O sobie

  • Zainteresowania piłka nożna, popkultura, nowe media, film, literatura, psychologia
  • Ulubiony zawodnik Cristiano Ronaldo
  • Ulubione zespoły Real Madryt
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 507
  • Liczba komentarzy 213
  • Polecenia 510

Komentarze

4

@dawidw4 Busi był dobry tylko dlatego, że mecz miał wakacyjne tempo i nastrój - zwłaszcza w pierwszej połowie:) W lidze znów będzie osłabieniem, jak w każdym meczu z intensywniej grającą drużyną.

1

@FC1899Barca Lameli kiedyś wpadło:)

1

@Arkon 1. Midsommar
2. Parasite
3. Historia małżeńska
4. Boże Ciało
5. Joker
6. Once Upon a Time...

Seriale:
1.Czarnobyl
2. Sex Education
3. Euforia
4. The Boys
5. Niewiarygodne

2

@Goh Bardzo szanuję za uniknięcie typowego, wulgarnego porównania, które tutaj samo się cisnęło na usta. Pozdrawiam

0

@panczo Nie wiem. Ja chcę być tutaj. Lubię Was

Zobacz wszystkie

65

Panie i Panowie,

widzę, że straszny tu popłoch, swoista histeria po wczorajszym meczu. Dlatego kolejny raz warto przypomnieć "obiektywne fakty" na temat rywalizacji Leo i Crisa - cudzysłów oczywiście jasno zaznacza, że jestem świadom karkołomności tego stwierdzenia. No, ale spróbujmy:1. Cristiano nie był, nie jest i nie będzie lepszym piłkarzem od Leo.2. Cristiano nie zostanie zapamiętany jako lepszy od Leo.3. Cristiano dołożył wszelkich starań, by swój pakiet początkowy (geny i olbrzymi talent, choć spotykany częściej niż ten od Leo) wykorzystać w możliwie najlepszy sposób, dający mu trwałą pozycję w historii futbolu.4. Cristiano na równi z Messim tworzą obecną epokę (dekady?), pod względem sportowym i marketingowym, co nie kłóci się rzecz jasna z punktem 1 i 2.5. Leo to TOP 1-3 w historii futbolu, Cris - TOP 10.6. Niektórzy mogą bardziej lubić Crisa niż Leo, ale to nie zmienia punktów 1 i 2.Także z fartem, bawcie się dobrze dzisiaj na rewanżu, oby były emocje!

55

Z pewnością ciekawią Was wyniki - nazwijmy to - ankiety, którą wczoraj przeprowadziłem. Przypomnijmy pytanie: "Za co cenisz Sergio Ramosa? Wymień 10 punktów."

Oto wyniki:

Nie cenicie Sergio Ramosa

Dzięki za wszystkie głosy!

24

Właściwa odpowiedź na głupie pytanie. Nikt o zdrowych zmysłach nie czyni takich porównań.

16

Witam,

wiem, że dziś dosyć nieciekawy dzień dla Barcelonismo, ale zapewniam, że nie chcę prowokować, jedynie przedstawić kilka możliwie "obiektywnych" faktów na temat ZP, Leo Messiego itp.

1. Złota Piłka nie jest dla czysto najlepszego piłkarza, ale dla gracza, który zaprezentował się najlepiej w mijającym roku kalendarzowym. To oznacza jedno - wpływ na decyzję trofeów, trendów, medialności. W tym roku takim trendem była Chorwacja, która jednak serca ludzi podbiła. To wywindowało pozycję Luki.

2. Ten fakt jest bardzo ważny, a chyba pomijany: ZP najczęściej nie jest przyznawana za pierwszy rok wybitnej gry. Praktycznie nie zdarza się, by "świeżak" zdobył tę nagrodę za pierwszy sezon kosmicznej gry. Weźmy Messiego, talent, jaki prawdopodobnie się już nie pojawi - najpierw był 3, potem 2, potem 1. A zatem trzy sezony na szczycie! Zmierzam do tego, że dany piłkarz musi zadomowić się w powszechnej świadomości fanów i dziennikarzy, najlepiej przez 2,3 sezony. Z tego sezonu Ribery nie dostał balona - po prostu 2013 to był jego jeden, jedyny sezon, ani wcześniej ani później nie miał tak udanego. Tak samo teraz Mbappe - on jeszcze ma czas.

Luka Modrić zyskał uznanie i zadomowił się w świadomości ludzi przez ostatnie 4 lata, kiedy to był architektem sukcesów Realu i nieoficjalnie nazwany został najlepszym nie-barcelońskim/ niekatalońskim pomocnikiem świata.

3. Leo Messi jest najlepszym piłkarzem świata, i pewnie TOP 3 historii (konkretne miejsce wedle uznania)

4. Jednak Leo, choć wygrywa bezsprzecznie w skali historycznej, to na krótszych odcinkach - rocznych - czasem daje się "dogonić" jakiemuś innemu piłkarzowi. Tak było najczęściej w przypadku Cristiano.

5. Cristiano nie był, nie jest i nie będzie lepszym piłkarzem od Messiego. Jednak w danych momentach potrafił ze swoją mniejszą iskrą talentu nadrobić owe różnice (przede wszystkim w LM), przede wszystkim swoim charakterem). Crisa ewentualnie można bardziej lubić niż Leo (mój przypadek), ale nie można nazwać go lepszym od Leo.

6. Gdyby stworzono plebiscyt na najlepszego piłkarza dekady, bez wątpienia w cuglach wygrałby Messi.

7. Gdyby stworzono plebiscyt na najlepszego piłkarza w historii, bez wątpienia Leo byłby na podium. (Oczywiście Cristiano poza TOP 10:)

16

Przypał z tymi madryckimi wynurzeniami:) Chyba nie ma sensu czepiać się karnego w wygranej 6 - 1. Ponadto przy karnym Sevilli mini-mini-minimalny spalony.