Następny mecz:  Napoli  -  Barcelona     ·  Dziś o 21:00  ·  1. mecz 1/8 finału Liga Mistrzów Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ljubisa Brocic

Ljubisa Brocic nie spędził na ławce trenerskiej zespołu FC Barcelony nawet jednego, pełnego sezonu. Przybył do klubu na początku sezonu 1960-61, a wraz z nim w stolicy Katalonii zagościli tacy piłkarze, jak na przykład Jesús Garay, Salvador Sadurní i Josep Maria Fusté.

Początkowo, wszystko wyglądało bardzo obiecująco, gdyż Barcelona miażdzyła kolejnych rywali w przedsezonowych meczach towarzystkich, kiedy to przyszło jej się zmierzyć z wieloma ekipami, które miały już wyrobioną swoją markę w Europie. Wraz ze startem ligowych zmagań, rosła również forma podopiecznych Brocicia, bo cztery pierwsze spotkania zakończyły się oczywiście wygranymi.

Były to jedna dobre złego początki, a z każdym kolejnym rywalem szło już dużo ciężej, by nie powiedzieć, że nie szło wcale. Wszyscy następni przeciwnicy Barçy bardzo dotkliwie ją uświadamiali, że końcowy triumf w La Liga nie był przeznaczony dla niej, przynajmniej w tamtym sezonie.

Dnia 12 stycznia 1961 roku, niedługo po meczu z Athletic Bilbao i remisie 2:2 uzyskanym na Camp Nou, Brocic został zdymisjonowany, natomiast pałeczkę po nim przejął ówczesny drugi trener, Enrique Oriozola.