La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1419 Culés

0

Tak patrzę na kadry innych topowych zespołów, szczególnie na pomocników - dlaczego w Naszym klubie nadal nie wiedzą tego, że teraz gra całego zespołu opiera się na silnych, ruchliwych, wybieganych i dość agresywnych pomocnikach/defensywnych pomocnikach?
Bayern (Goretzka), Lipsk (Sabitzer), BVB (Can/Witsel), Real (Casemiro czy Valverde), PSG (chociażby Paredes - agresywny i wybiegany zawodnik), Juventus (Kennie, Rabiot, Ramsey) czy nawet City (Fernandinho), Sevilla (Fernando) czy Atletico (Saul, Koke) - wszyscy mają takich pomocników, których gra może nie porywa, przynajmniej technicznie, ale mają siłę biegać na 120% cały mecz, mają w sobie werwę, agresję, nie są pasywni, u Nas nawet jeśli się taki zawodnik pojawia i wygląda całkiem dobrze (Toure, Paulinho, Vidal) to i tak pierwszeństwo zawsze w naszej drużynie by miał czy Busi, czy de Jong...
Piłka nożna idzie do przodu, a nasza Barcelona jakby się zatrzymała na etapie 10-14 lat temu - nie da się zdominować mocnego rywala samymi technikami, bez siły, agresji i pewności siebie.
Potrzebujemy naprawdę nie małej zmiany i to przede wszystkim mentalnej.
Wczoraj z przodu nie było źle - okazję na bramkę były, tylko co z tego jak Nasi pomocniczy i obrona została zjedzona i wypluta w 20 minut pierwszej połowy, a później już chłopaki nie wiedzieli nawet co robić.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?