Następny mecz:  RB Salzburg  -  Barcelona     ·  środa, 4 sierpnia 19:00  ·  Towarzyski   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Gabriel Milito

Gabriel Milito urodził się 7 września 1980 roku w Bernal. Swoją profesjonalną karierę piłkarską zaczynał w Independiente, gdzie grał w latach 1997-2003. W drużynie Czerwonych Diabłów kilkakrotnie występował przeciwko swojemu bratu Diego, który reprezentował barwy odwiecznego wroga Independiente, Racingu Avellaneda.

W 2003 roku był bliski przejścia do Realu Madryt, ale nie przeszedł pomyślnie testów medycznych, które pokazały, że nie wyleczył do końca kontuzji prawego kolana. Złośliwi twierdzili, że Gabi nie zasilił 'Królewskich' tylko dlatego, że nie był zbyt rozpoznawalny na arenie międzynarodowej i nie pasował do koncepcji galaktycznej drużyny. Milito postanowił zostać w Hiszpanii i podpisał kontrakt z Realem Zaragoza, gdzie od 2005 roku grał wraz ze swoim bratem.

Z reprezentacją Argentyny wziął udział w Pucharze Konfederacji w 2005 roku, gdzie Argentyna uległa w finale Brazylii aż 4-1. Rok później pojechał z Albicelestes na Mistrzostwa Świata. Gabriel był jednym z ważniejszych zawodników w drużynie, ale pomimo bardzo dobrego startu w fazie grupowej Argentyna odpadła już w ćwierćfinale.

10 lipca 2007 roku Milito przeszedł do FC Barcelony za 20,5 miliona euro.

Po świetnych występach w barwach Blaugrana wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Pod koniec sezonu 2007/2008 Gabriel zerwał więzadła krzyżowe. Kontuzja wyeliminowała go z gry do początku 2009 roku. Po długiej przerwie Pep Guardiola dawał Argentyńczykowi szansę, aby ten nabrał pewności siebie i wrócił do dobrej dyspozycji. Przed sezonem 2010/11 piłkarz nie dawał już po sobie poznać długiej przerwy w grze. Powrócił także do reprezentacji Argentyny. Mimo obecności pilkarza w kadrze Albicelestes na Copa America 2011, sezon w Barcelonie nie był dla niego udany. Latem FC Barcelona rozwiązania z nim kontrakt, a Milito podpisał umowę z Indepediente, z którego trafił do Europy.