Następny mecz:  Barcelona  -  Villarreal     ·  Wtorek, 24 września 21:00  ·  6. kolejka La Liga Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Richard Dutruel

Richard Dutruel urodził się 24 grudnia 1972 roku w Thonon-les-Bains we Francji. Swoją karierę piłkarską zaczynał w Paris Saint-Germain (1991-93 oraz 1995-96), ale przez większy okres czasu spędzony w klubie był zmiennikiem Bernarda Lamy. W latach 1993-95 grał na wypożyczeniu w SM Caen, gdzie grał zdecydowanie częściej niż w stolicy kraju.

W 1996 roku dostrzegli go obserwatorzy z Hiszpanii i na cztery lata przeniósł się do Celty Vigo. Stał się bramkarzem numer jeden drużyny z Galicji, a jego efektowne parady czyniły go jednym z najlepszych golkiperów w La Liga. We Francji mówiło się o tym, aby powołać go do reprezentacji, ale mając do dyspozycji Lamę i Bartheza, selekcjoner nie skorzystał z Dutruela.

W 2000 roku Richard był u szczytu swojej kariery. Nie dość, że przeszedł do FC Barcelona, to jeszcze zagrał swój jedyny w historii mecz w drużynie Trójkolorowych. Było to towarzyskie spotkanie przeciwko Kamerunowi.

Jednak Dutruel stawał się coraz słabszy. W Barcelonie nie przekonał do siebie trenera i praktycznie całe dwa lata spędził na ławce rezerwowych. W 2002 roku Richard postanowił opuścić Barcelonę i rozpoczął przygodę z Deportivo Alavés. Po sezonie opuścił Hiszpanię i przez dwa ostatnie lata kariery grał w RC Strasbourg.