Następny mecz:  Leganes  -  Barcelona     ·  Sobota, 23 listopada 13:00  ·  14. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

• Eric Clapton

Spokojnie - z doświadczenia znam się bardzo dobrze na kolanach. Naderwał więzadło poboczne, prawdopodobnie strzałkowe - tam się trzymał - czyli MCL. Kolano składa się z 4 głównych więzadeł - 2 krzyżowych (ACL i PCL) oraz pobocznych LCL i MCL. MCL to jedyne więzadło, które regenruje się samo - przy naderwanym - czyli uszkodzeniu II stopnia - 4 tyg przerwy. Nie trzeba żadnej operacji. Jednak często z uszkodzeniem MCL uszkadza się łąkotka przyśrodkowa (MM) i oby z nią się nic nie stało, wtedy już trzebaby kolano otwierać, ale skoro jest tylko naderwane i to MCL to wystarczy tylko przerwa. Usztywnienie nogi w stabilizatorze - na 20 st. na 4 tyg i ostara izometria cały dzień, żeby mięśnie nie poleciały - a po 4 tygodniach ze 2 finalnej rehabilitacji. Ludzie spokojnie, wróci na Grand Derbi - jak ktoś jest z Warszawy mogę się o krate piwka założyć.

świetne spotkanie - cały mecz miałem wrażenie, że gramy na 80%, a i tak pewna wygrana na wyjeździe. Suraze wczoraj - prawdziwa maestria, drugi gol był po prostu fe-no-me-nal-ny! Prawie każdy napastnik świata podjechałby jeszcze ze 3 metry, a on spokojnie megaprecyzyjnie nie dał szans bramkarzowi - żaden goalkeeper na całym świecie, by tutaj nie pomógł.