Getafe CF

GTF

Herb Getafe CF

0:0

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Piotr Guziński

90

• 5
  • 4.5

Nie miał w tym meczu wiele do pracy. Wybronił to, co miał do wybronienia. W 9. minucie obronił strzał, w 34. minucie zachował spokój i podał do Busquetsa, a kolejne interwencje zanotował w 37. minucie (x2). Przyczepić można się do niepewnie wyłapanej piłki w 45. minucie. Na plus także długie zagranie w 25. minucie.

0 0 1 0 0 2
25 92% 0 5 0 3

Daniel Alves

90

• 5
  • 4.5

Wystąpił na prawej obronie, jednak w swoim stylu dość często schodził do środka, grał na jeden kontakt i dobrze rozumiał się z Minguezą. W pierwszej połowie grał dość zachowawczo, notował wiele kontaktów z piłką, leczy swoją obecność zaznaczył dopiero w 43. i 48. minucie przy dobrych dograniach w pole karne. W 52. i 53. minucie zagrał długie piłki do Alejandro Balde, a w 81. minucie rozciągnął akcję przerzutem do Ansu.

0 0 1 0 0 10
92 95% 1 5 0 4

Óscar Mingueza

90

• 6
  • 5.5

Pomimo obaw o jego dyspozycję, zagrał bardzo poprawnie. Już w 5. minucie zablokował dośrodkowanie, a w 25. i 26. minucie zanotował przechwyty. W drugiej połowie jeszcze bardziej widoczny. Dobrze grał na wyprzedzenie, był czujny i regularnie przerywał ataki. Na wyróżnienie zasługuje świetna interwencja w 59. minucie w polu karnym, odbiór i po chwili przechwyt z 61. minuty i kolejne odzyskanie posiadania w 69. minucie. Starał się przyspieszać akcje podaniami między liniami, a w 13. minucie udanie zagrał górą do Puiga. W 22. minucie podobna próba mu się nie udała. Zawodnik meczu.

0 0 1 0 0 7
154 96% 0 4 0 1

90

• 5
  • 4.5

Jak to z Francuzem bywa, było różnie. Zaczął od przechwytu w 3. minucie, a chwilę później nie zablokował strzału. W 8. minucie zanotował odbiór i po chwili stracił piłkę. Na wyróżnienie dodamy odzyskanie futbolówki w 58. minucie i zatrzymanie akcji Getafe w 78. minucie. Bardzo dobrze radził sobie z wyprowadzeniem piłki i celne przerzuty notował w 11., 17., 29., 42. minucie, a w. 8., 34., 56. minucie zagrywał między liniami. W 80. minucie przerzut mu nie wyszedł, a w samej końcówce zagrał na aut.

0 0 0 0 0 13
146 92% 0 8 1 2

Alejandro Balde

90

• 4
  • 4.5

Kilka dobrych momentów, ale też błędów i strat. W 7. minucie zanotował przechwyt, a chwilę później podłączył się do ataku i stracił piłkę po nieudanym dryblingu. W 11. minucie zepsuł akcję, a w 14. minucie jego dośrodkowanie z powodu błędu defensywy szczęśliwie dotarło w pole karne. Minutę później Alejandro zablokował uderzenie Mayorala, a w 27. minucie zepsuł podanie i całą akcję. Do tego dochodzi słabe dośrodkowanie w 29. minucie i nieudane przyjęcie piłki w 37. minucie, jednak nie skończyło się ono bezpośrednim zagrożeniem. W drugiej połowie nieco lepiej. W 47. minucie zablokował dośrodkowanie, w 58. minucie inteligentnie zachował się w defensywie, kiedy dał się sfaulować, a w 73. minucie wywalczył rzut wolny blisko pola karnego. Do tego dochodzi odważny strzał zza pola karnego w 82. minucie. Widać, że wciąż jest niedojrzały i brakuje mu doświadczenia, jednak trzeba pamiętać, że Balde wciąż nie wrócił do najwyższej dyspozycji po ostatnim urazie.

1 0 1 0 2 11
79 94% 0 0 2 3

Gavi

90

• 4
  • 4.5

W niedzielnym spotkaniu nie błyszczał i zagrał przeciętnie. Zaczął od straty, a w 8. minucie pojawił się na skrzydle, ale dośrodkowanie nie było zbyt dobre. W 50. minucie faulował przed polem karnym, w 52. minucie został łatwo powstrzymany, w 56. minucie zanotował słaby przerzut, a w 75. minucie kolejny raz stracił piłkę i faulował. Docenić możemy odbiory w 27. i 86. minucie, a także przechwyt w 64. minucie, po którym wywalczył rzut wolny. W 28. minucie umiejętnie rozciągnął akcję i w 83. minucie został sfaulowany w środku pola. Grał zachowawczo i nieco rozbudził się w drugiej części, kiedy to intensywniej popracował w defensywie. Widać, że trudy sezonu dają mu się we znaki.

0 0 2 0 3 11
52 92% 0 2 2 1

90

• 4
  • 4

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Sergio. Brakowało mu dokładności, skupienia i można było odnieść wrażenie, że nie narzuca wysokiego tempa. Nie wyróżniała się nim jednak reszta graczy Barcelony. W 22. i 68. minucie zagrał na aut, a w 23. minucie dograł za mocno w pole karne. Wyróżnić możemy rozciągnięcie akcji w 8. minucie, odbiór w 12. minucie, zablokowane dośrodkowanie Aleni z 33. minuty, przerzuty z 47., 60. i 73. minuty, a także przyspieszenie ataku podaniem do Balde w 75. minucie.

0 0 1 0 0 12
114 89% 0 11 0 3

Riqui Puig

90

• 4
  • 4.5

W takim meczu wielu oczekiwało, że filigranowy pomocnik Barcelony pokaże więcej. Tak się jednak nie stało. Przy kilku wślizgach spóźniony, notował straty i grał zachowawczo. Plusy możemy dać za wyjście spod pressingu i zagranie na skrzydło do Alvesa w 30. minucie, świetny pierwszy kontakt z piłką i zagranie do Depaya w 38. minucie, rozciągnięcia gry w 40. i 91. minucie. W 36. minucie zanotował prostą stratę i faulował, w 79. i 86. minucie kolejny raz stracił futbolówki, a w 86. minucie za mocno zagrał do Ferrana. Słabo.

1 0 1 0 0 9
90 96% 0 4 2 0

Ferran Torres

90

• 3
  • 3

Nie wiadomo, co dokładnie robił na boisku. Już w 7. minucie stracił piłkę, a w 17. minucie jego dośrodkowanie zostało zablokowane. W 18. minucie posłał niezłe podanie w pole karne, ale nikt do niego nie doszedł, w 38. minucie kolejny raz prosto stracił futbolówkę, a w 47. minucie oddał słaby strzał. Niewiele możemy wyróżnić, ale warto wspomnieć o dobrym zagraniu do Depaya w 15. minucie i zgraniu głową do Gaviego w 29. minucie.

3 1 1 0 2 13
43 86% 0 3 0 1

Pierre-Emerick Aubameyang

62

• 3
  • 3.5

Przez większość czasu niewidoczny. Wspomnieć możemy o przyjęciu tyłem do bramki w 43. minucie i zagraniu do Gaviego oraz o odegraniu piętą do Ferrana w 47. minucie, którym przypomniał, że wciąż jest na murawie.

0 0 0 1 0 2
13 92% 1 0 0 1

Memphis Depay

71

• 3
  • 3.5

Słabo. W 9. minucie pociągnął akcję, ale źle podał, a chwilę później zanotował stratę. W 15. minucie za mocno zagrał do Ferrana, a kolejne dogranie zepsuł w 41. minucie. W 51. minucie popisał się La Croquetą, ale późniejszy przerzut okazał się za lekki. Do tego dochodzi słaby strzał w 53. minucie i utracone posiadanie w 59. minucie. Docenić możemy interwencję w polu karnym w 36. minucie i przyzwoite dośrodkowanie w 48. minucie.

0 0 3 0 2 12
22 91% 1 1 1 2

Anssumane Fati

28

• 4
  • 4.5

Aktywny, pokazywał się do podań, ale z jego akcji niewiele wychodziło. W 68. i 89. minucie zanotował straty, a w 81. minucie świetnie przyjął piłkę, wszedł w pole karne, jednak został zatrzymany i nie oddał strzału.

0 0 0 0 0 7
19 100% 0 0 0 0

Luuk de Jong

19

• 4
  • 4

W 78. minucie odebrał piłkę, ale od razu zepsuł podanie.

0 0 0 0 0 1
6 83% 1 0 0 1

Mika Mármol

0

• 5
  • 4.5

Zasłużył na debiut po świetnym sezonie w rezerwach. Wspomnieć możemy jedynie o przechwycie z 93. minuty.

0 0 0 0 0 1
5 80% 0 0 0 0

Pragnę zauważyć, że osoba oceniająca musiała to oglądać ponownie.
Wielkie brawa!

Powiedzcie obrońcy Torresa, czy dalej myślicie, że potrzeba mu czasu? Coś czuję, że Guardiola wiedział, że koleś ma mentalną blokadę i warto go oddać. Wiem młody jeszcze jest, ale ciągle uważam, że gra tylko za narodowość. Teraz jego cena to coś koło teoretycznej ceny Lewego.

Jak mingueza zostaje mvp od czytelników i redakcji, to wiesz jakiego kalibru był ten mecz...

Mingueza to jedyny zawodnik któremu się chciało, reszta chciałę tylko potruchtać przez 90 minut na 0:0. Jak to powiedział Kowalczyk: kiedy zobaczył że każda z drużyn potrzebuje jednego punktu do osiągnięcia celu to stwierdził, że nie warto oglądać i miał rację.

Mingueza udowodnił, że może być lepszym zmiennikiem niż Lenglet, nie wspominając o Umtitim. Pytanie, czy piąty ŚO nam potrzebny na przyszły sezon, czy nie lepiej dawać szanse chłopakom z rezerw, takim jak Mármol. A propos, super, że Mika dostał okazję do gry.

Gavi kolejny bezbarwny mecz.

zdecydowanie można wyróżnić jedynie Mingueze. Reszta, a w szczególności atak przeciętnie - delikatnie mówiąc. Mecz do zapomnienia.