Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 11 lipca 19:30  ·  36. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Josep Antoni de Albert i Muntadas

Retrato de Josep Antoni de Albert1943

Josep Antoni de Albert przejął prezydenturę po Enrique Piñyero, a dokładnie po jego ostatecznej rezygnacji z zajmowanego stanowiska, 20-ego sierpnia 1943 roku.

De Albert był członkiem dobrze znanej w Barcelonie rodziny i właścicielem przedsiębiorstwa España Industrial. Był on także pierwszym prezydentem klubu piłkarskiego istniejącego przy wspomnianym przedsiębiorstwie, który po latach zagrał w Primera División. Club Deportivo España Industrial, bo taką nosił nazwę, został założony 1-ego sierpnia 1934 r. (barwy: niebiesko-białe pionowe pasy). Podczas prezydentury De Alberta, klub stał się drużyną rezerw CF Barcelony, dzięki czemu zaczął grać swoje spotkania jako gospodarz na obiekcie Les Corts. Początkowo zespół występował w ligach regionalnych, ale w 1950 r. awansował do Tercera División, a w 1952 r. do Segunda División. Rok później awansował do baraży o Primera División, ale nie mógł w niej zagrać razem z Barçą. W 1956 r. po wygraniu kolejnych baraży CD España Industrial stał się niezależny od CF Barcelony i zmienił nazwę na Club Deportivo Condal (niebieskie koszulki z dwoma białymi, pionowymi pasami). To umożliwiło awans do Primera División, w której niestety zespół przetrwał tylko sezon i spadł w 1957r. W 1968 roku, klub ponownie połączył się z rodzimą FC Barceloną jako drużyna rezerw i przyjął granatowo-bordowe barwy.

De Albert został prezydentem FC Barcelony w bardzo trudnym dla Klubu momencie, a to doprowadziło do tego, że miał on ogromne trudności ze znalezieniem ośmiu ludzi potrzebnych do składu zarządu. Za swe wysiłki został wynagrodzony stanowiskiem vice-prezydenta Katalońskiej Federacji Futbolu, co zmusiło go do ustąpienia z fotela prezydenta Klubu. Miało to miejsce 20-ego września 1943 roku – zaledwie miesiąc po wybraniu go na to stanowisko.