1

Szczerze, już nawet niech go oddadzą za darmo. I tak nie będzie grać u Xaviego. Jak się uda dobre pieniądze wziąć za Aube, Desta (też się z ławki nie podniesie) z Umtitim rozwiązać kontrakt nawet z zapłatą wynagrodzenia a Braita do końca sezonu wysłać na trybuny. Rozumiem konieczność respektowania przez klub kontraktu ale akurat jego rok bym na trybunach przetrzymał, zeby nie pojechał na MŚ i dopiero rozwiązać kontrakt nawet z wypłatą odszkodowania. Nie rozumiem u sportowców braku ambicji. Ma wielki turniej przes sobą a gość woli przekisić na ławie żeby tylko finansowo nie stracić. Jeśli teraz Umtitiego nie uda się wypchnąć będzie tu siedzieć do końca kontraktu. I niech więcej nie sprowadzają piłkarzy pokroju Boatenga, Luuka, Braita. Jeśli sprowadzać to piłkarzy którzy mają jakość a nie bylejakość żeby tylko kadrę powiększyć. Uważam że za Depaya mimo wszystko coś dostaniemy.

2

Aubameyang to luksusowy rezerwowy, ale dalej tylko rezerwowy. Gdzieś oszczędności szukać trzeba, bo został nam do zarejestrowania Kounde i przede wszystkim Gavi. Nawet jeśli odejdą i Depay i Auba to i tak zostaje nam 5 świetnych piłkarzy. Boki obrony to powinien być priorytet na najbliższy sezon. PO brak, a Alba po zejściu boiska wyglądał jakby miał zejść z tego świata.

2

Lista powołanych chyba dobitnie pokazuje gdzie jest miejsce Desta. Czyli sezon z kimś ztrójki Araujo, SR lub Kounde na prawej obronie. W takim wypadku trzeba za wszelką cenę sprzedać Desta jeśli i ak ma nie grać. Bez gry się nie rozwinie w żaden sposób, a myślę że jeśli w presezonie nie przekoał Xaviego to już tego nie zrobi. Patrząc na skład to zastanawiam się nad sprzedażą oprócz Depaya nawet Auby jesli Chelsea da naprawdę dobrą ofertę. Chociaż przyznaję że Aubameyang to luksusowy rezerwowy.

1

Jeśli obniżka Pique wystarczy, dać sobie spokój z przedłużeniem kontraktu, zrobić piękne pożegnanie i życzyć powodzenia jeśli chce odejść do MLS. Z drugiej strony jestem ciekaw jak będzie wyglądać jego gra mając lepszych partnerów na boisku, którzy będą pokazywać mu się do gry i nie będzie musiał cholować tyle piłki.

0

@MrCental Mogliśmy sprzedać CVC na 50 lat :). A jeśli chodzi o Barca Studios to raczej zyskaliśmy udziałowców z branży niż wyprzedalismy aktywa, bo zysku te spółki nie przynosiły o ile dobrze kojarzę.

1

A teraz trudniejsza część w realizacji planu czyli dobra gra i zwycięstwa. Na papierze skład mega mocny, oprócz prawej obrony ale myślę że jakoś sobie Xavi poradzi :). Taki entuzjazm towarzyszył mi ostatnio jak przychodził Ronaldinho.

0

@Barcelonista94 Problem Barcy dla mnie zaczął się po wygranej LM w 2015 roku i uwierzeniu że tym składem pociągniemy jeszcze niewiadomo ile. To był moment na mądre zaplonowanie ewolucji zespołu. Potem cudowna decyzja o niesprzedawaniu Rakitica, transfery po Neymarze. Oprócz Dembele który jest skrzydłowym (pomijam to jak grał u nas przez prawie 5 lat) to ani Coutinho ani Grizz do stylu gry Barcy nie pasowali, tym bardziej mając Messiego. Zjazd trwa od wielu lat, pandemia tylko to przyspieszyła. I teraz jesteśmy w sytuacji, że albo zarząd uruchomi dźwignie i wzmocni zespół co przełoży się na sukces sportowy i sponsorów albo przez kolejne 5-10 lat będziemy oglądać plecy RM nie wspominając o Europie. Jasne, że ryzyko jest ogromne, bo teraz sukces sportowy jest koniecznością, bo zjazd to dopiero może nastąpić. Klub musi uzdrowić drabinke placowa i zwiększyć przychody. A jak ktoś sobie wyobraża zwiekszenie przychodów bez sukcesów. Sponsorzy, kibice itd, wszyscy chcą się identyfikować ze zwycięzcami nie klubem który na 10 kolejek nie walczy już o nic. Wtedy zostają tylko długoletni fani a sponsorzy nie biją się tak współpracę. Teraz toczy się gra o pozyskiwanie nowych rynków.

0

W rozliczeniu niech dorzucą Azpilicuetę :). Nawet jeśli odejdzie Depay i Auba to i tak zostanie 5 do gry na 3 pozycje. Teraz to aż mamy kłopot bogactwa z przodu. Fati i Ferran też mogą zagrać na 9 jeśli zajdzie taka potrzeba

0

Tylko co ma wspólnego przyjście Azpi z ewentualnym odejściem Desta? Albo ma umiejętności i potencjał rozwoju i będzie w stanie grać w perspektywie sezonu, dwóch w pierwszym składzie albo niech tak czy inaczej spróbują go sprzedać, a grać będzie Araujo, Kounde lub Sergi Roberto. Niech przestaną trzymać piłkarzy na sztuki (vide Puiq, Brait, Boateng, Luuk itp), którzy nigdy nie osiągną poziomu niezbędnego w topowym klubie.

4

Nie rozumiem mieszania kwestii transferów z redukcją zobowiązań. Przychód jest od sponsorów, z dni meczowych, pamiątek które są tym wyższe im ma klub bardziej rozpoznawalnych piłkarzy i im wyższy poziom sportowy prezentuje. W Barcelonie problemem było że wynagrodzenia stanowily wartość 70% przychódow. Przyszła pandemia i nie było przychodów a zobowiązania pozostały. Transfery są niezbędne żeby podnieść poziom sportowy i móc zarabiać.
Mi się tylko nie podoba styl negocjacji. Busquets też w wywiadzie mówił, że z klubu nikt z nim o obniżce nie rozmawiał a wypuszczane są takie info do mediów. Uważam to za celowe działanie klubu w celu wywarcia presji na piłkarzach i próba postawienia ich pod ścianą.
Ale widocznie to już normalne, bo Bayern też celowo wypuszcza info do Bilda, żeby swoje ugrać.

2

Rocznik 90 i już weteran? :)
Owszem Barca ma obecnie tłok w pomocy, ale nawet przy odejściu Bosniaka Niko nie będzie dostawać za wielu szans, bo niestety chyba nie ta skala talentu co Gavi nie wspominając o Pedrim. U Nico obiecująco wyglądało wejscie do drużyny potem było już mocno przeciętnie.

0

@JarekS Tylko czy Messi zgodzi się zagrać 20 ogonów? To niesamowicie ambitny facet. I tutaj widzę problem. Dodatkowo mimo wieku to dalej genialny piłkarz. Ustawiając go na 10 lub fałszywej 9 i zwolnić z zadań defensywnych i jeszcze trochę licz wykręci. Tylko Barca chce grać 4:3:3 z szeroko ustawionymi skrzydłowymi i wysokim agresywnym pressingiem. A na 9 mamy Lewego.

1

@JarekS Markietingowo/finansowo prawdopodobnie Deloitte ma rację i się powrót opłaci mimo nawet wysokiego kontraktu.
Ale sportowo to gdzie zmieścić Messiego. Zamiast Dembele/Rephini na skrzydle? Do pressingu jakiego chce Xavi już się nie nadaje. Za Lewgo jako fałszywa 9? Tam mógłby mniej się angażować w grę defensywną, ale Lewy nie przyszedł żeby siedzieć na ławce. Za Pedriego? Nie umiem sobie wyobrazić gdzie i za kogo miałby grać. A nie uważam, że Messi przyjdzie uczyć młodszych kolegów i być rezerwowym.

0

@ousmanedembele10 Bardziej chodziło mi że w dalszej perspektywie, np. w 3 kolejnym sezonie. Póki co to od Lewgo to będzie się zaczynało układanie skladu. Chciałbym żebyśmy mieli długofalową politykę transferową. To okienko rozwiązuje nam tylko problem ze skrzydłami. FdJ to niewiadoma i ciekawe kto jest szykowany za Busquetsa, Lewy załóżmy 2 może 3 lata, później już pewnie będzie trzeba ograniczać mu minuty na boisku, Auba pewnie 1-2 sezony. Nawet jak wzmicminy boki Alonso i Axpilicuetta to są 2 sezony spokoju. Środek obrony jeśli przyjdzie Kounde może być załatwiony, chociaż zdaję sobie sprawę że zarówno Duńczyk i ewentualnie Francuz będą musieli się wykazać. Fajnie kwestia budowanie skladu wygląda w Liverpoolu.

0

@Mazi Ale ma też dużo kontuzji mięśniowych i czy nie korzystniejsze było by ograniczanie mu ilości sprintów. Jako 9 raczej nie pogra niestety tyłem do bramki, bo obrońcy go przestawią. Ale jak pisałeś szybkość, drybling ma, gra wzajemna na małej przestrzeni jest i ma wrodzoną łatwość w strzelaniu goli. Ferranowi pod bramką Morata się załącza.

0

A już wybiegając w przyszłość, myślicie że Fati będzie szykowany na grę na 9 po Lewandowskim? Ma niesamowitą łatwość w strzelaniu i może tak kontuzje go nie będą dopadać. I będzie mieć się od kogo uczyć.

0

@Barca1922 Chyba Stoichkov, chociaż pamięam te czasy jak przez mgłę. Z czasów które już pamiętam lepiej to Ronaldo, o dziwo Kluivert a nie Rivaldo i zdecydowanie numer jeden Ronaldinho. To była kwintesencja Cantono'wskiej Joga bointy :)

0

@masik86 Ale czy sam sobie wynagrodzeni wpisał? Nie dostał umowy z wykropkowanymi miejscami na wpisanie kwoty. Druga kwestia, że obecne wynagrodzenie jest pokłosiem przeniesienia płatności. Ja nie jestem przeciwnikiem jego sprzedaży, uważam tylko że styl jest karygodny.

0

@Emerald Grizz, Lenglet zgodzili się na odejście. Umtiti zgodził się na rozłożenie płatności, więc to było z nimi w porozumieniu. A co do pozostałej trójki to albo uda się klubowi przekonać ich do zmiany pracodawcy albo zostają albo klub niech rozwiązuje kontrakt i płaci odszkodowanie. Niechciałbym klubu kokosa w Barcelonie. Co innego jeśli Ci piłkarze olewają pracodawcę i nie przykładają się do pracy, to klub powinien mieć możliwość zerwania umów. Niestety Bartomeu był prezesem klubu i decyzję przez niego podjęte są obowiązujące. Żaden z wymienionej trójki nie powinien znaleźć się w pierwszej drużynie Barcelony. Wiem, że Twoja odpowiedź nie była do mnie, ale mi bardzo się nie podoba to jak próbuje Laporta załatwić tematy. Brakuje w tym klasy, a udajemy że Barcelona to coś więcej niż klub. Jak widać niestety nie.

1

@Pawlak1992 To jeśli styl zarządzania nie jest ważny to zrezygnujmy też z naszego stylu gry żeby tylko zdobyć trofea. Nie zgadzam się z takim podejściem i taki sposób zarządzania mi nie gra z wartościami które, już teraz chyba tylko niby, klub głosi. Ale jest to tylko moja subiektywna opinia.

1

@Fetta Zgadzam się że de Jong nie jest piłkarzem fundamentalnym, ale nie gra słabo a na pewno nie jest słabym piłkarzem. A jego pensja obecnie wynika z przełożonych płatności. Problemem jak sam piszesz są inni piłkarze którzy nigdy nie powinni trafić do Barcelony. Niestety Laporta chciałby załatwić szybko jednym cięciem, bo pewnie sponsorom, Goldmanowi oraz firmom które wykupiły część praw obiecał sukcesy sportowe i stąd takie działanie. Ale te ni jak nie licuje z hasłem którym szczyci się klub. Nieprofesjonalnie to Dembele się zachowywał i jakoś nikomu nie przeszkadzało podpisać z nim kontraktu.

3

@Pawlak1992 Tylko że przynajmniej ja Barcelonie zacząłem kibicować z dwóch powodów. Po pierwsze graniu w piłkę w oparciu o jej posiadanie co mi się bardzo podoba. A drugie, że mieli albo głosili hasła jak Mes que un Club, braku sponsora na koszulce (dawno i nieprawda), stawianiu na wychowanków (pomijając okresy zaciągów holenderskich), organizacji LaMasii itp. Obecnie nie wyróżniamy się niczym z powyższego i mi już chyba tylko sentyment został.

3

Komediodramat. 25% przychodów z praw telewizyjnych przez 25 lat mniej. Traktowanie piłkarzy jak przedmioty. Zwolnienie Koemana bez klasy, zakup piłkarzy bez możliwości rejestracji. Hasłem Barcelony nie powinno być Mes que un Club tylko Quo Vadis. Przykro się czyta te doniesienia.

2

Chyba najciekawsze okienko transferowe od czasów Rijkarda. Ciekawe czy uda się zbudować konkurencyjną kadrę?

3

@juliacicha Zachowanie Dembele generalnie zaprzecza wszelkim prawom logiki. Piłkarz chce zostać, agent nie :).

0

@MrCental Tylko że Dembele nigdy nie powiedział że nie chce przedłużyć kontraktu z Barcą. Ba nawet były informacje, że on chce zostać i wierzy w projekt Xaviego ale negocjacje zostawia agentowi. W przypadku Dembele to uważam że klub okazał się miękki i dawno powinien postawić ultimatum o terminie podjęcia decyzji przez zawodnika. Oczywiście bez obrażania się i wysyłania na trybuny. O grze powinna decydować forma sportowa. Jako usprawidliwienie Barcy można tylko wskzać sytuację fiansową, że nie bardzo mamy możliwość przeprwadzania transferów.
Co do Lewego, to tutaj chyba wyczerpała się formuła współpracy i tak naprawdę słuchając jego wywiadu z Wojewódzkim i Kędzierskim to on nie mówi nic strasznego oprócz tego, że chce odejść i nie chce współpracować z tym zarządem i chce załatwić to tak żeby obie strony były zadowolone. Jasne, że lepiej jakby udało mu się to załatwić po cichu, ale może z Salihamidziciem się tak nie da. Alaba i Sule też raczej w przyjaźnie się z nim nie rozstawali.

0

@Takitaki Pique i Busi mimo wieku umiejętności mają bardzo wysokie. Kwestia tego, że powinni mieć zminników. O ile na obronie mamy Araujo, Garcie, Christensena (zakładam, że pewny transfer) to dla Busquesta na dzisiaj nie widzę zastępstwa. A w moim odczuciu będzie on ważnm ogniwem zespoł, ale nie może pruć co 3 dni po 90 minut. Może rzeczywiście FdJ skoro sam mówi, że chce tam grać. Dodatkowo z zespołem który broni się głęboko a my nie możemy strzelić, musimy mieć DM który potrafi grać siłowo i jednocześnie czyścić przestzeń w razie kontr rywala (profil Casemiro, Kante itp.) Nie wiem czy Kessie to ten typ zawodnika, bo nie oglądam ligi włoskiej.

1

Chyba bardziej ucieszył bym się z transferów z klubu. Do odstrzału Neto, Lenglet, Umtiti, Mingueza, Pjanic, Puiq, Martin. To jest 7 piłkarzy, z czego 4 nie bardzo chce odejść. To dopiero wyzwanie dla Alemanego. Już nawet kontrakt dla Di Marii nie wydaje mi się głupim pomysłem. Azpilicueta, Alonso to też zawodnicy na już, ktorzy daliby jakość w trakcie porządkowania kadry. Warunkiem są krotkie kontrakty np. 2 lata z prolongatą o rok przy spełnieniu określonych warunków. Z doniesien prasowych ciezko wygląda uporządkowanie spraw płacowych.

0

@rk Ale on nie stawia się ponad klubem. Zobowiązanie w postaci kobtraktu obowiązuje obie strony. A na,marginesie, z całym szacunkiem do tego piłkarza, ale on nigdy nie powinien trafić do Barcelony. Nie ten rozmiar kapelusza. Niestety przez wcześniejszą politykę transferową czyszczenie kadry jeszcze trochę potrwa.

0

@sumo On ma dzieci. Nie mówi że nie chce odejść, tylko nie godzi się na wypożyczenie. Co w tym złego że przedkłada dobro dzieci nad sportową ambicję?

Media