Następny mecz:  Borussia  -  Barcelona     ·  Wtorek, 17 września 21:00  ·  1. kolejka Liga Mistrzów , Gr. F Polsat Sport Premium 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Rafael Llopart i Vidaud

Retrato de Rafael Llopart1915-1916

Rafael Llopart został wybrany podczas burzliwego spotkania, które odbyło się na terenie Carrer Indústria 29. czerwca 1915 roku. Do głosu doszli na nim zasłużeni socios i to oni spowodowali, iż stanowisko prezydenta objął Rafael Llopart.

Za kadencji Lloparta w Barcelonie nastał czas spokoju i porozumienia w samym sercu klubu, dzięki czemu wszystko zaczęło wracać do normy. Zarząd dostrzegł, że konieczna jest renowacja wszystkiego, co zostało dotychczas dokonane oraz skuteczne i spokojne działanie. Spokój spłynął nie tylko na działaczy, ale także na socios i zawodników, co od razu przyniosło efekty w postaci Mistrzostwa Katalonii (100% wygranych spotkań). Podczas rozgrywek na arenie krajowej, miał miejsce bardzo kontrowersyjny mecz przeciwko Realowi Madryt. Spotkanie to było powtarzane aż cztery razy! W końcu, decyzje sędziego spowodowały, iż to właśnie zespół ze stolicy Katalonii zszedł z boiska na tarczy.

Po tym spotkaniu, Rafael Llopart i jego zarząd, wierząc iż jest to wynik niedopełnienia ich obowiązków, podali się do dymisji. Prośby socios o pozostanie nie zostały wysłuchane przez działaczy Barçy.