O sobie

  • Zainteresowania urbanistyka, kryminologia
  • Ulubiony zawodnik Leo Messi, Andres Iniesta, Xavi, Sergi Roberto
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 3196
  • Liczba komentarzy 633
  • Polecenia 1256

Komentarze

0

Cyk spalony, noga została

0

@Foro Mężczyzna również ma prawo do decyzji, nikt tego nie neguje, on tak samo będzie cierpiał po stracie dziecka czy to w przypadku wad, poronienia czy tak naprawdę każdej innej sytuacji w której to dziecko umrze. Jednak to kobieta dosłownie nosi to dziecko w sobie przez 9 miesięcy. Ciąża to ogromne obciążenie dla organizmu, sam poród też a jedno i drugie może mieć różny przebieg. Co też w przypadku jak zdania kobiety i mężczyznę są różne? Jeśli ona nie będzie chciała donosić dziecka które nie będzie miało szans na życie po urodzeniu, nie chce skazywać się na wielowymiarową traumę - świadomość "noszenia" przez 9 miesiący dziecka które umrze przy porodzie albo zaraz po, sam poród tego dziecka i potem oglądanie jego śmierci, dojście do siebie po porodzie, rany na psychice a mężczyzna będzie twierdził że powinna je donosić i urodzić, bo to jednak dziecko i on się nie zgadza na aborcję? Tak samo w przypadku odwrotnej sytuacji, ona chce a on nie. To potem rodzi konflikt bo "on kazał mi urodzić" czy coś podobnego. Moim zdaniem to do kobiety powinna należeć ta ostateczna decyzja czy urodzić takie dziecko bo jednak mężczyzna - obojętnie jak bardzo nie starałby się zrozumieć sytuacji - jednak nie przechodzi tego tak samo jak kobieta w której macicy fizycznie to dziecko rośnie, która czuje jak ono się rusza przez kilka miesięcy, której gospodarka hormonalna jest całkowicie rozwalona i tak dalej.

Co do braku haseł o tym że to powinna być decyzja małżeństwa - wiele par nie jest małżeństwem to po pierwsze, dużo jest niezalegalizowanych związków. Do tego w bardzo wielu przypadkach małżeństwa czy też po prostu związki się rozpadają. Niestety często facet znika jak dowie się o chorobie dziecka i potem kobieta zostaje ze wszystkim sama. Nie generalizuje, bo oczywiście nie każdy mężczyzna tak postępuje ale tak to często wygląda. Jeśli związek przetrwa to mężczyzna najczęściej wtedy zarabia żeby tę rodzinę i dziecko utrzymać bo pomoc od państwa to jest kpina. Wtedy najczęściej kobiety rezygnują z pracy, bo dziecko wymaga całodobowej opieki, rehabilitacji i całe życie opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi a facet tyra często na kilka etatów żeby było co włożyć do garnka. Więc taki związek też na tym cierpi. No a jeśli kobieta zostaje sama, a facet znika no to chyba większość też wie jak to wygląda - ochłapy od państwa i udawanie że nie ma problemu. Napewno są też przypadki że to kobieta porzuca takie dziecko po porodzie i facet zostaje z nim sam, wtedy sytuacja jest podobna - rezygnacja z pracy, całodobowa opieka nad dzieckiem i szukanie pomocy gdzie się da. Czasem jest wsparcie rodziny które powie trochę ułatwia, ale dużo matek/ojców zostaje zostawionych samych sobie, bo wstyd, bo coś tam. Ale główny problem polega na tym, że fanatyków to chore dziecko interesuje tylko jak jest w macicy, wtedy to jest cud życia który należy chronić, ale jak już się urodzi to radź sobie sam/sama, urodziłaś to teraz to twój problem.
Dlatego uważam że to do kobiety powinna należeć ostateczna decyzja, bo to ona będzie chodzić w ciąży i potem rodzić, jej organizm będzie obciążony a mąż/partner/etc. ma prawo doradzać i wyrażać swoją opinię ale powinien tę decyzję uszanować bo to jednak nie on fizycznie będzie przechodził przez ciążę i poród. Taka moja opinia jako kobiety. Jak doczytałeś do końca to propsy dla Ciebie, bo się trochę rozpisałam :P

1

@macio_944 To jest psychopatka nienawidząca ludzi. Takich ludzi w cywilizowanych krajach się izoluje od społeczeństwa bo mogą stanowić zagrożenie. A u nas takich się lansuje jako obrońców życia i rodziny i idioci im przyklaskują. Skręca mnie autentycznie w środku jak tylko widzę jej gębę

0

@Survier No to informuje że życie dziecka nie istnieje bez macicy. Więc siłą rzeczy Cię one interesują skoro wymagasz żeby kobiety w tych macicach nosiły dzieci które umrą w tej macicy, przy porodzie albo godzinę po przyjściu na świat.

3

@Survier W wolnym świecie każdy ma też prawo wyboru. Co was tak obchodzą macice innych ludzi? Tak krzyczą o ochronie płodu bo ten płód ma prawo do życia ale jak ten płód już przyjdzie na świat i ma choroby które nie pozwalają mu funkcjonować na jakikolwiek przyzwoitym poziomie to nagle wszyscy krzykacze znikają i rodziny muszą radzić sobie same, a od państwa dostają marny zasiłek. Tatuś bardzo często zawija manatki i matka zostaje sama z dzieckiem które wymaga całodobowej opieki. Takie miłosierdzie pro life. Kurtyna.

Zobacz wszystkie

64

Ale piękny tydzień, aż trudno w to uwierzyć :D

58

19 lat, bez straty seta w całym turnieju! Brawo Iga!

51

Hahahah Hudson podsumował: „zostawianie Messiemu tyle miejsca to jak robienie Draculi transfuzji krwi” xD

39

Kike miej jakieś resztki honoru i się podaj do dymisji. Tak obiecywałeś grę w stylu Cruyff'a a miałeś pełne gacie praktycznie od razu po przejęciu drużyny. Za wysokie progi, zero pewności siebie, zero odpowiedzialnych decyzji. Oszczędź wstydu naprawdę.

32

Patrząc jak Barca żegna legendy to naprawdę przykro się robi na myśl o "pożegnaniu" Casillasa w Realu :(

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co było najgorsze w Barcelonie w 2020 roku?