Media: Barcelona ma już przygotowaną ofertę dla Xaviego

Dariusz Maruszczak

30 marca 2023, 13:15

Fabrizio Romano, Sport

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Nie jest tajemnicą, że Barcelona chce przedłużyć kontrakt Xaviego, który obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Media przedstawiają dziś kolejne informacje w tej sprawie.

Kilka tygodni temu głos w tym temacie zabrał sam Joan Laporta, który przyznał, że rozważał już tę kwestię, i uznał, że trzeba prolongować umowę szkoleniowca, choć nie rozmawiał o tym z partnerami z zarządu. Fabrizio Romano poinformował dziś, że Barça ma już gotową propozycję dla Xaviego, ale ten chce się w pełni skupić na sprawach sportowych i zdobyć swoje pierwsze mistrzostwo Hiszpanii, kierując drużyną z ławki rezerwowych. Alfredo Martínez podaje wręcz, że trener „ma już ofertę na stole”. Według dziennikarza współpracującego ze Sportem i Onda Cero Barcelona zamierza związać się z Xavim na kolejne dwa lata, do czerwca 2026 roku.

Romano uważa, że podpisanie kontraktu to tylko kwestia czasu, a szkoleniowiec złoży podpis po zapewnieniu Blaugranie trofeum. Jednocześnie Xavi pracuje z zarządem nad przyszłymi planami klubu. Według Martíneza 43-latek chce też mieć konkurencyjną kadrę. Mogą do niej dołączyć Iñigo Martínez, Ilkay Gündoğan czy prawy obrońca, a jedną z najbardziej realnych opcji jest obecnie Thomas Meunier. Zobaczymy, czy będzie to spełniać oczekiwania Xaviego, zwłaszcza że niektórzy gracze obecnej kadry prawdopodobnie opuszczą klub.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi jest takim specjalistą od Europejskich Pucharów jak Lewy od ważnych meczy.

Osobiście czekałbym do przyszłego sezonu. Wyjście z grupy LM to minimum. Zobaczymy też z jaką przewagą wygramy ligę. Może się okazać, że skończy się fartowne wygrywanie jedna bramką z ostatniego czasu.

Kolejna umowa, której nie będą w stanie zarejestrować :D

Dobra decyzja :)

Jak oni chcą wygrywanie 1 tytułu na 2 lata i ciągła gra w LE to proszę bardzo. Nie mówiąc jeszcze o nietrafnych taktykach, zmianach.

Nie wiem czy jest sens już teraz przedłużać umowę. Xavi dostał tę robotę za nazwisko bo jako trener to był pan nikt. W lidze mu idzie bo udało mu się puknąć jedynego sensownego konkurenta do mistrzostwa który chyba koncentruje się na rozgrywkach europejskich. Trzeba by popatrzeć w dłuższej perspektywie na to jak mu idzie proces odbudowy Barcy zwłaszcza w tak ciężkich warunkach gdzie Xavi chce mieć nowych zawodników a my nie możemy zarejestrować swojego wychowanka. To nie jest tak że Xavi jest gorącym nazwiskiem na rynku trenerskim i trzeba się zabezpieczyć żeby nam ktoś go nie podebrał.

„zwłaszcza że niektórzy gracze obecnej kadry prawdopodobnie opuszczą klub” - żadna święta krowa nie opuści klubu bo nie mają ambicji.. wszystkie te Torresy itp wolą siedzieć na ławce albo nie grać ale brać kasę niż odejść niestety..

nie czekajmy do końca sezonu dajmy mu kontrakt na 20 lat i co roku podwyżka o 5 mln za dna