O sobie

  • Zainteresowania Piłka nożna, brydż
  • Ulubiony zawodnik Xavier Hernández Creus
  • Ulubione zespoły Futbol Club Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 2001

Statystyki

  • Dni w serwisie 3912
  • Liczba komentarzy 395
  • Polecenia 1407

Komentarze

8

Jedna z ostatnich a pewnie dla większości ostatnia możliwość w życiu bycia na meczu ukochanego klubu jeszcze na starym Camp Nou miała na to bezpośredni i zapewnie największy wpływ... :)

0

@BARCELONISTAnr1 Przykładów mógłbym mnożyć masę, pracuję w handlu w jednej z większych sieci, przez 6 lat działałem na hali sprzedaży i byłem świadkiem wielu sytuacji, gdzie Polak Polakowi niemal skoczył do gardła za to że niechcący jeden w drugiego wjechał wózkiem sklepowym, o sytuacjach na kasach nie wspomnę, bo często kasjerów klienci traktują jak osoby do wylewania żalu i złości. Jeżeli chodzi o zasady moralne, tutaj też sporo można byłoby przytoczyć, np. dzieci dzisiaj są wykorzystywane do walki politycznej - z jednej strony mamy na siłę wpajanie treści religijnych, z innej pojęć mocno wykraczających poza to co w danym wieku dziecko powinno wiedzieć o seksualności. Mamy zasady poszanowania czy uczciwości (to również moralność), gdzie coraz częściej widzimy jak cudza wartość dla wielu nie ma żadnego znaczenia, niszczone są samochody, sklepy, przystanki, zobacz co się dzieje przy każdym strajku/proteście we Francji czy USA - coraz mniej jest spokojnych manifestów. Oczywiście to jest moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać.
Pozdrawiam.

3

Nie wiem, mi tu słowo hołd zupełnie nie pasuje, wspierają, solidaryzują się, jednoczą, ale nie składają hołd... :D
Europa i Ameryka Północna idą w katastrofalnym kierunku - będziemy szanować wszystkich innych tylko nie siebie, będziemy dawać wszystkim innym tylko nie sobie, a na końcu będziemy gościem we własnym domu czy kraju bez prawa głosu, bo inaczej zostaniemy wyproszeni. Żeby nie było, nie jestem ani rasistą ani żadnym innym "x-fobem", ale to jak zasady moralne, szacunek i prywatność są niszczone we współczesnych czasach to jest dramat.

3

@Rabona_1 @tomasthc Zupełnie się z Wami nie zgodzę, chyba zapominacie cały czas o jednej bardzo ważnej rzeczy: L'Esportiu to gazeta regionalna, bardzo regionalna. Zakładam, że regularnie czytacie poranny przegląd prasy, to na pewno zauważacie, jak często są tam informacje, o których nie ma nawet wzmianki w Marce czy Asie (drobniejsze sukcesy katalońskich sportowców, albo jakieś wydarzenia, które nie są światowe a dotyczą Katalonii właśnie). To tak jakbyście domagali się, żeby w TVP Gdańsk główne informacje dotyczyły wydarzeń pomiędzy Warszawą i Krakowem - wzmiankę na okładce macie i artykuł też jest.

Jeżeli chodzi o Sport, no to wiadomo, że zawsze będą szukać tematu zastępczego na główną, byleby unikać Realu Madryt (może to wynika z tego, że okładka z triumfującym Realem będzie się sprzedawać gorzej na terenie Katalonii[?], a może po prostu redaktor naczelny nie lubi Realu).

Zawsze trzeba spojrzeć szerzej, dla mnie nic się tutaj złego nie wydarzyło. Marca to gazeta o największym zasięgu a nawet im, zdarza się zagrać tak jak w tym wypadku Sportu w dniu dzisiejszym.

P.S. Gratulacje dla Białej części Madrytu - zasłużony triumf patrząc na wszystkie mecze wstecz.

1

@Comentateiro Normalnie miałem na myśli właśnie inne drużyny, bo zgodzę się, że w tym sezonie zdecydowanie nie u nas. :)

Zobacz wszystkie

155

Na Bernabeu nie można grać jak jest remont "kibla", ale urwany fragment dachu - przecież to nic groźnego...

154

Lenglet, jak Ty mnie w tym meczu zaimponowałeś... Dwie bomby na bramkę zablokowane żebrami (co musiało mocno boleć) i ten łokieć Ramosowi w rewanżu za Leo... Na prawdę super mecz naszej obrony! :) Vidal, jak czyścił to coś pięknego. :)

81

Pełen szacunek dla kibiców Betisu, którzy podziękowali Leo owacją na stojąco za to co ten mały Wielki człowiek robi dla footballu. Jest geniuszem i móc go oglądać to czysta przyjemność. Leo jest perłą La Liga i oby został nią jeszcze przez lata. ☺️

74

Lepszym rozwiązaniem byłoby pojechać i roznieść wszystkich przeciwników, a na końcu nie przyjąć medali i pucharu... ;) Tylko po wygranym finale pójść podziękować kibicom za wsparcie, do każdej z trybun a następnie zejść do szatni! To byłby bojkot transmitowany na całym świecie i to bojkot w JAKIM STYLU! ;)

70

Wyssał kasy z naszego klubu ile się dało nie dając praktycznie nic w zamian, pokazując brak zaangażowania, amatorskie podejście do zawodu i nie aklimatyzując się w drużynie. Teraz próbuje wyciągnąć jeszcze więcej kasy... Tacy ludzie według mnie zasługują na pogardę, dlaczego? Bo mają wszystko, wille, jachty, latają gdzie chcą, nigdy nie będą musieli się martwić o lepsze jutro, zawsze dostaną się do najlepszych lekarzy, są ustawieni do końca życia i nie potrafią docenić tego jak dobrze życie ich potraktowało.
Tyle w temacie tego barana. Chociaż nie wiem czy to porównanie nie ubliża tym inteligentym zwierzętom.

Media

Sonda

Zgadzasz się na sprzedaż Raphinhi za około 80 milionów euro?