• Gavi 19'
  • Nicolás González 85'
  • 62' Tete Morente
  • 63' Pere Milla

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Piotr Guziński (@ViscaBarca123)

Pomocniczy: VeB92Nov

90

• 3
  • 3

Niewiele można wyróżnić w jego grze. Przy obu bramkach Elche mógł zrobić więcej i nie zanotował żadnej przyzwoitej interwencji. W 47. minucie obronił lekki strzał, a w 54. minucie wyłapał dośrodkowanie. W 71. i 94. minucie zanotował celne przerzuty. Słabo.

0 0 0 0 0 1
33 97% 0 3 0 1

Ronald Araujo

90

• 3
  • 4.5

Nie był to dobry mecz Urugwajczyka. W 5., 20. i 33. minucie przerywał akcje, a w 34. minucie przyspieszył atak podaniem między liniami. Notował wiele interwencji (40., 68., 69., 96. minuta), ale miał też udział przy dwóch bramkach Elche. Przy pierwszym trafieniu niedokładnie podawał, a w przy drugim golu niepotrzebnie chciał przypilnować zawodnika, który urwał się Ericowi, i Pere Mila wsadził piłkę do siatki. Do tego nie był zbyt pewny w wyprowadzeniu futbolówki. Jeden z najsłabszych występów w pierwszym zespole.

0 0 2 0 1 5
70 93% 0 4 1 3

Eric García

90

• 6
  • 4

W pierwszej połowie wyglądał świetnie i był jednym z najlepszych zawodników na murawie. Dość często przyspieszał grę podaniami, notował długie zagrania i był pewny w defensywie. W 7., 9., (po przechwycie), 39., 48. i 49. minucie udanie zagrywał między liniami, a w 20., 32., 40., 47. i 83. minucie rozciągał grę długimi podaniami. Do tego dochodzą interwencje w 22., 36., 55. i 78. minucie. Przyczepić można się do sytuacji bramkowej z 63. minuty, w której nie upilnował rywala.

0 0 0 0 0 4
103 96% 0 10 2 5

90

• 4
  • 4

Zaczął spotkanie od celnego przerzutu w 1. minucie, ale chwilę później niecelnie podawał, a w 8. minucie przerwał akcję, jednak zagrał piłkę pod nogi rywala. Całe szczęście Francuz szybko naprawił swój błąd i odebrał futbolówkę. Doczepić można się również do sytuacji z 24. minuty, w której razem z Frenkiem nie upilnował Roco. W 27. minucie Clement nieudanie zagrywał, a w 62. minucie pozwolił na oddanie strzału, po którym padł gol. Wyróżnić można odbiory, przechwyty i wygrane pojedynki główkowe w 41., 72., 83. (x2) i 85. minucie. Plus za dogranie między liniami w 62. minucie i dobre zagranie do Alby w 72. minucie.

0 0 0 0 0 11
96 88% 1 8 3 7

Frenkie de Jong

76

• 3
  • 3.5

Przeciętne zawody Holendra. Rozpoczął pojedynek z Elche od odbioru w 4. minucie, jednak w 18. i 23. minucie zanotował proste straty, a w 24. minucie razem z Clementem nie upilnował w szesnastce Roco. Minutę później skiksował przy próbie strzału, a w 43. i 73. minucie ponownie tracił posiadanie. Pochwalić można za techniczne przyjęcie i zgranie piętą do Busquetsa w 41. minucie oraz odbiory z 35., 38., 57. minuty. Pora się obudzić.

1 1 0 0 0 7
46 87% 0 0 0 1

90

• 6
  • 5

Dobry występ Busiego. Już w 1. minucie zanotował przechwyt, a kolejnymi interwencjami popisał się w 8., 14., 22., 27., 34., 42., 53., 67., 89., 94. i 96. minucie. W 8. minucie znakomicie zagrał między liniami do Abde, w 69. minucie dobrze zagrał za plecy obrońców do Marokańczyka, a w 75. minucie posłał kolejne prostopadłe dogranie do skrzydłowego. Przyczepić można się do kilku niecelnych zagrań (29., 36., 49. minuta). W 28. minucie łatwo ograny na własnej połowie.

1 0 0 0 2 7
82 91% 0 2 2 2

90

• 4
  • 4.5

W sobotnim meczu Jordi dość często schodził do środka i pojawiał się w linii pomocy. W 4. minucie odzyskał piłkę, a chwilę później wypuścił na skrzydle Abde. W defensywie spisywał się dwojako. Zanotował kilka odbiorów i interwencji (32., 51., 59. minuta), jednak w 48. minucie za lekko podawał głową do Ter Stegena, co mogło skończył się stratą gola. W 61. minucie nie wrócił do obrony, a przy drugim trafieniu Elche pozwolił na dośrodkowanie. Pochwalić można go za kilka dobrych zagrań (m.in. 44., 74., 93. minuta). Często niechlujny, grający niedokładnie i notujący straty. Przeciętne spotkanie Hiszpana.

1 0 0 0 1 19
92 85% 2 4 0 4

Gavi

90

• 8
  • 8

Znakomite zawody młodego Hiszpana. Na samym początku warto zwrócić uwagę na to, że Gavi w sobotnim spotkaniu przebiegł aż 13,5 kilometra i był to wynik o dwa kilometry lepszy od drugiego zawodnika Barcelony w tym meczu w tej statystyce. Świetna technika, balans ciała, wizja gry, przebojowość, intensywność i determinacja. Już w pierwszej minucie utrzymał się przy piłce pod naciskiem rywala, a kilka sekund później dobrze dograł nad głowami obrońców do Jutgli, jednak sędzia odgwizdał spalonego. W 19. minucie Pablo zostawił przeciwnika w środku pola, potem przebiegł kilkanaście metrów i wpakował futbolówkę do siatki. Piękna indywidualna akcja rozpoczęta kierunkowym przyjęciem piłki. W 22. minucie kolejny raz zagroził bramce, lecz jego delikatny strzał podcinką opadł za poprzeczką. W 43. minucie posłał prostopadłe podanie do Alby, a w 44. minucie do Abde. W 58. minucie rozpoczął akcję Barcelony i zagrał do Jutgli, a w 66. minucie dograł w pole karne. W 67. minucie pomocnik ponownie w ładnym stylu wyszedł spod pressingu, w 71. i 72. minucie zanotował powroty do defensywny. Do tego dochodzi wyłożenie futbolówki Nico w 86. minucie i asysta. Można się doczepić jedynie do tego, że nie wykorzystał okazji w 44. minucie i miał kilka strat (m.in. w 51. i 79. minucie).

4 1 2 1 6 5
63 97% 2 1 1 2

90

• 6
  • 5.5

Dobre zawody Francuza. Zaczął sobotni mecz od powrotu do defensywy i przechwytu w 13. minucie. W 15. minucie dobrze dograł do Jutgli, a w 16. minucie udanie dośrodkował z rzutu rożnego i zanotował asystę. Jego gra w kreacji mogła się podobać. W 25. i 28. minucie zagrał między liniami do Frekniego i Ferrana, a w 30. minucie wywalczył rzut wolny blisko pola karnego. W 32. minucie pokazał swoją szybkość, ale późniejsze uderzenie było słabe. W 83. minucie udanie podał w pole karne, a w 92. minucie niecelnie zagrał raboną w szesnastkę. Efektowna gra i pierwsze kończące zagranie w tym sezonie. Na minus oczywiście liczne straty (5., 38., 39., 53., 61., 67., 85. minuta).

1 0 2 0 4 17
37 81% 3 1 1 0

Ferran Jutglà

72

• 7
  • 6.5

W debiucie blisko asysty, a w pojedynku z Boca Juniors z pięknym golem. Pierwszy mecz w wyjściowym składzie także jak najbardziej udany. Miło było zobaczyć inteligentnego napastnika, który potrafi tworzyć miejsce innym graczom, wychodzić do prostopadłych podań i nie boi się uderzać na bramkę. W 2. minucie wykończył akcję, jednak arbiter odgwizdał spalonego i gol nie został uznany. W 4. minucie ruszył z pressingiem, po którym Barcelona odzyskała piłkę, a już w 10. minucie skierował futbolówkę głową do siatki i dał nam prowadzenie. W 25. minucie próbował górnego podania, a trzy minuty później wyszedł na pozycję i kolejny raz groźnie uderzył. Do tego plus za odegranie piętą w 53. minucie i sytuację w 58. minucie, w której przytomnie się zachował i ponownie zagroził bramce. Przyczepić się można do zmarnowanej okazji w 66. minucie. Oby tak dalej.

4 3 1 1 0 5
23 83% 0 1 1 0

Abdessamad Ezzalzouli

89

• 6
  • 6

Siedem udanych dryblingów i dobry mecz. Już w 4. minucie minął zawodnika i ruszył z akcją, ale został powstrzymany. W 14. minucie przerwał atak Elche, a w 21. minucie ponownie się pokazał, lecz jego strzał został zablokowany. W 30. minucie zanotował przechwyt, ale późniejsze jego uderzenie zostało zblokowane. Kolejne przejęcie Marokańczyk miał w 39. minucie, a w 41. minucie minął zawodnika, wszedł w pole karne i dograł do Gaviego. W akcji tej powinien zanotować asystę. W 50. minucie odegrał piętą do Pablo, w 61. minucie znowu ruszył z atakiem, ale posłał za mocne dośrodkowanie. Plus również za udany przerzut do Dembele w 78. minucie. Z pewnością jego bezpośredni i nieprzewidywalny styl gry się podoba. Powoduje to oczywiście straty (8., 21., czy też 73. minuta), jednak nie było one znaczące. Czekamy na kolejne występy.

4 0 7 1 2 6
37 92% 2 1 2 3

Nicolás González

18

• 6
  • 6

Jego dwa strzały w 75. minucie nie stworzyły zbyt dużego zagrożenia, jednak uderzenie w 85. minucie wpadło do siatki i dało Barcelonie zwycięstwo.

3 3 1 0 0 5
14 71% 0 1 0 0

Riqui Puig

14

• 5
  • 4.5

W 91. minucie wywalczył stały fragment gry w środku pola, a w 94. minucie zepsuł podanie. Nota wyjściowa.