CriminalFCB
Dołączył/a: marzec 2014
5 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Chciałbym poznać wasze zdanie na temat gry w obronie Barcelony bo może ja to jakoś źle interpretuje.
Barcelona w ostatnim sezonie jeszcze grała świetnie w defensywie. Lucho sporo ich nauczył, nie dość, że nie tracili głupich bramek po dośrodkowaniach jak za Taty Martino, to sami byli groźni w powietrzu w polu karnym rywala. W tym sezonie obrona gra kompletny piach, są ogrywani jak małolaci, Marc oraz Thomas (według mnie najlepsza forma obecnie) nie grają. Verma oczywiście kontuzja, Marc brak zaufania i gra tylko z ogórami. Gra za to Pique, który kompletnie sobie nie radzi, Mathieu, który robi również duże błędy w ustawieniu i Masche, który po prostu warunkami na pozycję stopera się nie nadaje. Barca traci przynajmniej bramkę w każdym meczu i nie widzę póki co poprawy.
Dlaczego Barca zawsze gra w każdym meczu tak ofensywnie? Zawsze jest pusto na naszej połowie, góra trzech obrońców, a rywale zawsze stawiają autobus i grają z kontry. Dlaczego Barca również nie postawi mini-autobusu? Dwóch dmc, obrona, i niech sobie atak z dwoma pomocnikami wychodzą i działają. Powinien być tłok na naszej połowie. Niech rywale również się meczą.
Chce poznać tutaj wasze zdanie, bo według mnie to jest w każdym meczu sepuku - rywale stawiają autobus, Barca całym zespołem na połowie rywala, 1,2 albo 3 tylko na naszej połowie. Pójdzie jedna kontra i wpada bramka. Czy nie uważacie, że nasi również powinni robić tłok w swoim polu? Jak mam kompletny skład to luz, ale jesteśmy teraz bardzo osłabieni, nie mamy kluczowych zawodników, obrona gra najgorzej i trzeba czekać aż zawodnicy kluczowi wrócą. Traci punkty, oddalamy się od pucharów.
2
Mieć formę to ma, ale dla Barcy zbędny.
21
Według mnie po sezonie powinien zostać sprzedany Adriano. Szacunek dla Tego pana, ale niestety z sezonu na sezon coraz gorzej i jest zagrożenie kiedy Alba wypada z gry. Adriano gra piach, Mathieu również. Trzeba będzie powołać Grimaldo no i pojawi się również Aleix Vidal.
Mówi się również o konieczności wzmocnienia obrony. Tutaj nie jestem przekonany - Pique, Mascherano, Bartra, Mathieu, Vermaelen... Trochę tych stoperów jest. Masche Busiego raczej nie wygryzie, tak więc raczej będzie dalej grał na ŚO. Pique i Bartra bez zmian, Vermaelen mam nadzieję - pierwszy skład, a Mathieu szczerze mówiąc nie wiem ile jeszcze pogra? Sezon, może dwa?
Jeżeli chodzi o pomoc to kupiłbym jednego ofensywnego zawodnika. Pomoc jest u nas uboga, potrzebne są rotacje. Rakitić i Iniesta, dojdzie jeszcze Arda, Sergi Roberto będzie miał ciężko bo jest konkurencja w postaci Alvesa, będzie Aleix, Douglas to nie wiadomo. Nie wątpię w niego ale póki co w zespole pełni rolę błazna i no name'a. Mówi się o Coutinho i myślę, że mógłby to być dobry ruch. Ale to tak z konieczności, może się okazać, ze Rafinha i Sergi Roberto w pełni dojrzeją i nie będzie sensu zakupu.
Mówi się również o środkowym pomocniku. Tutaj przydałby jakiś grajek za nie duże pieniądze (pokroju Mathieu - nie za drogi, doświadczony, potrafiący coś kopać), który przydałby się do rotacji i konkurencji.
2
Jak się nie ma o czym pisać to się wyciska często bzdury. Ronaldo mówił, że chciałbym zagrać kiedyś w USA, prezes Orlando wyraził chęć przekonania Go do transferu już od następnego sezonu, tak więc stek bzdur jeszcze nas czeka :)
0
Tyle, że Coutinho to gracz ofensywny i gra w obronie to nie jego działka. Ronaldo też się nie wraca, i co? Słaby jest? Ważne jest, że gra dobrze w ataku i to mu się chwali. Nie każdy gra jak Rooney.
0
Mógłby okazać się przydatny. Ale musiałby się pożegnać raczej z grą na skrzydle. Chyba, że byłby czasami rotacje. MSN to władza i jak będą chcieli to zwolnią za ten "haniebne" posunięcie Lucho :) Choć Pistolero nie ma problemów od czasu do czasu z ławką. Feghouli na pewno wniósłby do drużyny siłę (taka kopia Amrabata), no i potrafi klepać. Szybkością również nie grzeszy. Być może to byłby dobry transfer, ale nie wiem jakimi Barca się jeszcze graczami interesuje - być może są zawodnicy lepsi.
1
Mimo, że Dani w ostatnich meczach nie zachwyca, to bez wątpienia w swojej najlepszej formie jest najlepszy na świecie na swojej pozycji. Mam nadzieję, że będziemy mieli powtórkę z poprzedniego sezonu - słaby początek, ogień pod koniec. Wolę żeby teraz polamił, a żeby w kluczowym momencie sezonu pokazał się z najlepszej strony.
0
No niestety, Andres ma już swoje lata no i należy raczej do piłkarzy delikatnych, a graliśmy z bykami 1.90 w kapeluszu, którzy wykorzystują swoją siłę i masę jak tylko potrafią. Szkoda Andresa, jestem bardzo spokojny jak Blada Twarz jest na boisku, daje spokój w środku pola i gwarancję dokładności. Strata Andresa jest nie tylko nie korzystna dla wydarzeń na boisku ale również tracimy kolejnego gracza, a jak wiadomo - ławka coraz mniejsza. Ale wierze, że Sergi Roberto sobie poradzi. Coraz bardziej mnie ten chłopak przekonuje i mam nadzieję, że godnie wykorzysta okazję do gry.
0
Szkoda również Alby ;/
5
Jakby ktoś nie znał składu:
Ter Stegen, Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu, Sergio, Rakitic, Iniesta, Sandro, Neymar i Suárez
0
W ataku? Jak na PO się nawet nie łapie.
0
Bardziej obstawiałbym występy Sandro.
1
Haha, bardziej zaliczam to tego trypletu takie trofea jak - Mistrzostwo ligi, LM oraz Puchar Króla. Takie podpuchary to izi, nawet w "cudownym" sezonie tatusia Martino był Superpucharek :P
0
Kto jest za drewnianymi stabilizatorami do butów? :v
Science fiction joke, give me some wateer...
1
Zrobią mu operacje na Saturnie i wróci :D
0
Ale tak patrząc z innej strony - i tak mamy baardzo małe szanse na zdobycie jak to nie, którzy pragną ponownego trypletu. To jeszcze żadnej drużynie w historii się nie zdarzyło i nie bez powodu. Barca mogłaby to osiągnąć ale do tego potrzebne są rotacje aby podstawowi mogli częściej odpoczywać, a weź tu rób rotacje jak połowa ławki to młodzi albo o 1/3 klasy podstawowych i to jeszcze naciągnięte. Barca ma ciężki terminarz, forma jest nie oszukujmy się - kiepska, szpital zaczął się robić, słaba ławka, teraz piłkarze będą zmęczeni gdyż nie ma meczów jak normalnie - co tydzień, tylko grają co 3-4 dzień. To jest wykańczające. Jak Barca zdobędzie dwa trofea w tym sezonie to w samych majtkach przebiegnę się po osiedlu :D
0
Dokładnie! Walił pies tą złotą piłkę! Jak Ronaldo tak zależy na trofeach indywidualnych to ta nagroda jest idealna dla niego. Powinni mu w ogóle tam lustro zamontować żeby mógł się kochaś przeglądać. I tak wszyscy wiedzą, że Messi jest najlepszy, jak to Beckham powiedział "Moje top 3 najlepszych piłkarzy świata: 1. Messi, 2. Messi z kontuzją, 3. Ronaldo", więc Messi może i bez kolana śmigać, a i tak będzie klasę wyżej niż Ronaldo. Zresztą (tutaj możecie mnie poprawić bo się na tym nie znam za bardzo) jakim cudem Ronaldo może zdobyć złotą piłkę za ten rok jak Messi zdobył tryplet, wicemistrzostwo Copa America i miał prawie tyle samo goli co Ronaldo. Cristiano zdobył tylko Pichichi, a to za mało na Złotą Piłkę. Musiałby chyba ze 100 goli strzelić do stycznia, a póki co się nie zapowiada - Ronaldo jest bez formy. I mam nadzieję (odpukać), że nie wykrakałem i od następnego będzie jak to mówił Iwański "Maszyną".
0
OFICJALNIE! 7-8 tygodni bez Messiego, który naderwał więzadło boczne lewego kolana.
0
Ale mam dylemat komu dać tytuł "piłkarza meczu" - najlepiej grał Sergi Roberto, ale to Suarez strzelił dwie bramki i dał trzy punkty. Jednak świetna gra < strzelone bramki, tak więc tytuł dla Pistolero.
Przy ocenach zauważyłem, że większość osób bardzo zaniża ocenę Munirowi, czego nie rozumiem. Owszem grał piach, nie podawał w tempo, źle centrował, nie miał ani jednego błysku w postaci strzału co zrobił jego "rówieśnik" w pierwszej akcji. Jednak nie zapominajmy, że Munir zaliczył asystę i miał udział przy pierwszej bramce gdyż to On podawał do Sergiego, który potem zaliczył asystę.
Ps. Wie już ktoś może co z kontuzją Leo? Może na głównej już coś piszą, a ja nie znam zupełnie Katalońskiego :(
1
Póki co czekamy na Bravo, Vermaelena, Aleixa i Ardę. Bramkarz nie zachwyca, obrona gra kompletną padakę, pomoc jest w miarę ale przydałby się zawodnik na poziomie obecnego Iniesty, a MSN różnie ze skutecznością ale w każdym meczu stwarzają zagrożenie.
0
Kopacze, kopacze... Zaczyna się. A za rok - ależ giganci, zawsze w nich wierzyłem, campeoooooooooones!
2
Te pół roku minie, nawet nie zdążymy się obejrzeć. Problem w tym, że tego typu kontuzje przeważnie powodują, że piłkarz po powrocie na boisko, traci blask. Wielka szkoda, że przytrafiło się to akurat młodemu zawodnikowi, który miał być alternatywą na przyszłość dla Barcy. Jeden z nie wielu obecnych talentów w Barcelonie, który małymi krokami zbliża się do podstawowego składu. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia chłopie. Wracaj silniejszy, Barca i Cules Cię potrzebują!
0
Napięty ten terminarz ;/
7
Dlaczego nie ma ocen? :(
0
Tak, i wpuścić rywala szarżującego w kierunku pola karnego. "Pszyra" odrobiona?
2
Wielka szkoda. Chłopak w końcu odpalił, dostawał szanse od Lucho, zadebiutował w kadrze, z meczu na mecz coraz lepszy i... kontuzja. Oby nie zbyt długa i żeby Rafa wrócił silniejszy.
0
Wojownik jest, jak Vidal czy Mascherano.
36
Legenda!
0
Real ma geniusza z Madery :)
0
Jeszcze Mestalla, Bernabeu, Madrigal... :P