O sobie

  • Zainteresowania sport, kultura, rozrywka
  • Ulubiony zawodnik Lionel Messi, Andres Iniesta
  • Ulubione zespoły Barca
  • Barcelonie kibicuję od 2003/04

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4600
  • Liczba komentarzy 55
  • Polecenia 60

Komentarze

1

@Janiama ZIELONE :)

0

-2010/2011
-dom
-Koszulki najlepszego zespołu w historii piłki nożnej nawiązujące do długotrwałej tradycji. Gra tego zespołu w tych koszulkach to prawdziwa magia futbolu, a wyniki to tylko potwierdzenie tych słów. Wiele rekordów pobitych w tamtym sezonie: 16 zwycięstw z rzędu w LaLiga, 28 spotkań z rzędu bez porażki. W tym sezonie 21 piłkarzy zdobywało bramki, co tylko pokazuje jak wielkim byli zespołem i jak ważna była gra zespołowa (bramki nie strzelił jedynie Mascherano - kapitan bez opaski 'El Jefecito'! Pamiętne 5:0 z Realem po olbrzymiej dominacji (być może najlepszym, najbardziej kompletnym meczem Barcelony w historii) oraz emocjonujące półfinały, w których raz na zawsze Messi udowodnił, że pochodzi z innej planety. Klasyka i tradycja strojów Barcelony 2010/2011 tylko udowadniały wiarę w wartości i potęgę Barcelony. 'Mes que un club'. Visca el Barca! Visca el Catalunya!

1

A moim zdaniem dziś od pierwszej minuty Ousmane zagra, przekonamy się już za lekko ponad godzinkę.

2

Pep? Bielsa? Conte?

0

Wszystko zależy od tego, jak ten transfer zostanie przeprowadzony. Jeśli Neymar sam wykupi kartę zawodniczą, to wydaje mi się, że przy okazji zerwania umowy będzie możliwe uniknięcie tej płatności, jednak jeśli P$G wykupi jego kartę zawodniczą, to wydaje się bezpodstawne, aby wstrzymać tę premię, aczkolwiek prawnicy niech się już w to bawią.

Zobacz wszystkie

24

A moim zdaniem wystawianie jednego czy drugiego powinno wiązać się z drużyną, na którą gramy. Sergi Roberto ewidentnie wprowadza więcej spokoju, potrafi przytrzymać piłkę na prawej stronie, co czasem jest niezbędne przeciwko drużynom z wyższej półki, jednak podczas gry z drużynami broniącymi się 10 zawodnikami, Aleix wprowadza to równie niezbędne zamieszanie i niekonwencjonalność co często pomaga rozerwać szyki obrony rywali. Luis powinien zdecydowanie rotować tymi zawodnikami, być może dać szansę Aleixowi w meczu z Atletico na Camp Nou. Mam nadzieję, że jeden i drugi będą na koniec sezonu zadowoleni ze swojej roli w zespole i Luis składnie rozdzieli minuty między tych 2 zawodników.

9

Ale co komentatorzy mówią xd

5

Pewnie, że Barcelona miała szczęście w tym meczu, ale moim zdaniem to nie powód, żeby umniejszać im zasługi. Zagrali całkiem kompletne spotkanie, dobrze bronili, grali dobrze pressingiem. Zawodnicy z tyłu ryzykowali zdecydowanie mniej niż w poprzednich meczach, chociażby w meczu z Celtą - widać, że nie tylko Enrique wyciągnął wnioski, ale również zawodnicy. Często zamiast ryzykować posyłali piłkę poza plac gry. Sytuacje City nie były na tyle klarowne, żeby zwycięstwo Barcy przypisywać jedynie dwóm czynnikom - Messi i szczęście.
Poza tym widać po meczu, że zawodnicy strasznie się naładowali dobrą energią po tym meczu, co może dać tylko dobre rezultaty. Manchester City może zareagować dwojako, albo wyjść mega naładowani chętni zemsty, a równie dobrze mogą wyjść zagubieni i zwątpieni w styl Pepa, bo tego możemy być pewni, że on nie zmieni sposobu gry.

4

Polska - Irlandia -> nie było dobrze :D
Ja za nim szczególnie nie przepadam, pamiętam rewanż Manchesteru United z Realem i czerwoną kartkę dla Naniego...

3

O czym Wy gadacie? Barca gra dziś całkiem dobrą piłkę... O ile można było mieć do nich pretensje w poprzednich meczach o brak zaangażowania, tak w dzisiejszym meczu wyszli na pełnych obrotach, brakowało szczęścia. Oby w drugiej połowie fortuna odwróciła się na naszą korzyść!