La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1583 Culés

18

Kilka słów ode mnie nt. planowanej Superligi, którą w zasadzie poparł Bartomeu z całym zarządem w ostatnim dniu swojej kadencji. 18 (prawdopodobnie) hermetycznych zespołów, które pewnie wyłonione byłyby na zasadzie... (no właśnie czego?). Jak wyobrażacie sobie granie non stop z teoretycznie najlepszymi ekipami w Europie? Możliwy brak udziału takich zespołów jak Ajax, Atalanta... brak tych niespodzianek, którymi co roku ekscytują się kibice w Europie, gdy trzymie się sztamę za teoretycznie słabszego. Druga kwestia pieniądze. Gigantyczne pieniądze. Prawda jest taka, że najlepszych nie interesują mniejsi i dla nich liczy się czysty dochód. Cóż się dziwić skoro dla sporej części piłkarzy futbol to nie tylko pasja, ale przede wszystkim źrodło zarobku. Powstanie Superligi nie doprowadzi do upadku futbolu, ale mocno go zmieni, jeśli oczywiście do tego dojdzie. Mam wrażenie, że najmniej w tym wszystkim patrzy się na kibiców, ludzi, którzy płacą za tą rozrywkę. Szkoda.

0

@Lisek o fajnie, że ktoś się wypowiedział slizgający się real bez pomocy sędziów ciekawe gdzie będzie i gdzie Barcelona. pomysł utopijny, ale 5 miliardów to spora suma i zajebiste mecze co chwila. Nie będzie tam spadków i nowych zespołów?

0

@NaFazieHitman Nawet gdyby były spadki i awanse, to taki Ferencvaros nigdy nie zagrałby na najważniejszym szczeblu. A to ogromna pomoc dla tych mniejszych klubów. Już teraz UEFA mocno ograniczyła udział "nowych", a Superliga w zasadzie pewnie ich odizoluje.

4

@NaFazieHitman A mecze wspomnianych Ajaxu i Atalanty czy również takiego Lipska nie były zajebiste? Wielokrotnie lepiej się to oglądało niż mecze gigantów.

0

@Lisek To ja tak kiedyś w fifce robiłem, wrzuciłem najlepsze zespoły do 1 ligi i gramy :P a w LM jakieś ogórasy

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?