O sobie

  • Zainteresowania http://www.madarakiller.pun.pl/ - Strona ze statystykami
  • Ulubiony zawodnik Ronaldinho
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, Liverpool FC
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 3707
  • Liczba komentarzy 21032
  • Polecenia 152597

Komentarze

1

@mekston No chodzi mi o te medale właśnie. No ze względu na przepis nie liczą. Wasilewski na ang. wikipedii nie ma mistrzostwa z Leicester
https://en.wikipedia.org/wiki/Marcin_Wasilewski
Ale na przykład na polskiej, włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej już ma
https://es.wikipedia.org/wiki/Marcin_Wasilewski
https://it.wikipedia.org/wiki/Marcin_Wasilewski
https://fr.wikipedia.org/wiki/Marcin_Wasilewski_(football)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Wasilewski_(pi%C5%82karz)

Po prostu wygląda to tak, że władze Premier League nie liczą, bo mają ten przepis(więc niestosowanie się do niego byłoby głupie), ale wszyscy inni mają to chyba gdzieś i tego nie respektują ^ ^. Albo nawet nie wiedzą, że w PL taki przepis obowiązuje. Przykład Gary'ego Neville'a. Oficjalna strona PL liczy mu 8 mistrzostw:
https://www.premierleague.com/players/321/Gary-Neville/overview
W czterech sezonach nie zagrał wymaganej liczby spotkań(miałby 12), więc ten przepis był już od istnienia PL, albo stworzyli go później i każdemu, kto się nie łapał odejmowali. Sam uznaję mu 12, ale nie wiem czy tego nie zmienić, bo widzę, że internet jest w tej kwestii bardziej podzielony niż kiedyś i już na paru stronach widzę 8.

No, ale dobra. To jest kwestia tylko jednych rozgrywek ligowych i przynajmniej jest jasna zasada (trochę głupia), że trzeba mieć 5 spotkań. Temat jednak dotyczy pucharu, gdzie nie wiadomo jakie są kryteria i zasady.

1

@mekston "tak, choć np. w Premier League nie jest tak, że musisz zagrać ileś tam spotkań żeby oficjalnie mieć trofeum?"

Tak trzeba mieć 5 spotkań rozegranych, ale kluby to omijają.

0

@mekston Alves w Bahii został do końca i mimo, że nie zagrał ani minuty w lidze stanowej i Copa do Nordeste, to te trofea mu się liczą (dlatego 46). Myślę, że liczba minut nie ma tutaj znaczenia. Różnica taka, że Alves miał w razie czego możliwość/szansę zagrać. Ronaldo już nie, bo fizycznie w klubie już go nie było.

1

@mekston Najlepiej było by sprawdzić, jak to wyglądało w przeszłości. Czy gracz, który odszedł w połowie sezonu miał przypisywany puchar z tego klubu z którego odszedł. Na szybko nikt mi nie przychodzi do głowy, bo nie pamiętam jaki gracz odszedłby w styczniu, a potem jego stary klub wygrał jakiś puchar.

0

@mekston Napisałeś to tak, jakby ode mnie zależało czy przypiszą Ronaldo EFL czy nie :=]

Zobacz wszystkie

263

Z tym kumplem to coś na poważnie? Czy wakacyjna przygoda tylko?

220

Erik ten Hag (trener Ajaksu): „Sergio Ramos nie docenił nas, świadomie się wykartkował i chciał oszczędzać siły na następną fazę. My daliśmy mu możliwość oszczędzania tych sił aż do następnego sezonu”

211

Drogi @masq. Chciałbym wywołać Cię to tablicy i spróbować wejść z Tobą w merytoryczną dyskusję. Trochę pociągnąć Cię za język. Wiesz, że obrażać Cię nie będę, więc chyba jest to możliwe (ha tfu).

Na pewno pamiętasz dyskusję przed Mundialem w której to podałeś kryteria na zostanie "Goatem" według Ciebie. Jak sam finalnie przyznałeś zagoniłeś się pod ścianę i nie byłeś w stanie stwierdzić, jaki piłkarz dla Ciebie nim jest, ale na pewno nie był to Messi.

Czy po tym Mundialu zmieniłeś zdanie?

Głównymi argumentami z Twojej strony był brak wygranej przez Messiego pucharu Mistrzostw Świata - Dokonał tego.

Również argumentowałeś swoją wypowiedź, że w reprezentacji ma 0 bramek i 0 asyst w meczach finałowych - Proszę, 2 gole w finale MŚ (plus bramka w każdym meczu na turnieju oprócz Polski). Można powiedzieć, że rozegrał turniej na poziomie Maradony w 1986 czy Pele w 1970 roku.

W klasyfikacji strzelców w historii MŚ podgonił i jest czwarty w historii. W asystach drugi. Jeśli chodzi o argentyńskich piłkarzy to w bramkach na MŚ również jest już pierwszy i w asystach również (ex aeuqo z Maradoną). Dwukrotnie zostawał najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Świata (2014, 2022).

Chciałbym poznać Twoje zdanie w tej sprawie (choć myślę, że nie tylko ja, dlatego piszę to publicznie). Mam nadzieję, że jeśli masz jakieś argumenty, to nie będą one typu: "No, ale królem strzelców nie został", albo "Wstyd, żeby południowoamerykański piłkarz nie zdobył najważniejszego klubowego trofeum na tym kontynencie, czyli Copa Libertadores" ^ ^.

200

Bo wytrzeźwiała.

184

"Mam znajomego, który mieszka pod Czarnobylem. Oglądał serial. Powiedział, że naliczył 9 nieścisłości historycznych na palcach jednej ręki."

Bang.