Azi

1

Z jednej strony tak z drugiej liga holenderska prezentuje w ostatnich latach coraz niższy poziom i obawiam się, że im dłużej tam będzie tym trudniej będzie mu potem dostosować się do gry na dużo mniejszej przestrzeni.

Azi

5

Ta. Podobno dają też 120 mln za CRa i jeszcze proponują mu umowę na 4 lata.

Azi

5

Takim klubom jak Monaco czy Lyon dużo łatwiej namówić młodzika do transferu, bo tam nie ma takiej presji wyniku i w konsekwencji można postawić na młodzież (Legio ucz się!).

Jak namówisz bardzo utalentowanego 18 latka do gry w rezerwach z perspektywą awansu za 2-3 sezony do pierwszego zespołu? Skoro może on grać w takim Monaco czy Lyonie nawet w LM a nie na 3 czy nawet 2 poziomie ligowym?

Wychowankom trzeba dać szansę i liczę że Valverde to zrobi w tym sezonie. Nie będzie już takiej presji w Barcelonie B i trener tam też jest kilka klas lepszy. Teraz trzeba cierpliwości. Zawodnikom i sztabowi. I kibicom.

Azi

1

A ja straciłem do niego całe zaufanie w ostatnich 10 minutach meczu z Japonią. Ja dziękuję za taką reprezentacje i za takie decyzje.
To nie było ani słabe ani smutne. To było żałosne :(

Azi

5

Spokojnie możemy im pozazdrościć wyników. Nasi też są regularni ale to raczej smutne niż pocieszające.

Azi

3

Przed meczem byłem gotowy nawet bronić Nawałkę. Po tym co pokazali, szczególnie gdzie mają kibiców, liczę na kogoś z jajami w jego miejsce.
Tylu ludzi poleciało do Rosji a Ci odwalają szopkę jakby ten wynik cokolwiek im dawał. Totalna kompromitacja...

Azi

0

Czuję się jakby opluł mnie ktoś kto jest naprawdę blisko mojemu sercu :(

Azi

0

Każdy normalny będzie wolał Japończyków

Azi

2

Ja również.

Azi

0

Tym bardziej należało Japończyków naciskać i zmusić do otwartej i ostrej gry. Gra się chyba dla kibica, nie? Ja czuję się oszukany po tym meczu. Żal mi stylu i uważam że takie pozorowanie, szczególnie po słabych wcześniejszych meczach, jest po prostu żałosne...

Azi

0

Żałosne widowisko...

Azi

1

Dobre pytanie. Ale pytasz w sensie na dziś czy jako opcja na przyszłość?

Azi

0

Kiler wiecznie żywy :)
e: niech stracę - dam lajka :P

Azi

2

Jeżeli ktoś miał jechać na mundial żeby posiedzieć na ławce to należało zabrać Sebastiana Szymańskiego.

Azi

1

To samo chciałem napisać :)

Tylko że ta 3 podoba mi się najbardziej. Tylko może z Piszczkiem zamiast Jędzy (i Bereszyńskim na lewej stronie oczywiście).

Czy tylko mnie razi, że Krychowiak gra z 10?

Azi

0

Nie martw się. Jeżeli faktycznie zapłacą za Mbappe 180 baniek to nic ich przed karą nie uratuje. Dlatego podejrzewam ostrą wyprzedaż tego lata i poszukiwanie nowych sponsorów na gwałt.

Azi

0

Właściciel może pokrywać dług tylko do określonego poziomu (zdaje się że do 45 mln euro ale pamięć przy cyferkach mnie czasem zawodzi).
Jest tak jak piszesz: możesz sobie wpompować i 100 miliardów w klub ale jak bilans Ci się nie zgodzi to dostaniesz karę w ramach FFP. Proste.

Azi

1

Nie. Takie "dofinansowania" i lewe umowy sponsorskie nie są uwzględniane. Rzecz nie w tym żeby mieć gotówkę, tylko żeby umieć ją odpowiednio udokumentować.
Przypuszczam że do transferu (o ile można tak nazwać wykupienie umowy przez gracza) Neymara nie mieli aż takich problemów z rozliczeniem FFP. Pomimo upomnienia.
Sytuację zmienia transfer Mbappe. Koszta Neymara (umowa na 5 lat, wiec koszt rozkłada się na 44,4 mln rocznie) + ewentualna konieczność zapłaty za Mbappe (180 mln na 5 lat daje 36 mln rocznie). Tylko ta dwójka kosztuje bilans PSG 80 mln euro. Dużo bez nowych, dodatkowych wpływów lub sprzedaży zawodników. PSG z pewnością będzie sprzedawać tego lata.

Azi

0

Dlatego żaden z nich nie jest przewidziany na pierwszy skład. Arthur ma się spokojnie wkomponować w zespół. Pierwsze skrzypce i tak nadal będą w rękach Busiego i Rakiety. A jest jeszcze Paulinho. Nie ma sensu wydawać kasy, tym bardziej że za rok może przyjść jeszcze jeden bardzo utalentowany młodzian ;)

Azi

2

Akurat Odriozola pasuje do stylu Barcelony jak sukces do naszej kadry na MŚ.

Azi

0

Przyjdzie Arthur przecież. Miejsce Iniesty zajmie Cou, Denis zapewne zostanie. Być może Samper coś pokaże a przynajmniej uzupełni kadrę. Jest też (tyle że kontuzjowany) Alena. Damy radę.

Na ten moment potrzebujemy zmiennika w miejsce Paco jeżeli ten odejdzie.

Azi

0

Gdzie my znajdziemy prawego obrońcę pasującego do stylu, z paszportem UE i za rozsądne pieniążki? Wyłącznie w La Masii ale nie na dziś.

Z gotowych graczy wziąłbym wyłącznie Kimmicha. Jeżeli Pep wybrał go do Bayernu to jest gotowy zagrać i u nas. Tyle że jest nie do ruszenia.
Bellerin mnie totalnie nie przekonuje. Patrząc na powołania nie jestem tutaj wyjątkiem. Natomiast Odriozola byłby pewnie świetnym wzmocnieniem dla każdego klubu poza Barceloną - nie pasuje do naszego stylu.

Pozostaje więc poszukać perełek jeszcze nie ogranych i liczyć że się sprawdzi - czyli zrobić to co nam ostatnio nie wychodzi.

Azi

0

Tyle że skład ustala Valverde. Nie ma solidnego prawego obrońcy, więc jeżeli Abidal mu takowego nie kupi to może sobie chcieć SR20 w pomocy...

Azi

0

Ciekawe w kierunku kogo?

Azi

2

1. Nawałce kończy się kontrakt i zwyczajnie go nie przedłużą.
2. Twoje rozumowanie jest godne mema z Januszem.
3. Argentyna ma lepszych piłkarzy (w końcu to wicemistrzowie świata) a gra w porównywalnie tragicznym stylu. Wywalenie Messiego będzie rozwiązaniem?

Azi

0

Dwa lata temu Polacy grali jak równi z Niemcami. Nie ma porównania ;)

Azi

0

Może "Polska dawaj! 2018" :P

Azi

10

Tak szukając pozytywów: wczoraj komentatorzy dawali radę trzeba przyznać. Dawało się odczuć czarny humor ale lepsza taka prawda niż fausz.

Na długo w pamięci zapadnie mi rozwinięcie skrótu 4K i "Grosik bądź dziś złotówką!" :D

Azi

0

Azi

1

Od meczu z Duńczykami (pamiętne 0:4) nasza kadra gra po prostu słabo. Brakuje pomysłu, wszystko opiera się na Lewym. Jak ma dzień to jest dobrze a jak nie jest w formie to się kompromitujemy.

W końcówce eliminacji daliśmy sobie wbić dwa gole Czarnogórze i nagle wynik był zagrożony. Potem nie udało nam się pokonać kolejno finalistów MŚ: Urugwaju, Meksyku i Nigerii. Potem rzutem na taśmę i znowu tracąc 2 bramki, pokonaliśmy Koreę. Nasz bilans z wcale nie najmocniejszymi finalistami wygląda tak: 1-1-3
A balonik pompowany i pompowany nie wiem czemu.

Wczoraj obstawiałem 0:2 żeby chociaż mieć jakieś pocieszenie jeżeli nasi przegrają. Ale nawet w porażce zawiedli. Brak stylu, brak pomysłu. Nuda i gra "Ja do Lewego, Ty do Lewego".

Pora poszukać nowego selekcjonera. Bo choć ciężko to przyznać ale Nawałka już nic nowego nie wymyśli.

Media

Sonda

Kto powinien wygrać Złotą Piłkę 2026?