O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 64
  • Liczba komentarzy 85
  • Polecenia 56

Komentarze

0

@BORO_12 Mam podobne odczucia ;)

0

@BORO_12 Wszystko się układa :)
Flick od początku jasno stawiał sprawę - chce trafić do klubu zza granicy. W mojej opinii to oczywiste. Bayern obudził się trochę z ręką w nocniku, bo ich wyborem nr 1 był Flick. De Zerbi w tym czasie skumał się z Chelsea. W rezultacie Bayern nie ma ani jednego ani drugiego :D

0

@BORO_12 Flick skreślił Bayern, De Zerbi alternatywą dla Bayernu.
https://weszlo.com/2024/05/17/bayern-monachium-nowy-trener-de-zerbi-flick-news/
Chelsea wybierze De Zerbiego w przypadku fiaska z Flickiem.

0

@BORO_12 Zacznij czytać ze zrozumieniem. Pytasz dlaczego topowe kluby się nim nie interesują.
Po pierwsze - nie masz racji, bo Bayern czy Barcelona czy Chelsea czyli kluby topowe bądź aspirujące do topowych się nim interesują.
Po drugie - reszta klubów z topki nie szuka trenera, chyba ma to znaczenie...?

0

@BORO_12 No bo oprócz Bayernu i Live nie ma topowych klubów szukających trenera...? Live wzięło Slota, wg mnie opcję przejściową przed Xabim Alonso, a Bayernowi Flick odmówił czekając na Barcę.
Chelsea i West Hamu nie zaliczam do topu, raczej do klubów aspirujących...

Zobacz wszystkie

14

Sytuacja z Roque jest chyba jedną z nielicznych, w których można się zgodzić z Xavim. Dostał zawodnika, który jest kompletnie nieprzygotowany do gry na najwyższym poziomie, do tego po ciężkiej kontuzji, z kompletnie innego świata... Nic dziwnego, że przed nim w hierarchii jest 3 innych napastników.
Odnoszę wrażenie, że krytyka Xaviego osiąga jakiś absurdalny poziom, bo jaką decyzję by nie podjął - każda będzie krytykowana. A dopóki on jest trenerem, dopóty będzie ustalał hierarchię i koniec kropka. Skoro dostaje tylko tyle szans - widocznie na więcej nie zasłużył sobie na treningach, co nie oznacza, że już nigdy nie będzie grał i jest skreślony. Wręcz przeciwnie, Xavi jasno daje do zrozumienia, że ma duże pokłady cierpliwości względem Vitora.
"Zdecydowaliśmy, że dla jego dobra i dla jego rozwoju i przyszłości przyjdzie i pozna klub, pozna kolegów i dopiero potem będzie rywalizował z innymi zawodnikami." W tym zdaniu w zasadzie wyjaśniony jest cały zamysł wprowadzania Roque. "Łaska pańska na pstrym koniu jeździ" pasuje tu idealnie. Gdyby Xavi ugiął się i wprowadzał na boisko zawodnika nieprzygotowanego do gry, nie dość, że Lewy Ferran i Guiu mogliby w pełni słusznie czuć się potraktowani nieuczciwie, to do tego kibice po kiepskich występach wywieźli by na taczkach młodego chłopaka i określili niewypałem, co skończyło by się dla niego katastrofalnie.

7

@BORO_12 Jeśli dobrze rozumiem - Barca była lepszym zespołem w pierwszej połowie to zasługa zawodników, ale to, że po przerwie grali słabo to już wina Xaviego, czy tak?

3

@BORO_12 mam rozumieć że profesjonalni piłkarze (często z przeogromnym ego) schodząc w przerwie najważniejszego meczu w sezonie myślą sobie "kurde, nie chce mi się dzisiaj grać, poogladalbym TV..." I Xavi powinien ich zmotywować do tego żeby walczyć o wygraną bo im się nie chciało?

3

Vitor zamiast płakać w mediach albo w ramiona swojego agenta powinien wziąć się ostro do roboty, bo do tej pory jego gra z piłką jak i bez niej wygląda katastrofalnie i gramy w 10. Minuty na boisku powinien wywalczyc sobie ciężka praca i postępami w rozumieniu gry, tymczasem takowych najwyraźniej brak. Sam status talentu i wydane pieniądze nie powinny z automatu dawać mu minut, tym bardziej że konkurencja jest duża a taki Marc Guiu wcale nie pokazuje się z gorszej strony.
W tej chwili chłopak wygląda jak ciało obce, aczkolwiek trzeba mu oddać, że ma instynkt strzelecki. Mam nadzieję, że ma poukładane w głowie i zamiast bawić się w medialne przepychanki i wymuszanie gry pokaże na treningu że na to zasługuje. To jedyna droga. Koniec kropka.

2

@JarekS Może na początek skończmy z wycieczkami osobistymi w dyskusji a zacznijmy wypowiadać się z szacunkiem jak przystało na dojrzałych ludzi :)
Przechodząc do sedna - oczywistym jest ze Gundogan jest sfrustrowany. I oczywiście, wszystko co powiedział jest absolutną prawdą. Mecz przegrały nam 3 błędy indywidualne (nie tylko, ale w ogromnym stopniu). To nie są dzieci, doskonale zdają sobie sprawę kto, jakie błędy popełnił i ile one nas kosztowały - i nikt z tym nie diluje. Ale media to nie jest przestrzeń do załatwiania takich problemów... W mediach ma być lanie wody, szatnie należy chronić szczególnie w takim klubie jak Barca gdzie nastroje często wędrują od skrajności w skrajność... Skoro masz doświadczenie w piłce na wysokim poziomie to powinieneś to rozumieć, że szatnia a media to dwa różne światy. Tworzy się teraz takie medialne pie***lenie o niczym, przez jeden wylew spowodowany frustracją. Zawodnik o takim doświadczeniu i takiej pozycji w zespole nie powinien tak robić - dla dobra drużyny.

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?