O sobie

  • Zainteresowania https://dannystats.createaforum.com/ - Moja strona ze statystykami
  • Ulubiony zawodnik Ronaldinho
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, Liverpool FC
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 4152
  • Liczba komentarzy 25022
  • Polecenia 182680

Komentarze

2

@mekston @P33ck

No dlatego właśnie napisałem, że w Polsce. Trochę podobny casus, jak z "Gran Derbi" :]. W Polsce dla większości jest to starcie pomiędzy FC Barceloną, a Realem Madryt. W samej Hiszpanii (i chyba ogólnie na świecie) jest trochę inaczej.

Nie mam na to dowodów, ale ciężko nie oprzeć mi się wrażeniu, że to głównie tacy fejsbukowi Janusze czy też eksperci z Borkiem na czele tak to znormalizowali, że Tryplet/Potrójna korona, to 3 trofea w jednym sezonie, a czy to będzie LM/LE, czy puchar krajowy czy puchar ligi nie ma znaczenia.

2

@mekston @P33ck @MesQueUnClub96

Junior po części ma rację. Ustalmy jedną rzecz.

Potrójna korona = tryplet.

To jest ta sama definicja, przynajmniej w Polsce, a ponieważ chciało się właśnie triumf w LM jakoś oddzielić, to te dwa słowa rozbiło się na dwie oddzielne definicje, że Tryplet, to tylko z LM, a Potrójna Korona np z LE.

"Potrójna korona to termin w piłce nożnej, oznaczający zdobycie trzech tytułów mistrzowskich przez zespół w ciągu jednego sezonu. Najczęściej oznacza to triumf w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju i pucharze kraju (tzw. dublet) oraz turnieju ogólnokontynentalnym, np. w Lidze Mistrzów UEFA) lub w Lidze Europy"

Jak widać powyżej na tryplet nie musi składać się koniecznie Liga Mistrzów. Tak, powszechnie przyjęto po prostu, że w skład trypletu musi wchodzić LM, bo najsilniejszy/najtrudniejszy europejski puchar.

Zakorzeniło się to na tyle mocno, że każde inne wygrane europejskie trofeum nie jest traktowane jako 1/3 trypletu. Czy słusznie? Ja akurat uważam, że tak.

Potrójną koronę z LE traktowałbym jako taki mini-tryplet.

⭐️ Kluby, które zdobyły mini tryplet w Europie:

# FC Porto ---> 2 razy [2003, 2011]
# IFK Göteborg ---> 1 raz [1983]
# Galatasaray SK ---> 1 raz [2000]
# CSKA Moskwa ---> 1 raz [2005]

0

@Stinger_ Szkoda szukać nawet ^ ^

0

@Stinger_ Nie mam, ale przykładowo Ernest Pohl ma 10 mistrzostw. 8 z Górnikiem i 2 z Legią.

0

@Visca_barca Myślę nawet, że przegoni.

Zobacz wszystkie

263

Z tym kumplem to coś na poważnie? Czy wakacyjna przygoda tylko?

221

Erik ten Hag (trener Ajaksu): „Sergio Ramos nie docenił nas, świadomie się wykartkował i chciał oszczędzać siły na następną fazę. My daliśmy mu możliwość oszczędzania tych sił aż do następnego sezonu”

211

Drogi @masq. Chciałbym wywołać Cię to tablicy i spróbować wejść z Tobą w merytoryczną dyskusję. Trochę pociągnąć Cię za język. Wiesz, że obrażać Cię nie będę, więc chyba jest to możliwe (ha tfu).

Na pewno pamiętasz dyskusję przed Mundialem w której to podałeś kryteria na zostanie "Goatem" według Ciebie. Jak sam finalnie przyznałeś zagoniłeś się pod ścianę i nie byłeś w stanie stwierdzić, jaki piłkarz dla Ciebie nim jest, ale na pewno nie był to Messi.

Czy po tym Mundialu zmieniłeś zdanie?

Głównymi argumentami z Twojej strony był brak wygranej przez Messiego pucharu Mistrzostw Świata - Dokonał tego.

Również argumentowałeś swoją wypowiedź, że w reprezentacji ma 0 bramek i 0 asyst w meczach finałowych - Proszę, 2 gole w finale MŚ (plus bramka w każdym meczu na turnieju oprócz Polski). Można powiedzieć, że rozegrał turniej na poziomie Maradony w 1986 czy Pele w 1970 roku.

W klasyfikacji strzelców w historii MŚ podgonił i jest czwarty w historii. W asystach drugi. Jeśli chodzi o argentyńskich piłkarzy to w bramkach na MŚ również jest już pierwszy i w asystach również (ex aeuqo z Maradoną). Dwukrotnie zostawał najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Świata (2014, 2022).

Chciałbym poznać Twoje zdanie w tej sprawie (choć myślę, że nie tylko ja, dlatego piszę to publicznie). Mam nadzieję, że jeśli masz jakieś argumenty, to nie będą one typu: "No, ale królem strzelców nie został", albo "Wstyd, żeby południowoamerykański piłkarz nie zdobył najważniejszego klubowego trofeum na tym kontynencie, czyli Copa Libertadores" ^ ^.

200

Bo wytrzeźwiała.

184

"Mam znajomego, który mieszka pod Czarnobylem. Oglądał serial. Powiedział, że naliczył 9 nieścisłości historycznych na palcach jednej ręki."

Bang.

Media

Sonda

Czy Joao Felix powinien zacząć mecz z PSG od pierwszej minuty?