Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 11 lipca 19:30  ·  36. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Juli Marial i Mundet

 1906-1908

Juli Marial objął stanowisko szefa FC Barcelony 6. października 1906 roku i tak jak jego poprzednik, musiał zmagać się z wieloma boiskowymi jak i pozaboiskowymi problemami.

Podczas pierwszego sezonu Marial postanowił przebudować zespół (była to kontynuacja polityki poprzednika), co trwało dwa lata. Także podczas kadencji Juliego Mariala drużyna nie zdobyła żadnego trofeum.

Kiedy Juli przejmował stery FC Barcelony, sam był zawodnikiem pierwszego zespołu. Podczas swojej dwuletniej kadencji starał się łączyć te dwie profesje, jednak z każdym spotkaniem drużyna grała coraz gorzej a sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna.

Prezydentura Mariala skończyła się z dniem 11. listopada 1908 roku. Do tego czasu odeszła lwia część członków klubu, z których zostało jedynie 38 najbardziej lojalnych socios. Za jego kadencji, widmo rozwiązania klubu wisiało na FC Barceloną nieprzerwanie.