Następny mecz:  Barcelona  -  Juventus     ·  Niedziela, 8 sierpnia 21:30  ·  Puchar Gampera   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Gabriel García De la Torre

Gabri to wychowanek Barcelony, który swój piłkarski talent szlifował w La Masia. Razem z Xavim awansował do pierwszej drużyny wówczas, gdy po raz pierwszy trenerem Barcelony był Louis van Gaal. Początkowo Gabri dostawał szanse na występy w pierwszej jedenastce tylko w meczach towarzyskich, bądź w takich gdzie stawka była naprawdę niewysoka. Młody piłkarz prezentował się jednak bardzo dobrze, dzięki temu stopniowo zyskiwał zaufanie trenera.

W sezonie 1999/00 młody piłkarz grał był "żelaznym rezerwowym", zaliczając kilkunastominutowe epizody w kolejnych spotkaniach. Po zmianie trenera Gabri grał już praktycznie zawsze grał w wyjściowej jedenastce, chyba że uniemożliwiały mu to kontuzje. Gabri jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, potrafi świetnie grać w obronie, pomocy, włącza się także do akcji ofensywnych. Równie dobrze może grac na środku jak i na prawej stronie boiska. Jak dotąd Gabri ma jeden sukces: z reprezentacją Hiszpanii do lat 20 zdobył złoty medal na mistrzostwach świata w Nigerii.

Niestety w sezonie 2004/05 Hiszpan doznał bardzo ciężkiego urazu, który uniemożliwił mu grę przez wieksza część sezonu.

Po sezonie 2005/06 Gabri odszedł do Ajaxu Amsterdam.