O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 832
  • Liczba komentarzy 634
  • Polecenia 1018

Komentarze

1

Niezależnie od tego z jakich powodów podjęto decyzję o pozostaniu Koemana, moim zdaniem jest ona właściwa. Jeśli zatrudnia się kogoś na stanowisku trenera, to trzeba okazać tej osobie zaufanie i pozwolić w spokoju realizować projekt i wizję na drużynę. Rzadko kiedy klub po zmianie trenera z marszu odnosi sukcesy, często natomiast droga do chwały okupiona jest trudnościami i cierpieniem. Dlatego taką osobę jak i cały klub należy wspierać, a nie pokazywać drzwi wyjściowe. Co innego gdyby Koeman siedział na tym stanowisku od kilku lat, a sytuacja wyglądałaby nieciekawie. W takim wypadku należy się rozstać.
Niektórzy myślą coś w stylu "kurde, drugi sezon już trenuje i coś słabo mu idzie", wiem bo sam tak przez chwilę myślałem.
Ale należy sobie coś uświadomić, Barcelona sprzed roku i ta dzisiejsza, to dwa kompletnie inne zespoły. Choć zmian zaszło sporo, to jest jedna szczególnie kluczowa - brak Messiego i wiążącą się z tym zmiana taktyki. Drużynie brakuje lidera, ale nie takiego który poprowadzi klub, tylko takiego co w trudnych chwilach odwali za resztę większość roboty. Widać to w szczególności w meczach z silniejszymi przeciwnikami (skala sił się trochę zmieniła).
Jesteśmy w takiej sytuacji, że niezależnie kto by siedział na stołku trenerskim, dużo by to nie zmieniło. No chyba, że byłby to Guardiola.

0

W sprawie Olmo, jak dla mnie mogą się próbować dogadać co do transferu. Ale z definitywnym zakupem to bym się wstrzymał, gdyż nie wiadomo czy w ogóle będzie potrzeba go sprowadzać.
Olmo jest dosyć wszechstronnym piłkarzem, może grać w pomocy, jako mediapunta czy też na skrzydłach. Ale u nas na ŚPO gra Pedri, a do gry już wraca Coutinho - kto wie, może coś jeszcze z tego będzie. Teoretycznie można de Jonga przesunąć niżej na ŚPD i grać na dwóch bardziej ofensywnych pomocników, ale to by się odbiło na naszej grze defensywnej.
Co do skrzydeł, jedno jest zajęte przez Depaya, a o drugie walczyć będzie Fati z Dembele, więc tu póki co jest wielką niewiadoma - sens sprowadzenia Olmo na skrzydło będzie zależeć od tego czy ta dwójka wróci do formy czy też nie.
Warto również pamiętać, że za te same pieniądze do kupienia w przyszłym roku będzie Halland, a na papierze niestety najgorzej wygląda u nas pozycja "9". Więc może warto się jeszcze nad tym zastanowić.

0

@patryk1995991 Za tyle pieniędzy, bo Barca nie chciała go sprowadzić za grosze gdy była taka okazja. Po co? W sumie sam nie jestem pewien. Być może dlatego, że to wychowanek, a teraz jest moda na stawianie na nich. Coś tam też potrafi pokopać.

0

@kuz Niby tak, ale fizycznie będzie grać u nich w tym sezonie, więc jego wartość jest wliczana do Atleti

0

Czy rozmiar tych butów nie jest za duży?

Zobacz wszystkie

53

Oby tylko potencjalne wcześniejsze wybory nie oznaczały zwolnienia Koemana. Niezależnie od tego oraz od jego początkowych wyników, dałbym mu czas przynajmniej do końca sezonu. Widać, że Holender ma jakiś pomysł na projekt i stopniowo go realizuje. To i tak bardzo dużo w odróżnieniu od jego dwóch poprzedników.

38

Mówcie sobie co chcecie, ale jego pierwszy sezon (mimo braku LM i stylu) był wybitny i jak najbardziej godny zapamiętania. Prawie udało się ukończyć sezon bez porażki w lidze, do tego mistrzostwo ligi i Puchar Hiszpanii. Porażka o superpuchar z realem to wynik zbyt krótkiego trenowania klubu. Sezon na duży PLUS

30

Widziałem kilka komentarzy typu "O nie, tylko nie Pique, tylko nie Busquets". To kilka słów właśnie dla tych osób. Prawda jest taka, że mecz wygrali nam zawodnicy, w których wszyscy w mniejszym lub większym stopniu zaczynaliśmy wątpić. Dembele, Pique i Martin. A asystowali Griezmman i Alba.
Zdziwko co?
Moim zdaniem najlepszy mecz w wykonaniu Barcy Koemana, a już na 100 % najlepszy w tym roku. Ten ciąg na bramkę, walka o każdą piłkę, granie do końca i zostawienie serducha na boisku. Prawda jest taka, że niezależnie od stylu, jeśli zabraknie w drużynie któregoś z wyżej wymienionych aspektów, to jej gra nie cieszy już oka.
Warto pochwalić szczególnie Ter Stegen m.in. za obroniony karny oraz naszą młodzież że serducho i mądrość w grze. Oby więcej takich meczów.

25

Szkoda, że to barcelońskie DNA jest niemal niewidoczne od co najmniej 3 lat.

23

10 mln za Mirandę to manna z nieba. Tyle pieniędzy za gościa, który nic ciekawego nie pokazał w pierwszej drużynie, a na wypożyczeniu prawie nic nie grał. Bez wahania przyjąłbym tę ofertę