• 34' Memphis Depay
  • Sobota, 6 listopada 16:15
  • Abanca Balaídos
  • Eleven Sports 1

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Adam Krawczyk

90

• 3
  • 3

Nie był to dobry występ Niemca. Mimo przyzwoitego procentu przerzutów kilka jego podań było nie tylko złej jakości, ale także obarczone dużym ryzykiem w obrębie pola karnego (47’, 83’). Jest współodpowiedzialny za pierwszą bramkę, gdy Aspas dobił piłkę po jego (i Araujo) złej interwencji.

0 0 0 0 0 8
43 81% 0 11 0 1

Óscar Mingueza

90

• 4
  • 3

Całkowicie skupiony na zadaniach defensywnych. Cztery przerzuty niewiele wnosiły do lepszego konstruowania akcji przez Azulgranę. Jedynie dobry wyrzut piłki z autu do Depaya napędził akcję Barcelony (67’). Zanotował udane interwencje w obronie w 13’, 54’, 64’, 76’, 87’, 94’ oraz straty w 1’, 8’, 59’. W 63’ ryzykownie wszedł w zawodnika w polu karnym, a sędzia miał podstawy odgwizdać karnego. Przy drugiej bramce powinien aktywniej doskoczyć do Cerviego.

0 0 0 0 1 11
48 81% 0 4 1 9

Eric García

46

• 5
  • 5

Grał tylko w pierwszej połowie, gdy Barcelona dominowała na boisku. W tym czasie nie był zbytnio nękany przez zawodników Celty. W 19’ zanotował złe wyjście na wyprzedzenie, ale naprawił swój błąd. W 29’ faulował przed polem karnym. W 16’ oddał słaby strzał z trudnej pozycji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przyzwoity występ, ale nic ponad ocenę wyjściową.

1 1 0 0 0 1
21 95% 0 1 1 3

90

• 2
  • 2

Mimo że zanotował dobre interwencje w obronie w 10’, 42’, 46’, 81’, jego występu nie można określić nawet jako słaby. W ofensywie nie zanotowaliśmy żadnej aktywności Francuza. Clément popełnił w spotkaniu zbyt dużo niewymuszonych błędów. Już w 2’ uciekł mu Aspas, który nie trafił w sytuacji sam na sam, z kolei w 8’ uciekł mu Galhardo. W 71’ Iago zabrał mu piłkę na połowie Barcelony i strzelił niecelnie. Powinien lepiej zachować się przy bramce Nolito - zszedł zbyt głęboko w pole karne i krył na radar. Nie potrafił zachować odpowiedniego skupienia przez całe spotkanie, źle czytał ruch zawodników Celty. Bardzo słabe zawody.

0 0 0 0 1 5
34 88% 0 1 1 10

90

• 5
  • 4

W tym spotkaniu funkcjonowała tylko jedna strona w ofensywie i było to skrzydło Alby. Zanotował dwie asysty – pierwsza przy golu Fatiego jedynie do statystyk, natomiast druga po dobrej wrzutce na Depaya mogła się podobać. Do tego ładne wertykalne piłki w 2’, 9’, 12’ oraz tylko jedna udana interwencja w obronie w 37’. Z negatywów należy wymienić straty w 10’, 85’, 87’ i złe wrzutki w 56’, 66’ oraz sytuację, w której uciekł mu Aspas (16’), a także bierną postawę przy bramce Nolito.

0 0 1 0 0 18
71 89% 2 3 1 2

Nicolás González

59

• 6
  • 6

Pewny w ataku, grający z pomysłem i wiarą we własne umiejętności. Potrafił uruchomić przednią formację dobrym podaniem. W 18’ dobra akcja na skrzydle i asysta do Busiego, niezła piłka w 26’, dobre wejście na skrzydło i asysta drugiego stopnia w 34’ oraz efektowny kilkudziesięciometrowy rajd w 57’, gdy został przyblokowany w polu karnym Celty. Udane interwencje w obronie w 6’, 12’, a do tego  przechwyt pod polem karnym Celty i dobre podanie do Depaya w 22’. Jego straty nie były tak groźne dla Barcelony, choć przy pierwszej bramce Aspasa powinien być bliżej strzelca. Dużo dryblował i często brał na siebie odpowiedzialność za konstruowanie akcji. Mimo że nie dograł spotkania do końca, był to najlepszy jego mecz w pierwszym zespole.

0 0 8 0 3 9
20 90% 1 0 2 3

90

• 5
  • 5

Nierówne spotkanie Sergio. Dobrą grę przeplatał niezrozumiałymi błędami na własnej połowie. Miał kilka podań przyspieszających, rozciągających grę w 14’, 66’, 85’ i dość sporo udanych interwencji w obronie (20’, 21’, 23’, 37’, 66’).  Do tego dołożył bramkę z dystansu, co nie zdarza się często. Niestety na własnej połowie zaliczył trzy straty, które nie powinny mieć miejsca.  W 47’ strata przed polem karnym, w 48’ złe podanie przed polem karnym - strata i groźna sytuacja dla Celty. Natomiast w 73’ przegrał przebitkę, a w konsekwencji Celta miała akcję bramkową, za którą Busi jest współodpowiedzialny. Przy pierwszej bramce Aspasa mógł też spróbować być bliżej strzelca. Co dał pozytywnego w tym spotkaniu w pierwszej połowie, to sam w drugiej połowie odebrał. Ocena wyjściowa.

1 1 1 0 5 14
60 82% 3 5 2 6

Frenkie de Jong

90

• 5
  • 4

Dobry występ Frenkiego w ofensywie. Grał szybko i wertykalnie. Był bliski skończenia spotkania z bramką i asystą, co w ostateczności się nie udało. Przez całe spotkanie napędzał akcje Barcelony, grał na małych przestrzeniach, rozrzucał piłki na skrzydła. W 9’ zanotował dobre wejście w pole karne, a rajd na lewym skrzydle w 38’ i późniejsze odegranie do Fatiego powinno skończyć się asystą. Kolejne dobre przejście w 42’ i rozciągnięcie do Depaya. W 66’, 74’ i 80’ przyspieszył akcję dobrymi podaniami, a w 86’ po indywidualnej akcji oddał strzał w poprzeczkę. Niestety w destrukcji jego występ już taki dobry nie był. Mimo udanych interwencji w obronie (27’, 29’, 30, 55’, 77’, 80’, 84’, 85’, 92’) było też kilka zagrań obniżających mu mocno ocenę. W 33’ uciekł mu zawodnik w polu karnym przy wrzutce i Celta miała groźną sytuację (na szczęście Tapia z pięciu metrów nie wpakował piłki do bramki). Podobnie jak Busquets zanotował straty na własnej połowie: w 20’ (faulował po stracie), w 67’ (Celta przeprowadziła groźną kontrę). W kilku sytuacjach źle się ustawiał (92’, 94’), a przy trzeciej bramce został wyciągnięty ze swojej strefy i nie zdążył wrócić do Aspasa. Zagrał lepsze spotkanie niż poprzednie, spisał się dobrze w ofensywie, ale błędy w obronie obniżają ocenę do wyjściowej.

1 0 8 0 1 13
64 91% 1 5 1 5

Gavi

80

• 5
  • 5

Młody zawodnik Barcelony wciąż nabiera doświadczenia. W spotkaniu z Celtą widoczne były jego braki w sile fizycznej, gdzie często przegrywał pojedynki będąc wypychanym lub blokowanym. Mimo to zanotował kilka udanych interwencji w obronie (4’, 10’, 16’, 23’, 26’) i przyspieszających podań (57’, 66’). W ataku niczym szczególnym się nie wyróżnił (oprócz podania w 26’ do Depaya). Do tego trzeba dodać straty w  9’, 20’, 42’ i złe krycie w 73’. Drużyna dopiero uczyła się taktyki tymczasowego trenera, a dla Gaviego pozycja, na której grał, stała się wyzwaniem, z którym nie do końca sobie poradził. Często zajmował pozycję prawego obrońcy, by przechodzić do ataku jako prawy skrzydłowy. Niestety atak prawą stroną w tym spotkaniu nie zaistniał.

0 0 1 0 0 6
15 73% 0 0 4 5

Memphis Depay

90

• 5
  • 5

Mimo strzelonego gola nie był to dobry mecz Holendra. Zbyt dużo było niedokładności, błędów w przyjęciu czy złych decyzji. Z pozytywnych aspektów jego gry to oczywiście dobre wyjście do dośrodkowania Alby i strzał zakończony bramką. Następnie inteligentne wejście na skrzydło w 15’ i przyspieszające piłki w 22’, 62’. Jednak złych zagrań w ataku było sporo (12’, 26’, 42’, 47’, 51’, 57’, 62’, 68’). W destrukcji jego gra momentami przypominała el Pistolero z okresu gry w Barcelonie, efektownie próbował pressingu na połowie rywala na stoperze czy bramkarzu, jednak nie przynosiło to żadnych pozytywnych skutków. Nie zaliczył ani jednej dobrej akcji w obronie.

1 1 1 0 0 15
37 81% 2 0 1 0

Anssumane Fati

46

• 6
  • 6

Dobre zawody Ansu. Czasami widać, że za bardzo w tak młodym wieku chce być liderem drużyny. Oprócz świetnego strzału z 5’, gdy otworzył wynik spotkania, strzelał jeszcze dwukrotnie: raz niecelnie z ostrego kąta (22’) i kolejny zupełnie nieudany strzał w 38’. Był też ostro poniewierany przez obrońców. W ataku źle zagrywał m.in. w 12’, 36’ i 37’. Wydaje się, że brakowało mu odpowiednich partnerów na boisku, więc brał sprawy we własne nogi, co nie zawsze było korzystne. Występ na plus.

3 1 1 2 3 7
17 82% 0 1 1 0

Ronald Araujo

44

• 5
  • 5

Młody Urugwajczyk stanowił mocny punkt obrony. Jednak cieniem na jego występie kładzie się sytuacja z 52’, gdy instynktownie, lecz niestety pechowo wybił piłkę wprost na nogę Aspasa. Każdy inny kierunek czy nawet pozostawienie piłki byłoby nie tak dotkliwe w skutkach. Poza tym zagraniem udane interwencje w obronie w 49’, 51’, 54’, 63’, 79’, 91’. Szybki i silny, dobrze się ustawiał, zanotował aż 7 wybić z pola karnego. Nie uczestniczył w akcjach ofensywnych i nie przyspieszał gry długimi podaniami. Występ przeciętny.

0 0 0 0 0 3
18 83% 0 0 0 8

Alejandro Balde

44

• 3
  • 4

Słabe zawody. Niewiele razy pokazywał się na skrzydle, a gdy próbował napędzać akcje, to większość jego zagrań była nieudana. Zanotował aż sześć strat i tylko dziesięć podań w ciągu swojej gry. Można wymienić złe zagrania w 74’, 81’, lecz jedynie dopełniają one jego słaby występ.

0 0 0 0 2 6
10 90% 1 0 0 0

Riqui Puig

31

• 4
  • 3

Biorąc pod uwagę odsłonięcie się Celty w drugiej połowie, nie były to najlepsze zawody Riquiego. Mało kreatywny, nie stosował nietuzinkowych rozwiązań. Do podań przyspieszających grę można zaliczyć to do Balde z 89’. Oddał dwa strzały - niezły, choć niecelny w 77’ i celny, ale zbyt słaby w 78’. Do tego dobre interwencje w obronie w 62’, 78’. Zaliczył też straty w 66’, 81’, 93’. Chcąc przebić się do pierwszego składu musi więcej od siebie wymagać.

2 1 1 0 0 4
22 91% 0 1 2 0

Abdessamad Ezzalzouli

10

• 4
  • 4

U młodego zawodnika Barcelony widać nawyki w grze juniorskiej oraz, co oczywiste, brak zgrania z piłkarzami pierwszej drużyny. W ofensywie pokazał się dwa razy: dobre wejście w pole karne w 81’ i jeszcze lepsze w 95’, jednak ze słabą próbą wymuszenia rzutu karnego. Do tego zanotował złą interwencję w destrukcji 90’, a w ostatniej akcji meczu z bramką Aspasa zabrakło go w asekuracji prawej obrony, co stało się kluczowe dla wyniku zawodów.

1 1 2 0 0 1
2 100% 0 0 1 0

Proponuję redakcji żeby dawała bany tym wszystkim którzy źle piszą o Riquim ;)

Clément Lenglet kolejny fatalny mecz moze warto dac jednak szanse szamanowi Umtitiemu ? moze jednak jest tym lepszym francuzem

Puig 4? Przecież po jego wejściu cała gra w środku pola siadła. Chyba najgorsza zmiana w tym sezonie...

Puig powinien dostać 2

W mojej opinii Lengleta nieco tłumaczy brak rytmu meczowego. Wszyscy wiem jak bardzo jest on istotny u środkowych obrońców. Odnoszę wrażenie, że Clement zbiera tutaj baty jeszcze za poprzedni sezon, bo w tym to był jego pierwszy naprawdę nieudany mecz, co jak mówie też nie jest specjalnie dziwne zważywszy na nieregularność szans, które dostaje. Ja tam go nie skreśliłem i wciąż mam nadzieje, że wróci do dyspozycji z nie poprzedniego sezonu, ale tych wcześniejszych kiedy był naprawdę solidnym grajkiem na tej pozycji

Jak oceniacie zachowanie FdJ w 95 minucie. Wykopał piłkę w trybuny wkurzając tym bardzo sędziego, a w konsekwencji otrzymał żółtą kartkę. Sędzia wydłużył o 1 minutę spotkanie w której straciliśmy bramkę.

Szkoda że taki Abde nie wszedł wcześniej bo ma szybkość dynamikę

Lenglet: "Mimo że zanotował dobre interwencje w obronie 10’, 42’, 46’, 81’ "...i potem wytykane błędy - ocena 2.
Ter Stegen - ocena 3.
No sorry...Celta oddaje 5 celnych strzałów i zdobywa 5 bramek (2 ze spalonych), gdzie pierwszy gol jest winą Marca i dał nadzieję Celcie, a Wy piszecie: "przyzwoity procent przerzutów" - ocena 3.
Kuźwa, serio?
Bramkarz powinien być oceniany za bronienie, a nie przerzuty. W tym meczu należała mu się ocena - 1 i tyle w temacie, bo zanotował 0 (słownie ZERO) udanych interwencji, za które się go rozlicza.

Nico za ten mecz to powinien dostać 8, a nie jakieś marne 6. Bardzo aktywny z przodu, duży udział przy dwóch bramkach, do tego wiele udanych rajdów i brak rażących błędów. No, ale jak zwykle oceny wystawione przez pryzmat wyniku mimo, że Nico schodził przy stanie 3-1 dla Barcy i jak dla mnie to po jego zejściu Barca straciła kontrolę nad meczem.