Następny mecz:  RB Salzburg  -  Barcelona     ·  środa, 4 sierpnia 19:00  ·  Towarzyski   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

José Martín Cáceres

José Martín Cáceres urodził się 7 kwietnia 1987 roku. Swoją karierę rozpoczął w lokalnym klubie - Defensorze Montevideo. W 2006 roku zadebiutował w urugwajskiej ekstraklasie. W pierwszym sezonie gry dla „Violetas” rozegrał 17 spotkań, strzelił 4 bramki i otrzymał 5 żółtych kartek. W kolejnym sezonie gry wystąpił tylko w 10 pojedynkach, gdyż latem zdecydował się opuścić Amerykę Południową…

Cáceres wraz z reprezentacją narodową wziął udział w Mistrzostwach Ameryki Południowej U-20. Urugwaj wywalczył brązowy medal, a Martin został wybrany najlepszym obrońcą turnieju. Urugwajczyk zagrał także na Mistrzostwach Świata U-20 w Kanadzie. Dobrą grą zwrócił na siebie uwagę wielkich europejskich klubów.

W sierpniu 2007 roku Cáceres podpisał kontrakt z Villarealem. Jednakże włodarze „Żółtej Łodzi Podwodnej” zdecydowali się wypożyczyć „El Pelado” do Recreativo Huelva. W barwach klubu z Andaluzji, Martin był jednym z najważniejszych zawodników. Wystąpił w 34 pojedynkach, strzelił dwie bramki i otrzymał 10 żółtych kartek.

Znakomity sezon w barwach Recreativo sprawił, że Martin stał się bardzo rozpoznawalnym zawodnikiem. W sezonie 2007/ 2008 został włączony do „drużyny przyszłych gwiazd UEFA”. W reprezentacji Urugwaju stał się podstawowym stoperem. W 2008 roku podpisał kontrakt z FC Barcelona. „Mówcie na mnie Martin”, powiedział Cáceres stając się piłkarzem Barçy.

Premierowy sezon w barwach Bluagrana (2008/2009) nie był dla Urugwajczyka zbyt udany, głównie ze względu na niewielką ilość szans do gry od Pepa Guardioli. Kolejny rozgrywki Caceres spędził na wypożyczeniu w Juventusie. Nie był to jednak jego ostatni przystanek w roli piłkarza Barçy - w sezonie 2010/11 powędrował na roczne wypożyczenie do Sevilli. Klub z Andaluzji zastrzegł sobie jednak prawo pierwokupu, i po sezonie, Urugwajczyk został oficjalnie zawodnikiem Sevilli.

Profil zawodnika
Martin Cáceres mierzy 182 cm. Dobrze radzi sobie w pojedynkach powietrznych. To odważny, agresywny i dynamiczny zawodnik. Nominalnie występuje na pozycji stopera, niemniej dobrze radzi sobie także na obu flankach defensywy. Potrafi także dobrze grać na pozycji pivota. Mimo młodego wieku jest zawodnikiem posiadającym nieprzeciętne zdolności przywódcze.