O sobie

  • Zainteresowania sport, muzyka, podróże
  • Ulubiony zawodnik Xavi, Puyol
  • Ulubione zespoły Radiohead ;)
  • Barcelonie kibicuję od dziecka

Statystyki

  • Dni w serwisie 2847
  • Liczba komentarzy 939
  • Polecenia 323

Komentarze

0

proszę.

0

rozwiń wypowiedź.

1

Artoro dziś pięknie! :)

0

heja, gdzie oglądacie? na interneci?

0

heja, ma ktoś dobry link: deltamediaplayer widzę przetsał działać :/ wielkie dzizęki z góry!

Zobacz wszystkie

53

Spokojnie - z doświadczenia znam się bardzo dobrze na kolanach. Naderwał więzadło poboczne, prawdopodobnie strzałkowe - tam się trzymał - czyli MCL. Kolano składa się z 4 głównych więzadeł - 2 krzyżowych (ACL i PCL) oraz pobocznych LCL i MCL. MCL to jedyne więzadło, które regenruje się samo - przy naderwanym - czyli uszkodzeniu II stopnia - 4 tyg przerwy. Nie trzeba żadnej operacji. Jednak często z uszkodzeniem MCL uszkadza się łąkotka przyśrodkowa (MM) i oby z nią się nic nie stało, wtedy już trzebaby kolano otwierać, ale skoro jest tylko naderwane i to MCL to wystarczy tylko przerwa. Usztywnienie nogi w stabilizatorze - na 20 st. na 4 tyg i ostara izometria cały dzień, żeby mięśnie nie poleciały - a po 4 tygodniach ze 2 finalnej rehabilitacji. Ludzie spokojnie, wróci na Grand Derbi - jak ktoś jest z Warszawy mogę się o krate piwka założyć.

15

świetne spotkanie - cały mecz miałem wrażenie, że gramy na 80%, a i tak pewna wygrana na wyjeździe. Suraze wczoraj - prawdziwa maestria, drugi gol był po prostu fe-no-me-nal-ny! Prawie każdy napastnik świata podjechałby jeszcze ze 3 metry, a on spokojnie megaprecyzyjnie nie dał szans bramkarzowi - żaden goalkeeper na całym świecie, by tutaj nie pomógł.

13

Moim zdaniem Lucho przesadził w tym meczu i to głównie jego powinniśmy obarczać o stratę 2 punktów (może złe słowo obarczać, ale powiedzmy, że on wg mnie za to odpowiada w największej mierze). Było widać, że gramy piach jak na nas, nie kreowaliśmy żadnej okazji, bywały takie minuty że Malaga nas przyciskała (np około 60). To był czas na zmianę silnika w środku, który bardzo wczoraj zawodził. To był jeden z tych meczów kiedy się nie trzyma Xaviego na ławie, bo kto jak nie on potarfiłby rozruszać gre Barcy. Wiem, że nie jest już najmłodszy, ale w dalszym ciągu ma to coś, niejednokrotnie w zeszłym seoznie wchodził w złych momentach (w tym też bodajze z Villrealem) i swoją grą z klepki megaprzyspieszał akcje całej drużyny. Niestety Lucho wg mnie za bardzo chciał pokazać jak to on sobie potrafi bez Xaviego poradzić, jak wprowadzając samych młodych rozrusza grę. Moim zdaniem w 60 minucie powinien wejść Xavi, bo kiedy jak nie w takich momentach, kiedy gramy toporną padakę - przy 3:0 to mogłaby wejść masażystka rezerw.

9

Echh Ajax, gdzie te czasy połowy lat 90. Prawo Bosmana chyba najbardziej zniszyło ligę holenderską, a klub który stracił najwięcej to właśni Ajax.
-----
ps. Kilka nazwisk z sezonu 94-95:
Van Der Sar, stary Blind, Bogarde, R. De Boer, F. De Boer, Davids, Reiziger, Rijkard, Overmars, Seedorf, Litmanen, Kanu, Kuivert, Finidi George --- Va Gaal ternerem -- połowa z nich otarła się o Barcelone, ehhhhhhhhhhhhh co za czasy!

9

No zobaczymy co z tego wyjdzie :) Osobiście najbardziej ciekaw jestem jak się zaprezentuje Halilovic i jak wygląda po kontuzji Grimaldo.

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?