniem główny winowajca straty pkt to obok sędziego jest Xavi.

Za co ten partacz z gwizdkiem dostał aż 2? Po takim meczu nie ma jakiejkolwiek podstawy do wystawienia mu noty chociaż o pół punktu wyższej, niż 0.

Bardzo dobrze, że jest ocena dla trenera, bo na la rambli ośmielisz się go skrytykować to psychofani zrównują cie z ziemią. A ze zdaniem profesjonalistów muszą się pogodzić.

Jak już zauważyliście - wprowadziliśmy oceny dla trenera i arbitra. Wiele było próśb o to użytkowników, i to już dawno temu, jednak nigdy tej opcji nie wprowadziliśmy. Zmieniły się jednak osoby odpowiedzialne za oceny, zmieniło się nasze spojrzenie i zdecydowaliśmy się na ten krok. Na razie te oceny będą przez kilka kolejek w takiej wersji roboczej, ale wkrótce będą pojawiać się już w odpowiednim szablonie. Będziemy starać się je robić jak najbardziej merytorycznie i jak zwykle zachęcamy do dyskusji w komentarzach. Pozdrawiamy. :)

Abde, który za dotknięciem czarodziejskiej różdżki psuł wszystko, co dotknął, a nawet kilka razy to, czego nie dotknął, ma tą samą ocenę, co Lewy? Nie mówię, że Lewy powinien mieć wyższą, ale to na Abde w tym meczu nie dało się patrzeć.

Lewandowski w tym meczu to był koszmar.. Mniejmy nadzieje że w następnym się obudzi bo jak nie to ławka pewna powinna być..

Kiedyś użytkownicy tej strony proponowali wprowadzenie oceny dla trenera. Wtedy osoby odpowiedzialne za oceny odpisywały, że nie zostanie to wprowadzone w najbliższym czasie, bo trenera nie da się ocenić. To co zawodnicy prezentują na boisku nie zawsze musi odzwierciedlić plan trenera. Moim zdaniem to było słuszne podejście. Co się zmieniło od tego czasu?

Raphinha więcej w tym meczu od lewego zrobił do 42 minuty