Następny mecz:  RB Salzburg  -  Barcelona     ·  środa, 4 sierpnia 19:00  ·  Towarzyski   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Maxwell Scherrer Cabelino Andrade

Maxwell Scherrer Cabelino Andrade - urodzony 27 sieprnia, 1981 roku w Cachoeiro de Itapemirim (Brazylia).

Zawodową karierę rozpoczął w brazylijskim Cruzeiro, z którego już w 2001 roku trafił do Ajaxu Amsterdam. Brazylijczyk przybył do Europy mając zaledwie 20 lat, jednak jego wiek nie przeszkodził w mu w dobrzej grze w barwach drużyny ze stolicy Holandii. W pierwszy sezonie gry - 2001/02 - miał miejsce w pierwszym składzie, jednak najlepszy okres w holenderskim klubie Brazylijczyk przeżył w 2004 roku. Wówczas, został on wybrany najlepszym piłkarzem Eredevisie. Z drużyną Ajaxu wywalczył dwa mistrzostwa Holandii, jeden krajowy puchar oraz dwa Superpuchary Holandii.

W 2005 roku, Maxwell nabawił się poważnej kontuzji kolana i musiał pauzować przez osiem miesięcy. Po powrocie do gry, boczny obrońca nadal wzbudzał zainteresowanie europejskich potęg. Po niespełna czterech latach gry w barwach Ajaxu, Andrade w styczniu 2006 roku został kupiony przez Inter Mediolan, który na pół sezonu wypożyczył piłkarza do Empoli. Od sezonu 2006/2007 Brazylijczyk był już piłkarzem Intern Mediolan. W ciągu trzech sezonów w Mediolanie wygrał bardzo dużo. Trzykrotnie wznosił do góry puchar za zwycięstwo w Serie A oraz dwa razy triumfował w Superpucharze Włoch.

Do stolicy Katalonii Maxwell przybył w 2009 roku i grał na zmianę z Erikiem Abidalem. Pokazał się z dobrej strony szczególnie w akcjach ofensywnych, gdzie bardzo dobrze układa się jego współpraca z Iniestą. W Barcelonie spędził niecałe trzy sezony rozgrywając 57 spoktań, by w zimie 2012 roku odejść do Paris Saint-Germain za kwotę czterech milionów euro.