Następny mecz:  Barcelona  -  Athletic     ·  Niedziela, 12 kwietnia *  ·  31. kolejka La Liga   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Paul Haas

 1902-1903

Paul Haas był pierwszym w historii FC Barcelony prezydentem, który nie uczestniczył od początku w procesie tworzenia klubu i nie grał w jego barwach jako piłkarz. Jednakże 5. września 1902 roku Niemiec został prezydentem i wytrwał na tym stanowisku do 17. grudnia 1903 roku. Okres rządów Haasa to czas, kiedy FC Barcelona popadła w problemy finansowe. Sam prezydent był skłócony z Hiszpańską Federacją Sportową, która miała plany zorganizowania turnieju piłkarskiego. Szkopuł w tym, że dany klub mógł brać w nim udział pod warunkiem, że nie miał prezydenta obcokrajowca. Taki ruch był wymierzony przeciwko FC Barcelonie. W rezultacie Haas bardzo zaangażował się w rozwój Katalońskiego Związku Piłki Nożnej i to właśnie za jego kadencji do Związku przyłączyła się największa ilość klubów.

Problemom podczas prezydentury Niemca nie było jednak końca i Barcelona została zmuszona do zrezygnowania z gry w Pucharze Macaya (po niesłusznym anulowaniu jej zwycięstwa nad zespołem Hispània). Te działania spowodowały, że już w następnym roku rozegrany został Puchar Barcelony (pierwotna forma Pucharu Katalonii). Barça sięgnęła w tych rozgrywkach po mistrzostwo wygrywając 12 z 14 rozegranych spotkań. Ponadto Haas założył w Barcelonie sekcję rugby, która nawet w czasach, kiedy jej drużyna nie odnosiła żadnych sukcesów, nie została zlikwidowana. Wśród projektów trzeciego prezydenta, najważniejszym i pamiętnym wydarzeniem było wprowadzenie honorowych kart członkowskich FC Barcelony.