Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ferdinand Daucik

Ferdinand Daucik przybył do FC Barcelony wraz ze swoim szwagrem, czyli legendarnym Ladislao Kubalą, który zmarł niestety w maju 2002 roku. Trenerem pierwszego zespołu był dość długi czas, bo aż cztery lata, poczynając od roku 1950, a kończąc na 1954.

Czego by jednak nie powiedzieć, początki dla Daucika były niezwykle trudne, gdyż zespół nie grał tak olśniewająco jak się tego po nim spodziewano, a na dodatek kilka decyzji szkoleniowca było kompletnie nie trafionych. Na szczęście jednak z pomocą przybył Ladislao Kubala, który jak tylko wchodził na murawę czynił cuda i wyprowadzał Barcelonę z najgorszych nawet opresji, a tym samym dawał wiele powodów do radości swojemu szwagrowi. Barça, niczym Generał Daimos, przemieniała się w maszynę niszczącą każdego, kto stanowił dla niej jakieś zagrożenie.

Godna pozazdroszczenia lista trofeów, osiągniętych przez klub pod wodzą Daucika, zawiera w sobie takie pozycje, jak: dwa Mistrzostwa Hiszpanii, Latin Cup, trzy Puchary Hiszpanii i dwa Eva Duarte Cup.

Kontrakt łączący Barcelonę i Daucika rozwiązano wraz z końcem sezonu 1953-54, po tym, jak w drużynie zaczęły pojawiać się pewne niesnaski pomiędzy trenerem i zawodnikami. Tym samym opuścił on zespół przez 'kuchenne drzwi'.