O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 2000 r.

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4200
  • Liczba komentarzy 914
  • Polecenia 798

Komentarze

3

@Pstryk
Prawdziwy mężczyzna nie zakłada tupecika ani też nie wszczepia sobie włosów. Jak przeszkadza łysienie to lepiej ogolić głowę na łyso i tyle.

0

@nango843
Tym bardziej, że Koeman dla pracy w Barcy zostawił kadrę Holandii i nie poprowadził jej na żadnym wielkim turnieju. Wcale mu się nie dziwię, że chce dostać wszystko co mu się należy.
Patrząc jednak z innej perspektywy zastanawia mnie dlaczego w sporcie tak jest, że jak się kogoś zwalnia to trzeba mu wypłacić resztę należnej pensji. Zatrudniając czy to trenera czy zawodnika nie możesz mieć pewności, że wasza współpraca będzie przebiegała wzorowo. Przykładowo pracownik zupełnie się nie stara, olewa, zupełnie nie spełnia oczekiwań a mimo to w przypadku zwolnienia musisz mu wypłacić wszystkie pensji zawarte do do końca kontraktu. Ci ludzie zarabiają przecież grube miliony. W zwykłej pracy jaką wykonuje większość ludzi na tym świecie jak pracodawca chce ciebie zwolnić to robi to z terminem wypowiedzenia i na tym koniec.
Kontrakty w świecie sportu powinny mieć więcej klauzul. W przypadku trenerów powinny być to konkretne liczby punktów jakie powinien zdobyć w określonym czasie czy też ewentualnie puchary czy miejsca w tabeli. W przypadku nie spełnienia oczekiwań można rozwiązać umowę z trenerem na ugodowych warunkach.
Skoro Koemanowi należą się te pieniądze tak czy inaczej to może nie trzeba go było zwalniać tylko zmienić mu stanowisko na inne mniej odpowiedzialne. Z płaceniem wyjdzie nawet lepiej bo będzie mu się płaciło co miesiąc wypłaty a nie, że w przyśpieszonym terminie wszystko.

2

Zawsze przecież można mu dać szansę w rezerwach. W końcu tutaj miał pierwotnie występować. No chyba, że w klubie boją się żeby klauzula nie stała się obowiązkowa. To jednak byłoby bez sensu. Pozyskać obiecującego zawodnika i tak szybko z niego zrezygnować.

1

Wszędzie się czyta aluzje sugerujące zwolnienie Koemana. Tak jakby był on problemem tego klubu. Tym którzy tego nie pamiętają to niech wiedzą, że jest legendą tego klubu i był przed laty wybitnym zawodnikiem tak samo jak Xavi na którego nie wiedzieć czemu niektórzy czekają jak na zbawienie. Nie mówię, że za zasługi powinien być tu dożywotnio trenerem ale jakiś szacunek mu się należy. Denerwuje mnie jak czytam epitety typu: rudy, wuefista i inne takie.
A jak zmieniać trenera to kto niby miałby go zastąpić i sprawić, że drużyna będzie grała jak z nut? Xavi bez doświadczenia? Myślę, że zderzyłby się ze ścianą i mielibyśmy problem. Bo jak tu zwolnić Xaviego który dla wielu jeszcze jako piłkarz był widziany jako przyszły trener. Poza tym zwolnienie Koemana będzie kosztowne.
Myślę, że trzeba mu dać szansę przynajmniej do końca obecnego sezonu. Zobaczyć jak zmieni się gra drużyny gdy wrócą kontuzjowani zawodnicy.

0

Żeby tylko piłkarze których mamy w składzie byli zdrowi to nasz atak będzie wyglądał całkiem przyzwoicie. Miejmy tylko nadzieję, że Ansu nie dołączy do Demebele i Aguero czyli tych wiecznie kontuzjowanych.

Zobacz wszystkie

45

Tylko, że Guardiola przyjął drużynę po fatalnym sezonie 2007/2008. Pozbył się kluczowych zawodników z czasów Rijkaarda czyli Ronaldinho oraz Deco. Zaczął wszystko od nowa po swojemu. Wzniósł na wyżyny role Xaviego czy Iniesty w drużynie. Nie zdziałał cudów dzięki transferom bo tylko Alves wskoczył od razu do wyjściowej 11. W sezonie 2008/2009 gra Barcy była kosmiczna pod wodzą Guardioli. Była nie tylko efektywna ale też i efektowna. Wiem, że trafił na wspaniałą generację piłkarzy która albo wchodziła w swój szczyt formy albo już na nim była. Ale nie mam pewności czy inny trener wygrałby wszystkie możliwe trofea i zrobił to w tak świetnym stylu. Zasługi Guardioli jako trenera Barcelony są ogromne i niepodważale.

44

Powinni go gdzieś wypożyczyć bo dziwnie to wygląda, że taki piłkarz będzie pół roku poza grą.

25

Szpakowskiemu coś się pomyliło. Nawija, że Villa miał tą kontuzję na KMŚ w 2009 roku ale zdążył jeszcze na mundial 2010. Villa złamał nogę na KMŚ w 2011 roku i nie było go na Euro 2012.

18

Pierwszy raz usłyszałem o nim dopiero parę dni temu gdy zaczęto go łączyć w mediach z Barcą. Nic o nim nie wiem ale trzeba mu życzyć powodzenia. To nie jego wina, że Barca nie dokonała wzmocnień w okienku transferowym chociaż powinna. Został wybrany spośród niewielkiego grona w trudnym momencie. Nie wiem jak mu będzie szło ale szczerze chciałbym żeby jak najlepiej. To też jest profesjonalny zawodnik no i przede wszystkim jest człowiekiem który ma własne marzenia i aspiracje. Ma prawo cieszyć się z tego i czuć, że stoi przed wielką szansą. Nawet jeśli nikt nie spodziewa się po nim cudów to i tak wszystko zależy teraz od niego. Jeśli pokaże się z dobrej strony na treningu to dostanie swoje szanse a jak odpłaci się dobrą grą to każdy będzie zadowolony.

14

Valdes powinien zapomnieć, że nie jest już piłkarzem tylko członkiem sztabu szkoleniowego. Nie może bezkarnie wchodzić w różne konflikty jak robi to Pique i wyjść bez szwanku. Jako trener nie ma jeszcze tej renomy. Myślę, że ostatnia jego wypowiedź potwierdzająca, że w Barcelonie rządzi szatnia również jest czymś co nie podoba się władzom klubu. Nie zmienia to faktu, że skoro go zatrudniono to powinno się mu zostawić wolną rękę w ramach jego kompetencji trenerskich. Jeśli na to nie pozwalają to dziwne, że doszedł do porozumienia z klubem w sprawie swojego angażu.