La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1500 Culés

7

3 szybkie ciekawostki #23

Ciąg dalszy informacji o Kaplicy Sykstyńskiej.

1) Zewnętrzna struktura kaplicy Sykstyńskiej jest niezwykle prosta. Nie ma na przykład dekoracji ani wielkiego wejścia. Jest to dość niesamowite, jeśli weźmie się pod uwagę zarówno piękno wnętrza, jak i oczywiście fakt, że jest to prywatna kaplica papieża.

2) Liczne akty na freskach wywołały kontrowersje w przeszłości. W 1564 roku Rada Trydencka uznała obrazy za nieprzyzwoite i nakazała Daniele da Volterra przykryć je liśćmi figowymi, ubraniami i innymi przedmiotami.

3) Michał Anioł musiał przemalować dużą część swojej pracy, po tym jak niektóre z nich stały się spleśniałe w rok po rozpoczęciu. Poinformował papieża, używając tego jako dowodu na to, że nie jest dobrym malarzem – ale Papież poprosił go, aby kontynuował i po raz kolejny nie mógł odmówić.

Link do ostatnich: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9468378#comment-9468378

Oznaczam: @pele1282

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?