0

Mamy już swojego HerrFlicka. Gruby za ba.. biurkiem. Brakuje jeszcze Leclerca.

0

Flaki z olejem. Jak nie zmienią sztabu, to w przyszłym sezonie będą oczy krwawić i zęby zgrzytać.

0

Największe jaja to będą jak po spotkaniu Laporta powie, że Xavi jednak zostaje. Już taka narracja się pojawia.

0

@Bartek1817 Zgadzam się, że wizerunkowo to katastrofa, ale pytanie co jest ważniejsze mimo wszystko. Kwestie wizerunku, czy to jak gra drużyna ? Można pudrować trupa i do października-listopada twierdzić, że wszystko gra.

0

@Cobra303 Czyli, że co ? Mieli swoją szansę na zwolnienie i przegapili, a teraz trzeba go zostawić mimo, że będziemy mieli padakę w następnym sezonie ? No logiczne.

0

@Cobra303 To ma go zwolnić, czy nie ? Zdecyduj się . Zarzucasz Laporcie brak zdecydowania, a sam mówisz "A nie, teraz to nie".

0

Zasadniczo decyzja dobra, natomiast moment fatalny. Xavi podważył przekaz klubu i pośrednio stwierdził, że ma słabych piłkarzy. To moim zdaniem wystarczy do zwolnienia.

Czy z Marquezem będzie lepiej ? Tego nie wiemy, ale przynajmniej mamy prawo mieć nadzieję. Z Xavim widoków na zmianę nie było.

O ile mamy niezłą kadrę, o tyle martwi mnie przód. Tam jest średnio. Młody Yamal z przebłyskami, ale jeszcze brak mu chłodnej głowy, wykończenia i kalkulacji. T przyjdzie, ale z czasem. Robert musi być wykorzystany jako typowa 9, inaczej dalej będzie lipa. Na lewą stronę nie ma obecnie nikogo, kto by pociągnął i tutaj musi się ktoś poajwić, a poza tym wartościowi zmiennicy. Może inny trener wykrzesa coś z Ferrana czy Raphinhi, ale na tem moment to moim zdaniem nasza najsłabsza formacja.

Niestety na chwilę obecną nie ma ani trenera ani porządnego sternika klubu. Dryfujemy, a zapasy się kończą...

0

@reloaded Ale co Yamal ? Wzięli go do pierwszej drużyny, bo miejsca nie mieli w rezerwach i dopiero w pierwszej drużynie pokazał jakość jak go Xavi przejął.

0

@Magicc89PL u nas to norma, mało kto gra na swojej pozycji z nowych nabytków: Kounde - prawa obrona, Cancelo - lewa obrona, Christensen - pivot, Raphinha - lewe skrzydło, FdJ - pivot, Pedri lub Gavi - skrzydło. Taki Nico może wylądować jako stoper :)

0

@Marcin43 Zgadza się. Moim zdaniem pudrowanie trupa. Swoją drogą odpowiedzialny za transfer Roque powinien polecieć, a tu cisza. 60 mln psu w d…

6

@reloaded Cubarsi się wyrobił w rezerwach a nie u Xaviego. Po kilku miesiącach jest teraz regres.

0

To jest nie do wiary. Ten klub jest regularnie okradany i drenowany przez zarząd i agentów. Nowy zarząd to samo.

1

A Ferran za 50 mln, wpuszczany na końcówki, żeby poprzeszkadzać w rozgrywaniu piłki przeciwnikom :) W sumie bramek nie strzela i nie asystuje, więc chyba mu Xavi nową rolę wymyślił.

1

Znowu gra na stojąco, bez szybkości i agresji. Sociedad grało tak sobie, ale piłką operowali znacznie lepiej, łatwiej wychodzili z piłką, spod pressingu, gra w trójkącie ewidentnie bardziej naturalnie im szła. Gdyby jeszcze mieli z przodu zawodników, którzy by pociągnęli drybling, to mielibyśmy spory kłopot.

Niestety, nie widać żadnych oznak zmian na lepsze, a ten marazm trwa już ponad rok...

0

Akurat jego bym zostawił. Zastąpi Araujo, a na prawą powinien wrócić Cancelo.

1

@mielniczas A gdzie jest tak, że trener dostaje dokładnie tego kogo chce ? Problemem jest to, że Xavi nie potrafi poukładać kompletnie drużyny. Przyjście Kimmicha nic tu nie zmieni, bo reszta leży.

0

Felix ma sens tylko jak go znowu wypożyczymy. Równolegle próbowałbym znaleźć klub (definitywnie) Ferranowi i Ansu (raczej wypożyczenie tylko wejdzie w grę) i zakontraktować Nico Williamsa

0

@SirChuck Ansu nikt przy zdrowych zmysłach nie weźmie za grubą kasę i nie da mu 7 mln netto, to też Ansu zostanie u nas grać ogony i będzie podkreślał miłość do klubu i wiarę, że się przebije do składu, ewentualnie kolejne wypożyczenie za część pensji.

0

@BISHBASHBOSH Zgadzam się w 100%, dlatego też Barca podchodzi do tej kwestii delikatnie. NIe ma też co go sadzać na ławce tylko po to by coś wymusić, bo i tak zostanie, a złe relacje nie są potrzebne klubowi.

Problemem jest to, że Laporta dał 34 latkowi kolejne 3-4 lata gwiazdorskiego kontraktu, gdzie ryzyko było duże. Gdyby jeszcze przyszedł za darmo z tego Bayernu...

0

@krol211 nie wiemy tego. Cała sytuacja była dziwna i nielogiczna, więc pewnie jest jakieś drugie dno.

4

Jest lipa finansowa prawdopodobnie większa niż nam się wydaje. Flick prawdopodobnie z jakichś względów się rozmyślił lub nie byliśmy w stanie spełnić jego warunków. Marquez pewnie też się nie palił do objęcia drużyny, bo wie co się w klubie dzieje. Transfery tu nic nie pomogą. Mamy sztab, który kompletnie nie potrafi poukładać tej drużyny, wszyscy zaliczają regres i taki Kimmich czy Zubimendi również będą tylko cieniami.
Najgorsze jest to, że wydajemy 40 mln na Roque, który nie gra, 50 na Ferrana, który nie gra. Lewandowski, z całym szacunkiem, zapewne gra z konieczności, bo czasami aż zęby bolą jak się go ogląda. Generalnie nic w zespole nie pracuje.

Najbardziej mnie jednak martwi to, że drużyna po 60 minutach z Gironą ma wspaniałe odczucia, a przecież nie grali nic wielkiego, zasadniczo na stojąco, bez jakiegokolwiek polotu. To nie była żadna kontrola meczu.

Będziemy się teraz wykrwawiać, by zakontraktować kogoś nowego, ale to nic nie zmieni. W zasadzie wszystkie nasze transfery to niewypały (może oprócz Kounde). Lewy gra, ale mając na uwadze jego kontrakt i wkład do gry drużyny to uważam, że podpisał bajeczny kontrakt z bandą frajerów. Nasze najlepsze "transfery" z ostatniego okresu to wychowankowie, ale oni nie będą wchodzić dalej do drużyny jak zostanie w niej taki Roberto.

Do rozwiązania mamy jeszcze problem z Fatim (jak nie będzie chciał odejść to pewnie zastąpi Felixa i zostaniemy z bezużytecznym zawodnikiem z pensją 7 mln netto), Lengletem, Destem.

W drużynie potrzeba jest porządna samokrytyka. Nie widać tego gołym okiem, ale skoro czasami do mediów przedostają się informacje o wzajemnych pretensjach piłkarzy, zarzuty o brak zaangażowania czy profesjonalizmu, to znaczy, że coś jest nie tak. Na dodatek krytyka spada na tego, który ośmieli się coś powiedzieć. Problem Barcy na te chwilę to nie bezpośrednio kasa, ale chaos i brak ludzi, którzy poukładali by klub w sposób profesjonalny i odpowiedzialny, nie mając na względzie wyłącznie potrzeby szybkiego odnoszenia sukcesów, bo tak się w wielkiej piłce nie da. Myślę, że upłynie bardzo dużo czasu, aż ten klub wróci na należne mu miejsce, bo najpierw musi być zrobiona od nowa praca u podstaw, która będzie trwała minimum kilka lat. Na razie ona się nie zacznie, bo kolejny sezon mamy już w d...

0

Wracamy do gry w poprzek. W dodatku niedokładnie. Już się cieszę na przyszły sezon. Czuję że trener znowu będzie zrzucał presję w okolicach grudnia.

0

Były jakieś bodźce od ogłoszenia odejścia, ale raczej starczyły na krótko. Gramy szybciej, ale nadal wolno, na niskiej intensywności, bez poprawnego pressingu, schematów. Z tego co się pojawia w przestrzeni medialnej, szatnia nie jest monolitem. Czeka nas ciężkie lato pod względem "uzupełniania" kadry. Być może stracimy Joao's na rzecz Desta i Fatiego. Finanse się nie poprawiły, srebra rodowe na wyczerpaniu, a w kadrze zawodnicy z progresywnymi kontraktami :) Chciałbym trenera, który postawi na aspekt fizyczny, intensywności i przede wszystkim szybkości gry.

0

@Ronaldinho10theking Dalej widzę, że bez refleksji i bez podjęcia wysiłku. Jaki był sens, opisałem, chociaż sam fakt, że musiałem, sprawia, że czuję się delikatnie zażenowany. Przykro mi, że interpretujesz to w taki a nie inny sposób, ale pocieszeniem niech będzie fakt, że nie tylko Ty.

2

@Ronaldinho10theking Zabawne jak zero-jedynkowe rozumienie cytatów prezentujesz i jeszcze okraszasz to zarzutem o brak edukacji. To wygląda na brak umiejętności interpretacji, co niestety jest efektem tzw. edukacji bezrefleksyjnej.
Xavi już zrobił co zrobił, a przez swojej zachowanie ośmiesza niestety klub, który obecnie jest gdzie jest. Cytat jest zatem swego rodzaju prośbą o pozostawienie już klubu i oszczędzenie mu dalszych upokorzeń oraz drwin związanych z narzekaniem na sędziów. Jeżeli wyszedł z tego "pierd", to kwestia Twojej interpretacji, ale na przyszłość zalecałbym ciut więcej wysiłku intelektualnego.

2

Kończ Waść wstydu oszczędź.

0

@seeba jak to niewidoczny ? Co dostanie to straci

1

Gramy kupę. Nikt nie wychodzi na wolne pole, gra zachowawcza, dużo strat. Tragedia.

1

@kejdzi za jakieś 3 miesiące

0

@kejdzi zapewne jakiś napastnik.

Media

Sonda

Kto zostanie mistrzem Europy?