5

Remontada w finale, czyli pokaz niesamowitej odporności psychicznej, brawo, należy brać z nich przykład.

0

@bartoszplucinski Nie zdziwiłbym się, gdyby potencjalne transfery były tak zaaranżowane przez szejków, żeby nie powstała jedna super drużyna, bo to negatywnie wpłynie na ligę. IMHO mają konkretny plan i go konsekwentnie będą realizować. To niestety źle dla futbolu.

0

@bartoszplucinski Musisz wziąć pod uwagę, że Szejkowie to nie są tradycyjni działacze sportowi, to ludzie (wspierani przez rząd), którzy dysponują chorymi zasobami gotówki i są niezwykle dumni. Jeżeli ktoś ich potraktuje jako opcję zapasową na zasadzie jak mi nie wyjdzie z Barceloną, to się do Was zgłoszę, to zdecydowanie odbiorą to jako afront. W takich negocjacjach musisz uwzględniać różnice kulturowe, to podstawa w biznesie.

0

@Lucerfi Ale ja nie muszę tych obliczeń wykonywać, inni zrobili to za mnie, podałem Ci konkretny przykład i nie potrafisz na niego odpowiedzieć. Piszesz, że ludzie będą mieli więcej pieniędzy, ale i budżet państwa będzie mniejszy, więc jak zamierza konfederacja modernizować armię i szpitale? :D

Teraz zakładasz, że jestem zwolennikiem 800+ i dalszego zadłużania państwa, cóż, błąd, to oczywiste, że polityka gospodarcza PiSu jest fatalna i jestem jej przeciwnikiem, a szefa NBP powinno się poddać w stan oskarżenia.

1

@Lucerfi Sprawdziłem i dalej nie widzę tam odpowiedniego bilansu budżetu: jak napisałem: urzędnicy i obsługa państwa to 5% budżetu, więc pójdę dalej, zwolnij ich wszystkich i zaoszczędzisz ledwie 5%.
Poza tym nie piszesz na temat: rozumiem, że ludzie będą mieli więcej pieniędzy, ale ja się pytam jak utrzymasz wtedy szpitale (które już teraz bankrutują), armię, uczelnie wyższe, nie wspominając o całej infrastrukturze jak drogi, kolej, etc.

Konfederacja obiecuje zyski dla ludzi, ale nie dla wszystkich, skoro dla pracowników najemnych podstawą opodatkowania ma być kwota brutto, a obecnie jest to kwota brutto pomniejszona o kwotę wolną od podatku, ale też ryczałtowe koszty uzyskania przychodu. Więc te zmiana de facto podnosi podatek dla pracowników najemnych. Po podniesieniu kwoty wolnej od podatku zyskają na tym najsłabiej zarabiający, ale już dla pracowników z pensją 6k brutto oznacza to stratę.

1

@Death_voice Franco był przewodniczącym Falangi (FET y JONS, w 1958 roku nazwę zmieniono na Ruch Narodowy). Jego poglądy i rządy określa się ogólnie jako frankizm i wg historyków czerpał on całkiem sporo z doktryny faszystowskiej.

Sport jest jak najbardziej związany z polityką, chociażby kilka ostatnich mistrzostw świata to pokazało, nie mówiąc już o tym, że Laporta to przecież były lewicowy polityk, a Tebas nigdy nie krył swoich prawicowych korzeni.
Zresztą wielu prawicowych polityków z Madrytu robi co tylko mogą, żeby zaatakować Barcelonę (naciski na sędziów i tak dalej).

0

@Lucerfi
1. Jeżeli 500+ spowodowało inflację, to dlaczego jej wysoki poziom dotyczy całej Unii Europejskiej oraz USA? Mamy względnie niski socjal na tle innych państw z Europy zachodniej i u nich problem inflacji nie występował. Dodatkowo Europejski Bank Centralny jako 3 główne przyczyny inflacji wskazuje pandemię, agresję Rosji i wzrost cen energii. Więc mam wrażenie, że upraszczasz sytuację.
EDIT: muszę sprostować, EBC jako przyczyny inflacji wymienia: szybko otwierającą się gospodarkę (powiązane z wymienionymi rzeczami wcześniej), wzrost ceny energii (tak jak pisałem) i efekt bazy (https://300gospodarka.pl/news/prognoza-inflacja-w-polsce-2021).

2. 500+ pożera inflacja, zgadzam się. Uproszczenie podatków to świetny pomysł, mamy jedne z bardziej skomplikowanych w Europie, a ostatnie zmiany z polskiego ładu tylko sytuację pogroszyły, ale dalej nie widzę odpowiedzi na to skąd konfederacja weźmie pieniądze, jeżeli zamierza obniżyć podatki. Przypominam, że pensje dla urzędników to 5% budżetu państwa, więc nawet jak konfa zwolni połowę z nich, to zaoszczędzi ledwo 2.5%, gdzie ZUS to kilkadziesiąt % wydatków.

5

@Peciak Czyli generalnie nie odpowiedziałeś na moje pytanie, które jest kluczowe, jeżeli chodzi o konfederację. Co z tego, że ja będę miał więcej pieniędzy w kieszeni, jeżeli kolejne szpitale zbankrutują, w szkołach nie będzie nauczycieli, a armia nie kupi nowego sprzętu.

PiS pięniądze wydaje bezsensownie, w tym ogromne ilości są defraudowane przez członków tej partii, to żadna tajemnica. Ale chyba nie dyskutujemy tu o patologiach.

Nie atakuję partii, punktuję populizm i tyle, to niestety cecha polskiej polityki, że partie grają na emocjach i łatwym przekazie, a później niewiele robią. Dla mnie większość polityków nie jest warta zaufania, dlatego dziwi mnie, gdy ktoś broni danej partii, jakby sam do niej należał. Dla mnie również EOT, miłego.

2

@Peciak Dlaczego głosowali za wprowadzeniem podaktu od zbiórek charytatywnych? Tłumaczyli się, że przez pomyłkę. Skoro nie potrafią poprawnie głosować, to co robią w sejmie?

Trochę odwracasz kota ogonem: liderzy mają sprzeczne programy, a Ty mówisz, że im ufasz i na pewno wypracują kompromis. Jaki kompromis można wypracować, gdy jedna strona jest za, a druga przeciw? Wstrzymają się od głosu? Nie nazwałbym Bosaka szeregowym posłem. Podobnie Winnickiego.

Dalej nie widzę też odpowiedzi na pytanie, skąd wziąć pieniądze na utrzymanie państwa, gdy jednocześnie chce się obniżać podatki. Dla mnie to populizm.

2

@Peciak Mówię chociażby o sprzecznym podejściu konfy do 500+, część jest za likwidacją, część jest przeciwko (ba, Bosak na twitterze pisał, że chciałby ten program rozszerzyć, co jest spójne z jego poglądami). Sam pisałeś, że kwestie gospodarcze są najważniejsze (nie do końca się zgadzam, jest wiele innych równie ważnych, jak obronność, badania i nauka).

2

@Peciak To zależy od punktu widzenia: dla Ciebie to praca ponad podziałami, dla mnie brak jedności w ważnych kwestiach, czyli brak skuteczności.

Inflacja to skomplikowany temat, na jej wpływ mają czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Samo 500+ nie wpływało przez kilka lat na inflację, potem przyszły susze, spowolnienie gospodarcze, agresja Rosji i dzisiaj między ekonomistami jest wiele debat na temat tego jak z nią walczyć, i co na nią wpływa. Ograniczenie socjalu w Polsce nie zlikwiduje tego problemu, a przecież 500+ trafia też do wielu potrzebujących ludzi.

Nie chcę być egoistyczny, ale dla mnie Tusk i Kaczyński muszą odejść na emeryturę. To panowie, którzy nie rozumieją dzisiejszego społeczeństwa, które zostało ukształtowane w innych czasach niż oni. Dla mnie, jako osoby po 30stce, ich czas już minął.

1

@Peciak Oki, ja nie ufam żadnemu ugrupowaniu politycznemu i rządy PiSu cofają nasz kraj w rozwoju, więc rozumiem chęć zmian. Po prostu w konfederacji nie ma jedności w sprawach gospodarczych, jest ruch wolności gospodarczej pod przewodnictwem Mentzena, ale reszta partii jak najbardziej popiera wydatki socjalne (z zastrzeżeniem, że wyłącznie dla Polaków). Jest to całkiem skuteczna forma uprawiania polityki: różni liderzy przyciągają różnych wyborców, ale z punktu widzenia mocy sprawczej, to będzie generować konflikty (i już kilka wygenerowało w samej partii).

1

@Peciak W jaki sposób konfederacja zamierza ukrócić socjal skoro nie będzie rządzić? Na rambli często pojawiają się posty z Mentzenem - w jaki sposób on zamierza poprawić wskaźniki gospodarcze, skoro w samej konfederacji są przeciwnicy anulowania 500+ (Bosak i cały ruch narodowy?). Pomysły Mentzena obniżają podatki dla ogółu obuwateli, skąd zatem rząd weźmie pieniądze, żeby utrzymać takie wydatki jak ZUS, szpitale, armię, uczelnie, etc?
Pytam ogólnie wyborców konfederacji.

Z mojej strony: nie jestem wyborcą żadnej partii, żaden program wyborczy mnie nie przekonuje, nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję.

0

@kamiVeB więc musisz zedrzeć sobie gardło krzycząc jego imię, dobrej zabawy!

12

Koniec pewnej ery, nie znajdziemy nikogo takiego jak on, podobnie jak nigdy nie znaleziono zastępców Xaviego, Iniesty i Messiego.

9

Myślę, że jeżeli samemu nie dostało się oferty za 400 mln euro, to ciężko się wypowiadać na temat jej ewentualnej akceptacji, czy odrzucenia. To jest chora ilość gotówki i nikt z nas nie wie jakby zareagował. Może nawet za 10% tej kwoty Van Basten zgodziłby się robić talk show na pustyni w Arabii.

1

@Colon Klasyk, uwielbiam Astigmatic, katował ten album niemiłosiernie jako nastolatek. Co ciekawe Komeda z wykształcenia był lekarzem, ukończył wydział lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i nawet przez jakiś czas przyjmował pacjentów.

Osobna kategoria to muzyka filmowa, Komeda miał świetne wyczucie co do nastroju danej sceny.
Niestety, pijany Hłasko przez przypadek spadł razem z Komedą ze skarpy na imprezie u Polańskiego w LA. Upadek skończył się krwiakiem, lekarze utrzymywali go w stanie śpiączki farmakologicznej i niestety KK już nigdy się nie obudził.

0

@azsiezaloguje Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby to była istotna kwestia. Czy są wybierani przez głosowanie jawne, niejawne, namaszczeni przez rząd, prezesach wszystkich prezesów, jeżeli dyrektorem zostaje były piłkarz, socio i dyrektor Realu, to jest to oczywisty konflikt interesów. A byłych piłkarzy i dyrektorów jest na tej liście kilku.

Podobnie ma się sprawa z Neigerą: syn występuje jako słup, ojciec jest wiceprezesem - konflikt interesów jest oczywisty i FCB nigdy nie powinna się angażować w taką sprawę. Kolejny syf zostawiony przez Gasparta, a potem najwyraźniej zabrakło jaj, żeby to zakończyć.

8

Ciekawa nitka na TT, gdzie pokazane jest jak od 1920 roku do 1993 roku ludzie związani z Realem Madryt (byli piłkarze, działacze, dyrektorzy) piastowali wysokie funkcje w stowarzyszeniu hiszpańskich sędziów:W skrócie: łącznie 9 dyrektorów Colegio Nacional de Árbitros (CNA) to byli piłkarze/socio/dyrektorzy Realu Madryt.

I nie będę wybielał przy tym zarządu Barcelony, nie od dziś najstarsi socios mówią, że ludzie rządzący tym klubem to często sabotażyści, ale ostatnio aktywność królewskich to pokaz hipokryzji.

Edit: nie zauważyłem, że redakcja mnie wyprzedziła: https://www.fcbarca.com/109768-czy-laporta-powiedzial-prawde-o-prezesach-cta-zwiazanych-z-realem-madryt.html

4

@Colon Mój ulubiony kawałek Boards of Canada to zdecydowanie Music is math: https://www.youtube.com/watch?v=F7bKe_Zgk4o z świetnym teledyskiem. Ciarki.

0

@Colon A czy inni oznaczeni mogą oznaczać nieobecnych pod danym postem? @wpwelement - możemy poprosić o klaryfikację?

0

@Colon Wow, genialna sprawa. Zakres dźwięków jest dość szeroki, ten dolny rejestr brzmi jak saksofon barytonowy lub klarnet basowy.

6

Toksyczny ojciec, pozostaje współczuć.

0

@Colon Tak jak ktoś napisał w komentarzu na YouTube: ta muzyka ciągle brzmi futurystycznie.

2

@Colon Geniusz, jeden z moich ulubionych gitarzystów, w tym roku ma znowu grać koncert w Warszawie, polecam się wybrać.

0

@patryk1995991 CR7 tak się bronił, że nie wytoczył procesu dziennikarzom, którzy jego sprawę opisali i przestał latać do USA (dlatego żaden klub z MSL nie próbował go pozyskać).

2

Osoby z ekipy przeklętego Bartomeu, które zdecydowały, że Dembele ma lepsze możliwości niż Mbappe i postanowiły go kupić za astronomiczną kwotę, powinny zostać wygnane z Barcelony.

0

@Colon Genialny, jeden z ulubionych perkusistów Milesa Davisa.

0

@Colon Po prostu WOW, wzruszające. Alzheimer to straszna choroba.

4

@Worny Pique nie jest dość dojrzały, żeby zostać prezydentem Barcelony. Może to się zmienić w czasie, ale aktualnie nie widzę go na takim stanowisku.

Media

Sonda

Zgadzasz się na sprzedaż Raphinhi za około 80 milionów euro?