Następny mecz:  Barcelona  -  Osasuna     ·  Czwartek, 16 lipca 21:00  ·  37. kolejka La Liga   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Udo Lattek

Udo Lattek przybył do FC Barcelony z wielkimi nadziejami i aspiracjami, jednak nie mogło to zbytnio zdziwić, ponieważ ze swoimi porzednimi klubami, Bayernem Monachium i Borussią Moenchengladbach, osiągnął naprawdę wiele.

Podczas pierwszego sezonu spędzonego na Camp Nou wydarzyło się to, czego trener nie chciałby, aby się wydarzyło. Fantystyczny początek sezonu zaowocował tym, że Barça praktycznie przez cały czas okupowała pierwsze miejsce w ligowej tabeli i nie wyglądało na to, aby owy stan rzeczy miał się zmienić. Cieszyli się na pewno wszyscy, bo do zakończenia rogrywek pozostało jedynie sześć kolejek, jednak stała się rzecz nieprawdopodobna - tytuł mistrzowski wyślizgnął się z rąk katalońskiej drużyny i podryfował do San Sebastian, gdzie Real Sociedad, z takimi gwiazdami jak Zamora, Sastrústegui i Arkonada, już na niego czekał. Lattek uratował po części tamten sezon, a to za sprawą wygrania w rogrywkach Pucharu Zdobywców Pucharu, gdzie prowadzona przez niego Blaugrana pokonała, na Camp Nou, belgijski Standard Liège 2:1.

Dnia 4 lipca 1982 roku, po niezwykle intensywnych negocjacjach, do Barcelony udało się sprowadzić najlepszego ówcześnie zawodnika na świecie, Diego Armando Maradonę. Argentyńska gwiazda, choć miała był ogromnym wzmocnieniem, wcale się takowym nie okazała, a czasami nawet przyprawiała zarząd klubu o niemały ból głowy. Lattek natomiast, coraz bardziej zaczął się izolować zarówno od drużyny, jak i wszystkich działaczy, co oczywiście nie spotkało się ze zbyt ciepłym przyjęciem, szczególnie u tych ostatnich.

Ostatecznie, szkoleniowiec ten został zwolniony 3 marca 1983 roku, zaraz po tym, jak katalońska drużyna przegrała u siebie z ligowym outsiderem, Racingiem Santander.